Yenidoğan Su Kaçağı Tespiti, Yenidoğan Su Kaçağı Tespit - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Yenidoğan Su Kaçağı Tespiti 8 Mart 2016

Yenidoğan Su Kaçağı Tespiti

Büyük bir metropolde yaşamak her zaman yorucu, zorlu ve streslidir. Hele İstanbul gibi bir metropolde yaşamak bu stresin en üst düzeyde olması anlamına geliyor. Herkesin uğraşacak çok işi ve koşturması vardır ve bu yoğunluk, zorluk ve yorgunluk içinde genellikle birçok önemli konuyu ihmal ederiz. Evimizin problemlerini bile göz ardı ediyoruz. Sorunlar gün geçtikçe büyüyor ve farkına varamıyoruz. Bu sorunlardan bazıları;

  • Sıvaların dökülmesi,
  • Rutubet
  • Tesisat sorunları
  • Evin zemin problemleri

olabilir. Her soruna önlem alınabilir ve karşı çıkılabilir fakat, en can alıcı husus; su kaçağına karşı gelebilmek…

Su Kaçağı bilgilendirmesi

Yenidoğan Su Kaçağı Tespiti

Peki su kaçağı nasıl oluşur? Tesisat borularının zamanla yüksek basınçtan dolayı zarar görmesiyle zaman içerisinde bu boruların zayıflaması ve sızıntı yapmasıyla su kaçağı oluşur. Bu durumla karşılaşmanız durumunda en önemli nokta su kaçağına karşı gelebilmek noktasında başarılı olmaktır. Problemin erken tespit edilmesi size ve evinize gelecek zararı minimuma indirmek açısından çok önemlidir.

Su kaçağına karşı gelmek zor mu?

Teknolojinin de gelişmesiyle Yenidoğan su kaçağı tespiti için hazırlanmış olan tespit işlemlerinde de kayda değer ilerlemeler olmuştur. Önceleri yapılan kırma işlemiyle evde ikamet edenler maddi açıdan ağır gelen rakamlar ödemek zorunda kalıyordu. Artık günümüzde kolay, etkili ve kesin çözümler üretildi. Peki, su kaçağı nasıl belirlenir? Bu soruya verilebilecek cevaplar aşağıda listelenmiştir.

  • Öncelikle yoğun ıslaklık olan alan tespit edilmelidir. Nemölçer yardımıyla tespit edilen bölgenin kırılmasıyla kaçak yapan yer tespit edilebilir.
  • Borulara basınç verilerek çıkan sesler yardımıyla kaçak yapan yer tespit edilebilir. Yalnız bu yöntemin uygulanması için profesyonel aletler kullanılmalıdır. ( Kamera, basınç makinesi ve dinleme cihazı vb. )
  • Tesisat borularına basınçlı su gönderilir ve sesler yardımıyla kaçak bulunabilir.
  • Boruların içerisine kamera yerleştirilerek su kaçağın tespiti de bu yollardan birisidir.
  • Borulardan geçen sıcak su aracılığıyla termal kameraların kaçak yapan yeri tespit etmesi de sağlanabilir.

Su kaçağı sorunsalı hangi semtlerde çözümlenebiliyor?

Yenidoğan su kaçağı tespiti aslında sanıldığı kadar kolay olmayan bir olgudur. Çoğu zaman gözle dahi görülemeyecek durumlarda karşımıza çıkmaktadır. Sunulan çözümler ise büyük bir alanda insanlara hizmet vermekte. Genellikle büyük şehirlerde daha büyük faaliyetler halinde olan firmalar; İstanbul merkezi semtleri Zeytinburnu, Beşiktaş ve Bakırköy mevkiileri içerisinde yoğunluk göstermekte.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ