Viessmann Kombi Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Viessmann Kombi Isıtmıyor 13 Kasım 2015

Viessmann Kombi Isıtmıyor

Viessmann kombi ısıtmıyor gibi bir durumda yapılması gereken ilk işlem kombi bakımlarının yapılmasıdır. Diğer bir durum ise peteklerin temizlenmesi işlemleridir. Isınma sorunlarında bakılacak olan bu iki cihaz sistemi sayesinde ısınmama gibi bir durum ortadan kalkacaktır. Kombi bakımlarında özellikle de kombi bacalarının ve hava filtrelerinin temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü bu alanlarda oluşan kirlilik birikintileri kombinin çalışma performansını etkileyen bir durum oluşturmaktadır. Kombinin çalışma performansında etki olması demek de Viessmann kombi ısıtmıyor sorununu doğuracaktır. Kombiden tam randıman almak için yıllık zaman dilimlerinde bakım yapılması şarttır.

  • Viessmann kombi ısıtmıyor sorunlarında bakılması gereken diğer önemli nokta ise peteklerin içinde oluşan kirlilik durumlarıdır. Peteklerdeki bu kirlilik birikintileri kombilerden gelen ısı değerlerini tam olarak alınmasının önüne geçecek ve ısınma problemleri oluşturacaktır.
  • Peteklerin alt kısımlarında biriken ve son derece kalitesiz bir ısınmaya sebep olan kireç ve çamur birikintileri temizlenmedikçe ortamda yüksek sıcaklık değerleri yakalanamayacak ve maddi kayıplar da büyük ölçekli olacak.

Daha Düşük Doğalgaz Kullanımı Daha Yüksek Isınma Kalitesi

Viessmann kombi ısıtmıyor sorunlarında yapılacak olan petek temizleme işlemleri profesyonel tesisat firmaları tarafından cihazlı ve kimyasal ilaçlı olarak yapılması gereken bir işlemdir. Öncelikle peteklerin içine kimyasal ilaçlar atılır ve peteklerin içindeki artık maddeler temizlenmek için uygun hale getirilir. Sonrasında da petek yıkama makineleri ile bu pislikler tutundukları yerlerden çıkarılarak peteklerde temizleme işlemleri sağlanmış ve yüksek dereceli ısınma kalitesi yakalanmış olur.  Doğalgaz kombi petek temizleme için petek temizliği sayfamızı ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ