Yüksek Basınçlı Su ile Kanal ve Boru Yıkama Hizmeti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Yüksek Basınçlı Su ile Kanal ve Boru Yıkama Hizmeti 14 Aralık 2015

Yüksek Basınçlı Su ile Kanal ve Boru Yıkama Hizmeti

 

Yüksek basınçlı su ile kanal ve boru yıkama hizmeti veren firmalar, bir telefon kadar size yakındır. İster müstakil evimiz olsun, ister sitelerde olsun zaman zaman lagarlardaki borular ve kanallar tıkanabilir. Bunun birçok nedeni vardır. Hatta tıkanma erken anlaşılmazsa tıkalı borular ve kanalların dolmasıyla evlere bile geri tepebilir. Bu durumda temizlik işlemi de günlerce sürebilir.Boru ve kanal tıkanmasının nedenlerini sayacak olursak:

  1. Tuvaletlerde kullanılan tuvalet kağıdı, bazen de peçeteler çöp kutusu yerine klozet veya tuvalet deliklerine atılır. Bunlar borularda bulunan pisliklerle birlikte kanalları veya boruları tıkayabilir.
  2. Özellikle sitelerde dört, beş yılda bir lagar kuyuları, kanallar ve borular bakımdan geçirilmeli, boru eklerinde bulunan açıklıklar çimento ile tıkanmalıdır. Aksi takdirde bu açıklıklardan dışarı çıkacak lağım fareleri, yol açarken kazdıkları toprakları lagarlardaki kanallara ve borulara taşırlar. Bununla birlikte bu kanallara veya borulara gelen pislik ile beraber boruları tıkayabilir.
  3. Tuvaletlerde kullanılan bezlerin tuvalet deliklerine veya klozetlere atılması sonucu lagarlardaki kanallar veya boruların tıkanması.

İşte bu durumlarda yüksek basınçlı su ile kanal ve boru yıkama hizmeti veren firmalara müracaat edebiliriz. Kanal ve boru yıkama işini verdiğimiz firma, gelerek tıkalı olan boru veya kanalı tespit ettikten sonra, bu işlem için özel tasarlanan kamyondaki su tankerinden hortum yardımıyla kanallara ve ya borulara su sıkar. Genellikle lagarlarda bulunan kuyuların arasında olan bu borular ve kanallar iki baca arasını tazyikli su tutarak yıkarlar. Hortum da bir bacadan boru veya kanala girerek diğer bacadan çıkacağı için tıkalı olan boru veya kanal açılmış olur. Zaten bulunan pislik de bacaya geleceğinden oradan çıkarması kolay olacaktır. Ancak yüksek basınçlı su ile kanal ve boru yıkama için güvenilir bir firma bulmak gerekir. Bunun için de firmanın güvenilir olup olmadığını ister internetteki sitesinden, isterseniz bizzat giderek görebilirsiniz. Firmanın ne zaman kurulduğunu, daha önce yaptığı işlerdeki başarısını inceleyerek tam güvendikten sonra işi firmaya vermek gerekir. Böylece boru veya kanal yıkama işlemi tam anlamıyla yapılmış olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ