Veliefendi Su Kaçağı Tespiti, Veliefendi Su Kaçağı Tespit - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Veliefendi Su Kaçağı Tespiti 8 Mart 2016

Veliefendi Su Kaçağı Tespiti

Her gün farklı meşguliyetler içinde olduğumuz yaşamımızda her şeyin kontrolümüz altında olduğunu sanırız. Fakat bunu mümkün kılmak oldukça zordur. İstanbul gibi bir büyükşehirde gözden kaçan bir dürü sorunla vakit geçtikten sonra yüzleşmek zorunda kalırız. Bu sorunlardan bazıları da evimizde yaşanan tesisat sorunlarıdır. Göz ardı ettikçe büyüyen bu sorunlardan birkaçı;

  • Rutubet sorunu
  • Tesisat sorunları
  • Dökülen sıvalar
  • Zeminden kaynaklanan sorunlardır.

Gözden kaçmaması gereken bir diğer tehlike ise su kaçağı ikilemi tehlikesidir.

Su Kaçağı ikilemi nedir?

Su kaçağı nasıl oluşur sorusuna şöyle cevap verebiliriz: Evimizin duvarları arkasına döşenen tesisat borularının zamanla yüksek basınç yüzünden zarar görmesi sonucunda oluşur. Borular direncini kaybederek zayıflar, su sızıntıları başlar. Bu aşamada hayati önem taşıyan adım su kaçağı ikilemi yapan noktanın veya noktaların tespit edilmesidir. Ne kadar erken tespit edilirse, o kadar az mali bir külfet ortaya çıkaracaktır.

Veliefendi Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespit çalışmaları için hangi teknikler gereklidir?

Zaman geçtikçe meydana gelen gelişmeler tesisat yöntemleri ve sorunların çözümü konusunda da faydalı olmuştur. Geçmiş zamanlarda su kaçağı tespit sırasında çeşitli kırma işlemleri de mali olarak bir külfet olmaktan öteye gidemiyordu. Bu durum artık değişti ve daha basit ve etkili yöntemler kullanılmaya başlandı. Bu tekniklerle Veliefendi su kaçağı tespiti birçok şekilde gerçekleştirilebilir:

  • En yoğun su kaçıran bölge tespit edilmelidir. Bu bölge nemölçer kullanılarak da bulunabilir. Sonrasında bölge kırılarak kaçak tespit edilir.
  • Basınç verilen borulardan çıkan sesler yardımıyla da su kaçıran nokta tespit edilebilir. Bu aşamada gerekli malzemeler şunlardır: kamera, dinleme cihazı, basınç makinesi vb.
  • Tazyikli su verilen tesisat borularından gelen ses ile kaçak nokta tespiti yapılabiliyor.
  • Özel bir kameranın, borunun içerisine yerleştirilmesi ile kaçak nokta görülerek tespit işlemi yapılıyor.
  • Sıcak su dökülen tesisat borularını termal bir kamera ile görüntülüyorsunuz. Genelde kırmızı olarak çıkacak olan görüntü, kaçağın olduğu yerde dalgalanmalar gösteriyor. Tespit işlemi bu şekilde gerçekleştiriliyor.

Su kaçağı sorunları için hangi bölgelerde çare sunulmakta?

Veliefendi su kaçağı tespiti hususunda yaşanılan dikkatsizlikler hepimizin başna gelmiş problemlerden bir tanesidir. Bu sebeple, problemin giderilmesi için bir çok firma çalışma içerisindedir. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere ülke genelinde bu sorunun çözümleri mevcuttur. Şehir içinde ise Avcılar, Büyükçekmece, Zeytinburnu gibi semtler başlıca faaliyet bölgeleridir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ