Yerden Isıtma Ve Alttan Isıtmanın Yarar Ve Zararları - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Yerden Isıtma Ve Alttan Isıtmanın Yarar Ve Zararları 14 Aralık 2015

Yerden Isıtma Ve Alttan Isıtmanın Yarar Ve Zararları

 

Yerden ısıtma ve alttan ısıtmanın yarar ve zararları yararları oldukça fazladır. Saymaya kalksak belki de bir sürü faydasını bulabiliriz. Ancak bununla birlikte yerden ısıtma sisteminin yararları ve zararları sayılmak istendiğinde zararları da görülecektir. Yerden ısıtmanın yararlarını ve zararlarını alt alta saymaya kalkarsak bir sürü madde karşımıza çıkar. Yerden ısıtma ve alttan ısıtmanın yarar ve zararları şöyledir.

  1. Yerden ısıtmanın faydaları içinde, yerden ısıtma sayesinde ısının yerden yukarı doğru hareket ettiğini düşünecek olursak ısı bakımından oldukça faydalıdır.
  2. Bununla birlikte ısıtma işlemini çok kısa zaman içinde yapmak istiyorsak yerden ısıtma faydalı olmayabilir. Çünkü bu sistemde borular yer zemininin altında olacağı için önce zeminin ısınması gereksin ki ondan sonra odalar, salonlar ısınabilsin.
  3. Eğer çok uzun süreli ısıtma yapacaksak yerden ısıtma, normal ısıtmadan daha iyi ısıtma sağlayacak, aynı zamanda maliyet bakımından da diğer ısıtma sistemlerine göre daha tasarruflu olacaktır.
  4. Ancak tamir konusuna gelindiğinde yerden ısıtma sisteminde bir su kaçağı veya tesisatta bir tıkanma olduğunda çok masraflı ve çok zaman alan bir ısıtma sistemi olduğu da bilinmelidir.

Yerden ısıtma sisteminde yerden ısıtma ve alttan ısıtmanın yarar ve zararları bakımından zararları durumunda en göze batan arıza durumunda karşımıza çıkabilecek engellerdir. Alttan ve yerden ısıtmada borular daha sık ve daha fazla olacağından bunların tıkanması, su patlaması ve sızıntısı halinde tespitinin yapılması ve arızanın giderilmesi çok zor olacaktır. Eğer bir de uzman bir ekip tarafından tespit ve arıza yapılmıyorsa, arızanın nereden olduğunu bilebilmemiz oldukça zor olacaktır. Arıza tespiti için bir sürü yer kırılıp, kaldırılacaktır. Fayansların kırılması, parka gibi zemin malzemelerinin kaldırılması, arıza tamir edildikten sonra tekrar tamir edilmek zorunda kalınacaktır. Ancak uzman bir ekip bu arızayı tespit ve tamir yapacak olursa en son teknolojileri kullanacağından arızanın tam yerinin tespiti ve eğer zeminin kırılma veya kaldırılma durumu olacaksa, bu alanın badece tespit edilen yerle sınırlı olacağı muhakkaktır. Böylece tamir işleminden sonra fazlaca da bir iş kalmayacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ