Vitra Rezervuar İç Takımı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Vitra Rezervuar İç Takımı 14 Aralık 2015

Vitra Rezervuar İç Takımı

Vitra Rezervuar İç Takımı genel olarak iki sistemden oluşur; doldurma bölümü, boşaltma bölümü. Sistem basit ve işlevseldir. Ancak zamanla parçalaşarın eskimesine ya da çeşitli kullanıcı hatalarına bağlı olarak çeşitli arızalar oluşabilir. Rezervuar sisteminin bozulması yaşam konforunu düşürür. Aynı zamanda bozulara sızma yapan bir rezervuar nedeniyle su faturalarında da belirgin bir artış oluşur. Elbette kullanılmayan suyun parasını ödemek, hiçbir kullanıcının tercihi değildir. Bununla birlikte kaynaların geresiz kullanımı rahatsız edicidir. Son yıllarda küresel politikalar, kaynaların korunumunu sağlamak için yeni değişikliklere uğrarken, su kaynaları bunların içinde en önemli yere sahiptir. Akıtan ya da damlatan bir rezervuar su kaynalarının boşuna kullanımına da sebep olur.

Rezervuarda arıza oluştuğunda, vitra rezervuar iç takımı sistemlerinin bakımının yapılması ya da değiştirilmesi önemlidir. Uzun süreli ve kaliteli bir kullanım için iç takım sistemlerinin bakım ya da değişim uygulamalarının konuda uzman kişilerce yapılması gerekir. Eğer arızaya sebep olan parçalar olduğu biliniyorsa, sistemin tamamen değiştirilmesine gerek olmadan yeni parçalar almak, işlevsel ve ekonomik olacaktır. Ancak proble daha genelse, iç takım sisteminin tamamının değişmesi gerekir. İç takım sisteleri farlı modellere ayrılır;

  • Çekmeli modeller
  • Basmalı modeller
  • Kademeli modeller
  • Stoplu modeller
  • Havalı modeller

İç takım sistemlerinin monte işlemleri, kullanılan modele göre farklılık gösterir. Yanlış bir monte işlemi, rezarvuarın düzgün çalışmasını engeller. Bununla birlikte her modelde dikkar edilmesi gereken bazı hususlar vardır;

  • Vidalama deliklerindeki pisliler mutlaka temizlenmelidir. Aksi halde sistemin vidaların yuvasına tam oturması mümkün olmaz. Böylece sistem sık sık aksamalara uğrar.
  • Önce doldurma bölümünün monte edilmesi önerilir. Bundan sonra boşaltma bölümüne geçilir. Kullanılan modele göre monteleme işleminin farklılaştığı bölüm burasıdır. Bu yüzden boşaltma bölümünün montelenmesinde büyük özen gösterilmelidir.
  • Kapak üzerinde, boşaltma sistemini başlatan aparatların yerleştirilme biçimleri de, kullanılan modele göre farlılık göstermektedir. Modele uygun parça ve işlelerle monteleme yapılmalıdır.
  • Monte işlemi bittikten sonra rezarvuarı doldurup sifonu çekerek kontrol yapılmalıdır. Sızma ya da damlama olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Vitra rezervuar iç takımı esiksiz ve doğru şekilde yerleştirildikten sonra rezarvuar uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ