Yerden Isıtma Sistemi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Yerden Isıtma Sistemi 14 Aralık 2015

Yerden Isıtma Sistemi

Son yıllarda, yalnız Türkiye’de değil, küresel ölçekte enerji kaynaklarının kullanımı üzerinde özenle çalışılan bir konu olması, yerden ısıtma sisteminin öneminin arttırıyor.  Enerji kaynaklarının hızı kullanımını, yenilenebilir enerji kaynaklarından istenen verimin alınamaması ve bununla beraber sürekli artan nüfus doğrultusunda enerji ihtiyacının da yükselmesi, ülkeleri enerji tasarrufu konusunda yeni politikalar üretmeye itiyor.  Bu çalışmalar sonucunda, özellikle ısınma ihtiyaçlarının karşılanması için, en az enerjiyle en yüksek ısıyı elde edecek sistemlerin geliştirilmesi hızlandı. Yerden ısıtma sistemleri, enerjiyi yükselerek dağılması sayesinde, kullanıcılar için daha az enerji kullanarak daha fazla ısıdan faydalanmanın yollarını açıyor. Yerden ısıtma sistemlerinin sağladığı avantajlara göz atalım;

  • Yerden ısıtma sistemlerinin çalışma prensipleri, standart radyatörlü sistemlerden farklıdır. Radyatörlü sistemler havayı ısıtmayı amaçlar. Isınan havanın taşınması ile ortam sıcaklığı arttırılır. Bunun için çok büyük bir enerjiye ihtiyaç duyulur ve radyatörler içinde dolaşan suyun sıcaklığı 70 dereceye kadar çıkabilir. Yerden ısıtma sisteminde dolaşımda olan suyun sıcaklığı 50 derecede sabitlenir. Böylece daha az enerjiyle daha kaliteli bir ısınma sağlanabilir.
  • Radyatörlü sistemlerde sıcaklık odanın içinde homojen dağılım göstermez. Peteğe yakın yerler daha sıcakken, odanın diğer ucuna doğru sıcaklık düşer. Bu durum kullanıcıları petek yakınında durmaya ya da kullanılan enerjiyi arttırmaya zorlar. Yerden ısıtma sistemlerinde sıcaklık, odanın her yerine eşit şekilde dağılır. Bu durum daha fazla enerji kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Aynı zamanda kullanıcılara konforlu bir yaşam alanı sağlar.
  • Yerden ısıtma sistemleri yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanacak şekilde tasarlanabilir. Böylece radyatörlü ısınma sistemlerinin aksine tek bir enerji kaynağına bağlı kalınmaz. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması, hem küresel enerji tasarrufuna katkı sağlar, hem de çevreye zarar veren atık maddelerin ortaya çıkmasını engeller.
  • Yerden ısıtma sistemler, yerin altına yerleştiği için, oda hacmi içinde yer kaplamaz. Böylece odanın dekorasyonunda engelleyici bir rolü yoktur. Çocukların erişiminden tamamen uzak olduğu için güvenlidir. Zarar verici unsurlardan uzak olduğu için sistem arızalarının ortaya çıkma ihtimali düşüktür.

Gelişen teknoloji ve insan nüfusunun yeni ihtiyaçları bağlamında gelişen yeni ısınma sistemleri içinde,  yerden ısınma sisteminin kullanımı, kullanıcılar için ekonomik, konforlu, güvenli bir sıcaklık sağlamak için yeterlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ