Viessmann Kombi Suyu Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Viessmann Kombi Suyu Isıtmıyor 13 Kasım 2015

Viessmann Kombi Suyu Isıtmıyor

Viessmann kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında kişilerin yapması gereken tek işlem kombi su basınçlarının ayarlama işlemi olacaktır. Bunun içinde kombilerin altında bulunan su basma vanasının sağa doğru çevrilmesi ve kombiye 1,5 bar değerinde basınç yakalanana kadar su basılması gerekmektedir. Bu işlemin dışında kişilerin yapacağı başka bir işlem yoktur. Eğer bu işlemden sonra Viessmann kombi suyu ısıtmıyor sorunu devam ediyorsa teknik destek istenmelidir. Çünkü sorun genellikle ya kombi içindeki parçalardan kaynaklanmaktadır ya da doğal gaz tesisat sisteminde meydana gelen su kaçağı problemlerinden oluşmaktadır.

  • Viessmann kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında işlem uygulayan teknik servis öncelikle kombi iç parçalarının doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığına bakacaktır. Kombi kontrol panellerinde bulunan su basınç pompalarında ve tribünlerinde tıkanma ve işlev görememe sorunlarında kombi sıcak su sağlayamaz.
  • Bu parçaların dışında yine kombide sıcak su sağlamada yardımcı parça olan ntc, ptc, akış şalteri, üç yollu vana sistemleri ve plaka eşanjörü gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Bu parçaların değiştirilmesi ile birlikte sorunlar çözüme kavuşabilmektedir.

Kombiye Kesinlikle Profesyonel Müdahale Şarttır

Viessmann kombi suyu ısıtmıyor sorunlarında eğer kombi içindeki parçalarda bir sorun yoksa sorunun kaynağı tesisat borularında olabilir. Doğal gaz tesisat borularındaki delinmelerden dolayı su kaçağı problemleri oluşmaktadır. Bu su kaçağı problemlerinde ise kombi basınçları hiçbir zaman istenen seviyelerde durmaz ve sürekli düşer bundan dolayı da sıcak su alımı sağlanamaz. Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ