Su Kaçağı Tespiti - Kırmadan Su Kaçağı Bulma Servisi - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağı Tespiti

Star Tesisat’a En Uygun Fiyatla Su Kaçağı Tespiti Yaptırabilirsiniz!

Su Kaçağı tespiti nasıl yapılır? Su kaçağı tespiti yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Su kaçağı tespiti kime yaptırılmalıdır? Hangi yöntemlerle su kaçağı tespiti yapıyoruz? Sorularının cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Su kaçağı tespiti her tesisat firması tarafından yapılabilen bir tesisat çalışmasıdır. Fakat yapılan tespit işlemlerinin kalitesi, güvenirliği, garantisi ve tespit fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Tesisat sistemlerinin en zor ve meşakkatli arızalarından biri olan su kaçağı ile alakalı geniş bir bilgi bulacağınız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz. Çünkü insanlar genelde tesisat konusunda çok fazla bilgi sahibi değildir. Bu yüzden de pahalı ve zorlu tesisat işlemlerini seçebilmektedir. Sonradan yaptıracakları işlerin kolay ve daha uygun fiyatlı olduklarını öğrenince de büyük bir pişmanlık yaşamaktadırlar. Bu tür bir pişmanlığın önüne geçmek için yazımızda İstanbul genelinde hizmet veren tesisat firmaları arasında su kaçağı tespiti işlemlerinin nasıl yapıldığı, en karlı şekilde nasıl yapılacağı, kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti mümkün mü? Su kaçağı tespit fiyatları ne kadar gibi birçok soruya cevap arayacağız ve en karlı su kaçağı tespit işlemlerinin nasıl olacağını belirteceğiz. 

 • Su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında ilk olarak cihaz sistemi olmayan ve tamamen eski yöntemleri kullanarak hizmet veren tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar kırma dökme yaparak ve evlerde inşaat alanları oluşturarak su kaçağı tespiti işlemlerini gerçekleştirmektedir.
 • Su kaçağı tespiti işlemlerinde eski model cihaz sistemleri ile hizmet veren tesisat firmaları ise yapı içerisindeki tüm su kaçak yerlerini bulamamakta ve son derece başarısız bir tesisat işlemi uygulamaktadır.
 • Su kaçağı tespiti işlemlerinde kullanılan cihaz sistemlerinde orijinal markalar yerine yan sanayi diye tabir edilen Çin malı cihazları kullanarak hizmet veren tesisat firmaları ise aynı şekilde su kaçağı tespiti işlemlerinde başarılı olamamakta ve hatalı yerler ile eksik su kaçağı bölgeleri saptamaktadır.
 • ‘Su kaçağı tespiti’ yapan firmalar arasında son sistem teknolojik cihazlar ile hizmet veren ve firma bünyesinde sahip olunan orijinal, sertifikalı tesisat cihazları ile su kaçağı tespiti yapan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Star Tesisat firması bu klasmanda hizmet veren nadir tesisat firmalarından biridir.

Su Kaçağı

Su kaçağı tespiti ve su sızıntısı bulma işlemlerine geçmeden önce su kaçağı arızası hakkında biraz bilgi vermek daha doğru olacaktır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki su kaçağı problemleri her türlü tesisat sisteminde görülebilmektedir. Tesisat sistemleri ister yeni döşenmiş olsun isterse çok uzun yıllardır kullanılıyor olsun, tüm tesisat borularında su kaçağı problemi oluşmaktadır. Eski tesisat borularında yıpranmadan, bakımsızlıktan ve malzeme ömürlerinin bitmesinden kaynaklanan bu problem yeni tesisat sistemlerinde de yüksek basınçlı su akışlarından kaynaklanmaktadır. Şebeke sularının 10 bar basıncın üstünde dairenin tesisat sistemine girmesi ile birlikte borularda aşınma ve neticesinde de delinme sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların önüne geçmek için tesisat su saatlerine basınç düşürücü manometre taktırılması en garantili yol olacaktır. 

water-leak

 • Su kaçağı problemlerinde duvarların içinde biriken sular öncelikle yapının inşaat malzemelerine zarar vermektedir. Bu zarar sonucunda da duvar malzemelerinin direnci düşmekte ve son derece dayanıksız bir hale gelmektedir.
 • Duvarların içinde borudan dalayan sular aynı zamanda su faturalarına kullanım bedeli olarak da yansımaktadır. Dairenin tesisat sistemlerinde meydana geldiği için bu suyun kullanıldığı düşünülmektedir. Fakat su kaçağı problemlerinde kullanılmayan sulara da bedeller ödenmektedir.
 • Yapının duvarlarının içinde biriken sular bir süre sonra da duvarların üzerine çıkar ve boyaların dökülmesine sıvaların kabarmasına neden olur.
 • Bu aşama da su kaçakları duvarlarda küflenme ve rutubete neden olmaktadır. İnsan sağlığı için son derece zararlı olan bu su kaçak problemleri oluşturduğu rutubet nedeniyle de üst solunum yollarına bağlı nefes darlığı, öksürük ve bronşit gibi hastalıklara neden olmaktadır.
 • Su kaçağı problemlerinde en büyük zarar ise evlerin su baskınlarına uğramasıdır.

Su kaçağı problemlerinin bu zararlı ve son derece zorlu hasar boyutlarından kurtulmak ise Star Tesisat firmasının sunduğu kaliteli su kaçağı tespiti ve su sızıntısı bulma işlemleri ile son derece kolay ve uygun fiyatlı olmaktadır. Öncelikle su kaçağı tespiti çalışmalarında Stat Tesisat işlemlerine bakmak daha doğru olacaktır.

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemlerinde yukarıda da bahsedildiği gibi birden fazla işlem vardır. Son sistem cihazlar ile hizmet veren Star Tesisat firması İstanbul genelinde mobilize ekipleri ve uzman kadrosu ile haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Star Tesisat firmasının kullandığı son sistem cihazları ile tüm su kaçağı noktaları eksiksiz bir şekilde bulunmaktadır. Herhangi bir eksik nokta veya yanlış yer bulma gibi bir durum söz konusu değildir. Son sistem bu tesisat cihazları su kaçağı bulma işlemlerinde tüm dünyada kullanılmaktadır. Bu sistemde ve kalitede cihazları ise sadece firma teknolojik alt yapısı sağlam olan ve firma bütçesi büyük olan tesisat firmaları kullanmaktadır. Bu sistem cihazları ile yapılan işlemlerde tam başarı ve yüksek işlem garantisi sunulmaktadır. Star Tesisat firması su kaçağı bulma işlemleri özetle şu şekilde olmaktadır.

 • Su kaçağı olan yapıda öncelikle tüm su akışları kesilir, muslukların damlatmadığından ve sifon sularının boş olduğundan emin olduktan sonra boruların içindeki kalan suların da gitmesi için beklenir.
 • Bu bekleme işlemi çok kısa bir süredir. Çok kısa bir süre sonra da akustik dinleme cihazı ile tüm tesisat bağlantılarının geçtiği duvarlar dinlenir.
 • Su saatlerinin olduğu duvar alanından başlanarak evin içi, mutfak ve banyo alanları, tuvaletler ve antreler, yerler tüm su borularının geçtiği bölgeler dikkatli bir şekilde dinleme işlemi ile dinlenir.
 • Bu dinleme işlemlerinde su damlaması olan yerlerden daha az sinyaller alınırken sızıntının büyük olduğu yerlerden daha fazla sinyaller alınmaktadır.
 • ‘Su kaçağı bulma’ işlemlerinde kullanılan bu son sistem cihazlar sayesinde yapılarda kırma dökme olmaz ve son derece çok çabuk sürelerde bu işlemler sonlanır.

Su kaçağı bulma işlemlerinde Star Tesisat firması bu tarzlarda son derece kaliteli işlemler ve garantili çalışmalar uygulanırken İstanbul genelinde diğer tesisat firmalarının su kaçağı ve su sızıntısı bulma işlemlerine de bakmakta da yarar var. Çünkü birçok tesisat firması kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerini yaptığını söylemektedir fakat bu işlemler Star Tesisat firmasının yaptığı gibi kırmadan işlemler olmamaktadır.

Su Kaçağı

 • Öncelikle şu bilgiyi paylaşmak gerekir ki cihaz sistemi olmadan kırmadan su kaçağı tespiti işlemi mümkün değildir. Cihaz sistemi olmadığı halde bu işlemi uyguladığını söyleyen tesisat firmaları etik meslek ahlakına sahip olmayan tesisat firmalarıdır.
 • Bu tesisat firmaları kırmadan su kaçağı bulma işlemlerinde ilk olarak su kaçağının etkilediği yerlerde su kaçağı olduğunu söyleyecektir. Duvarların üstündeki küflenmeler ve su damlamalarından yola çıkarak duvarın altındaki bu su borusunda kaçak var diyeceklerdir.
 • Fakat su kaçakları her zaman yüzeye çıktığı yerde olmayabilir. Yani mutfak tesisat sistemindeki kaçak salon duvarında veya tuvalet bölümünde ortaya çıkabilir. Tıpkı üst katta kaçak olduğu gibi alt dairenin tavanında su damlaması olduğu gibi su kaçakları yer buldukça ilerlemektedir.

Cihaz kullanımı olmadan ‘kırmadan su kaçağı bulma’ işlemleri uyguladığını söyleyen firmalara inanmamak gerekir. Çünkü bu tesisat firmalarının duvarların altında gömülü olan tesisat borularına ulaşmak için kırma dökme yapmaktan başka çareleri yoktur. Kırmadan su kaçağı bulma işlemlerinden yararlanmak ve son derece kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız. İstanbul genelinde kaliteli tesisat teknolojileri ile hizmet veren Star Tesisat firması en doğru adres olacaktır.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Rothenberger

Star Tesisat firmasının sahip olduğu su kaçağı tespit cihazlarından biri de Rothenberger markasında olan ve yüksek performans gösteren ileri Alman teknolojisi ile üretilen su kaçağı tespit cihazı olmaktadır. Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger markasını vermemizdeki en büyük amaç ise bu tespit cihazları ile yapılan su kaçağı tespit çalışmalarında tam verim alınmaktadır. Rothenberger markasına sahip olan tespit cihazları ile yapılan işlemlerde su damlaması, borudaki yıpranmış alanlar, su sızıntı alanları da bulunmaktadır. Bu tespit cihazı sayesinde çok derinlerde gömülü olan tesisat borularında bile işlem uygulanmaktadır.

 • Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger dışındaki tespit cihazları genellikle işlem gücü zayıf tesisat cihazları olmaktadır.
 • Bu tespit cihazı dışında olan cihazlar genellikle Çin malı kalitesinde olan yan sanayi ürünleridir ve son derece kalitesiz işlemler uygulamaktadır.
 • Rothenberger markası her yıl kendini yenileyen ve daha kaliteli tesisat cihazları oluşturan bir marka kalitesine sahiptir.

‘Su kaçağı tespit cihazı Rothenberger’ markasında olan bir su kaçağı tespit cihazı ile yapı içindeki tüm su kaçakları noktasal olarak tespit edilmekte ve kırmadan dökmeden tüm tespit çalışmaları yapılmaktadır. Rothenberger sayesinde yapılan işlemlerde çok hızlı işlem süreleri olduğu gibi bu hızlı işlem ve kırma dökme olmaması sayesinde de işlem fiyatları oldukça ucuz olmaktadır.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Fiyatları

Su kaçağı tespit cihazı fiyatları ne kadar pahalı ise işlem güçleri ve sağladıkları avantajlar da o denli fazla olmaktadır. Yan sanayi ürünlerin fiyatları ve Çin malı su kaçağı tespit cihazı fiyatları oldukça düşük olmaktadır ve piyasadaki her firma bu tesisat cihazlarına sahip olmaktadır. Perşembe pazarı olarak bilinen ve tesisat cihazları satılan bu işletmelerde her kalitede ve her fiyat aralığında su kaçağı tespit cihazları bulunmaktadır. Fakat her üründe olduğu gibi tesisat teknolojilerindeki bu cihaz sistemlerinde de kalite farkı olmaktadır. Ucuz tesisat cihazları ile kalitesiz işlemler yapıldığı gibi yapılan işlemler de daha pahalı olmaktadır. Çünkü kalitesiz ve ucuz fiyatlı tesisat cihazlarında yapılan işlemler çok uzun sürmektedir. Tekrar tekrar yapılan dinlemelerde bile su kaçağı tespiti yapılamamaktadır.

‘Su kaçağı tespit cihaz fiyatları’ birbirinden farklı fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Bu fiyat aralıkları tespit cihazlarının kalitesini belirlediği gibi aynı şekilde yapılan işlemlerin de kalitesini belirlemektedir.

Su kaçağı tespit cihazlarının fiyatlarındaki bu farklılık tesisat firmasının kalite politikasını, teknolojik alt yapısını ve işlem profesyonelliğini belirlemektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet veren Star Tesisat firması son sistem tesisat cihazlarını kullanmaktadır.

Gayet pahalı olan ve son derece kaliteli olan bu tesisat cihazları sayesinde hiçbir duvar noktası kırılmadan ve asla pahalı işlemler olmadan tüm su kaçağı tespitleri yapılabilmektedir.

Su kaçağı tespit cihazı fiyatları aynı zamanda yapılan işlemlerin de fiyatlarını belirlemektedir. Çünkü kaliteli olan ve son derece sistematik çalışma sunan bu cihazlar sayesinde işlemler çok çabuk sürelerde son bulmaktadır. Saatlik çalışma sürelerinde tüm su kaçakları tespit edilebilmektedir. Bu kadar kısa zamanda bu su kaçaklarının tespit edilmesi ise firmanın gün içinde birden çok işlem uygulamasını sağlamaktadır. Bu kadar fazla işlem ise tesisat servis ücretlerini ve su kaçağı tespit ücretlerini düşürmektedir. Pahalı olan tespit işlemleri ise kalitesiz tesisat cihazlarından kaynaklanmaktadır. Düşük bütçeli ve kalitesiz tesisat cihazları ile yapılan işlemlerde su kaçağı tespit ustası defalarca dinleme yapmaktadır. Bu defalarca yapılan tespitler ise hem zaman kayıplarına hem de maddi kayıplara neden olmaktadır. 

Su Kaçağı Tespit Cihazı Sahibinden

Su kaçağı tespit cihazı sahibinden ne demektir? İlk bakışta bu cümlede anlaşılmayan bir durum söz konusudur. Fakat yazımızın içeriğinde sahibinden olan tesisat cihazları ile sahibinden olmayan tesisat cihazları hakkında bilgi edinilecektir. Yukarıda da bahsedildiği gibi su kaçağı tespiti cihazları oldukça yüksek fiyatlarda olmaktadır. Her tesisat firması da bu yüksek fiyatlı ve kaliteli tesisat cihazlarına sahip olamamaktadır. Gerek firma bütçelerinden gerekse hizmet kalite anlayışlarının düşük olmasından dolayı birçok tesisat firması da kiralama usulü ile tespit cihazları kullanmaktadır. Bu kiralamalarda kullanılan tespit cihazları ile farklı fiyat aralıklarında olduğu gibi farklı işlem kalitelerinde de olmaktadır. Diyelim ki yapınızda su kaçağı var ve işlem almak için cihaz sistemleri olduğunu söyleyen bir tesisat firmasından işlem almak istiyorsunuz. 

Tap

 • Su kaçağı tespit cihazı sahibinden olmadığı zamanlarda bu cihazı kiralama yapan tesisat firması bu kira bedelini de tespit fiyatlarına ekleyecektir.
 • Kullanılan cihaz da tesisat firmasının bütçesine göre düşük bütçeli ve eski bir tesisat cihazı olacağından işlemler çok uzun sürecektir.
 • Ayrıca bu tür cihazlar ile su kaçakları tümüyle bulunamayacak ve su damlatan boruların tespiti yapılamayacaktır.
 • Bu şekilde tespiti yapılamayan yerler ise ileride daha büyük sorunlara yol açacak ve boru patlamasına neden olacaktır.

Star Tesisat firmasında kullanılan ‘su kaçağı tespit cihazı sahibinden’ cihazlar olmaktadır. Tüm cihaz sistemleri bizzat Star Tesisat firmasına aittir. Bu şekilde tereddüt yaşayan müşterilerimize her türlü garanti belgesi, satın alım belgeleri ve cihazların orijinallik sertifikaları gösterilmektedir. Belgeler dışında Star Tesisat firmasının yıllardır yaptığı çalışmalardan memnun kalmayan hiçbir müşterimiz yoktur. Göstermiş olduğumuz yüksek performanslı çalışmalar ve son sistem tesisat cihazları sayesinde % 100 müşteri memnuniyeti sağlayan tesisat çalışmalarına ve su kaçağı tespit işlemlerine imza atmaktayız. İstanbul genelinde tercih edilecek tek firma olan Star Tesisat firması her türlü tesisat işlemini kullandığı son sistem ve kaliteli tesisat cihazları sayesinde piyasa fiyatından daha düşük rakamlara yapmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespit fiyatları aslında yukarıda da değinildiği gibi tesisat firmasının kullandığı kaliteli tesisat cihazları ile alakalıdır. Yani bir tesisat firması ne kadar kaliteli ve son sistem cihaz teknolojisine sahip ise su kaçağı tespit bedelleri de o derecede düşecektir. Her tesisat firmasının su kaçağı tespit bedelleri birbirinden farklılık gösterecektir. Fakat bu farklılık ters orantılı olacaktır. Yani tesisat cihaz sistemleri kaliteli olan firmalar ucuz tespit bedelleri isteyecekken cihaz kalitesi yetersiz olan tesisat firmaları işlemlerin uzun sürmesinden dolayı daha yüksek miktarlarda tespit bedelleri isteyecektir. Son sistem cihaz teknolojisini kullanan ve çok kısa sürelerde su kaçak tespiti işlemlerini yapan 

 • Su kaçağı tespit işlemlerinde bir de hiç cihaz sistemi kullanmadan tespit işlemleri yapan tesisat firmaları vardır. Bu tesisat firmalarının tespit işlemleri ise son derece pahalı işlemler olmaktadır.
 • Çünkü cihaz sistemi kullanmayan tesisat firmaları tamamen kırma dökme işlemlerine bağlı kalarak hizmet vermektedir.
 • Yapının duvarlarında kırma dökme olması ise su kaçağı tespit fiyatları üzerinde olukça artış olmasına neden olan bir çalışma yöntemidir.

Su kaçağı tespit fiyatları üzerinde bu kadar artış sağlayan kırma dökme işlemlerinin neden bu kadar fiyat farkları olduğuna bakmak gerekirse karşımıza şu şekilde bir masraf listesi çıkacaktır. Gerekli tesisat teknolojilerinden yararlanmayan ve eski usuller ile hizmet veren tesisat firmaları öncelikle tüm duvar alanlarını kıracaktır. Kırma işlemleri tesisat firmaları tarafından ücrete tabidir. Çünkü hemen hemen bir güne yakın sürecek bu işlemlerde çalışan kişinin yevmiyesi de müşteriden alınacaktır. Bu kırma işlemlerinin ardından yapılacak olan tespit çalışmaları da yine bir güne yakın bir işlem sürecektir ve asıl tespit bedelini bu çalışma günü oluşturacaktır. Tespit yapılıp da su kaçağı onarımı bittikten sonra kırılan yerlerin onarımına sıra gelecektir. Kırılan yerlerin malzeme paraları tamamen müşteriye ait olacaktır. 

7

Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespiti işlemlerinde görüldüğü üzere kaliteli ve son sistem tesisat cihazları ile hizmet veren tesisat firmalarının seçilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde yapılacak olan bu kırma dökme işlemleri ev yaşantısını ve işletme karlarını son derece düşürecektir. İş yerlerinde meydana gelecek olan su kaçağı problemlerinde tespit işlemini gösteren tesisat firmasının son derece hızlı ve kaliteli bir işlem uygulaması gerekmektedir. Çünkü hizmet akışı kesildiği anda müşteri kayıpları ve maddi zararlar yaşanacaktır. Cihaz ve makine sistemi olmayan bir tesisat firmasının iş yerlerinde çalışması demek işletmenin tadilat dolayısı ile bir hafta kapalı kalması demektir. Bu bir haftalık süre yine iyi niyetli bir süredir. Bu süreler haftalara çıkabilmektedir.

 • Üstelik su kaçak tespiti işlemlerinde cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının işlemlerinde her türlü su kaçağı bulunamaz.
 • Duvarların kırıldıktan sonra açığa çıkan su borularına tazyikli su basan su firmaları el yordamı ile tesisat kaçağı aramaya çalışır. Fakat su kaçak yerlerinde olan damlamaların süresi değişiklik gösterir. Yani 10 saniyede bir damlama da olabilir 1 dakikada bir damlama da bunu elle tespit etmek imkansızdır.
 • Diğer hatalı bir işlem ise bu tesisat firmaları yeni başlayacak olan su kaçaklarını da bulamazlar. Yani boru yüzeyinde aşınma var ve bu aşınma kısa bir süre sonra delinmeye dönecektir. İşlemler bittikten sonra su kaçağı probleminin bir zaman sonra yeniden ortaya çıkmasına neden olabilir. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının işlemlerinin hiçbir garantisi yoktur.

‘Su kaçak tespiti’ işlemlerinde cihaz sistemi olmadan yapılan işlemlerde bu şekilde kalitesiz işlemler olduğu gibi yukarıda da belirtildiği oranda fazla masraflar ortaya çıkacaktır. Bu masraflar önemli bir bütçe sarsıntısına yol açacaktır. Tabi bu bütçe sarsıntısının yanı sıra tüm ev düzenleri de bozulacaktır. Haftalar boyunca evlerde olacak olan tesisat ustaları evi adete bir inşaat alanına çevirecektir. Evlerden çıkacak olan çuval çuval molozlar ve inşaat atıkları evlerin batmasına ve eşyaların kirlenmesine neden olacaktır. Temizlik süreleri ise çok uzun zamanlar alacaktır. Tüm dip bucak toz olacak ve bu tozlar da hem pislik oluşturduğu gibi hem de sağlığı etkileyecektir.

backflow-devices-cape-coral-fl-juan-s-plumbing-inc-hero4

Su Sızıntısı Tespiti

Su sızıntısı tespiti işlemlerinde yukarıda ki gibi cihaz kullanmadan yapılan işlemlerde en büyük sorun ise kırılan yerlerin onarılmasında ortaya çıkmaktadır. Kırılan mutfak fayansları, banyo ve tuvalet fayanslarının aynı model ve desenleri genellikle bulunamaz. İnsanlar ise en çok bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Kırılan fayansların yerine ise farklı renk desen ve modelde fayanslar uygulanmaktadır. Evin tüm görsel algısının ve şıklığının bozulduğu bu farklı fayanslar ayrıca yapının değerini de düşürecektir. Bu şekilde hatalı, eksik ve kalitesiz işlemler yerine Star Tesisat firmasının kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti işlemlerinden yararlanmak en mantıklı sonuçları doğuracaktır. Tesisat sistemlerinde meydana gelen arızaların saatleri ve belirli günleri yoktur. 

 • Su sızıntısı tespiti işlemlerinde veya diğer tesisat işlemlerinde hiçbir şekilde gürültü çıkartılmaz.
 • Tüm işlemler tesisat teknolojisi ile yapıldığı için kırma dökme olayları yaşanmaz ve evlerde inşaat alanları oluşturulmaz.
 • Yüksek teknolojik sistemlere sahip olan su kaçağı tespit cihazları ile yapılan işlemlerde kesinlikle hatalı işlemler olmamaktadır. Tüm işlemler doğru tespit ve noktasal tespit olmaktadır.

Su sızıntısı tespiti ve diğer tesisat çalışmalarında 24 saat hizmet veren Star Tesisat firmasının bir diğer amacı ise insanların tatil günlerinin sekteye uğramamasıdır. Çalışan kesimin sadece Pazar günü izni olmaktadır. Bu günlerde de ailesi ile zaman geçirmek veya sosyal aktivitelerini yerine getirmek isteyen kişiler olmaktadır. Bu insanların en doğal haklarıdır. Hatta bazı meslek gruplarında Pazar günü tatili veya bayram tatili özel gün izinleri bile bulunmamaktadır. Bu kişilerin evlerinde meydana gelecek olan tesisat tamiratları için hiç vakitleri yoktur. İşte bu yüzden de Star Tesisat firması kalabalık ekibi ve çok sayıdaki tesisat cihazı sayesinde çalışmaları kendi boş zamanlarına göre değil müşterilerinin boş zamanlarına göre ayırmaktadır. Yani akşamüstü iş çıkışında saatlik çalışmalar ile tüm su sızıntısı tespiti işlemleri ve diğer tesisat işlemleri çözüme kavuşturulur ve hafta sonu tatilleri de kişilere kalmış olur.

su

Su Sızıntısı

Su sızıntısı ve su kaçağı sürekli olarak karıştırılan bir tesisat arızasıdır. Su kaçağı borulardan kaçan suların duvarların içinde birikmesi olarak bilinen genel bir kavramdır. Fakat borulardan kaçan bu sular değişik tarzlarda ve miktarlarda olmaktadır. Yani su kaçağı damlama şeklinde olacağı gibi sızıntı şeklinde de olabilmektedir. Su sızıntısı bulma işlemlerinde damlamaları bulmak ve bu damlayan yerlere önlem almak daha profesyonel bir çalışma yöntemidir. Çünkü su damlaması şeklinde olacak olan su kaçağı bir süre sonra su sızıntısı halini alacaktır. Su kaçak problemlerinde su sızıntısı artık son raddeye gelmiş arıza demektir. Yani bu sızıntının ardından borularda akma ve sonunda da borularda patlamalar meydana gelecektir. Su sızıntılarında acil olarak önlem alınması ve hemen tesisat çalışmalarının başlaması gerekmektedir. Aksi takdirde ise evlerin su baskınına uğraması ve çok büyük maddi kayıpların yaşanması olağan bir durumdur.

 • Star Tesisat firması kullandığı yüksek hassasiyete sahip tesisat teknolojileri ile su sızıntısı, su damlaması ve yıpranmış boru yüzeylerini en hızlı şekilde bulmaktadır.
 • Kullandığı Alman markası su tespit cihazları, akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile her türlü su kaçağı problemine anında müdahale etmektedir.
 • Özellikle de su kaçağı problemlerinde işlem gösteren ustaların tamamen su kaçağı uzmanı olması ve bu konuda mesleki bilgilerinin yüksek olması işlemlerin daha kaliteli ve sorunsuz olmasını sağlamaktadır.

Star Tesisat firması kullandığı cihaz sistemleri ve son sistem teknolojiler kadar çalışan tesisat ustalarına da büyük önem vermektedir. Önemli bir kadroya sahip olan Star Tesisat firması tüm personeline gerekli olan eğitim ve donanımı sağlamaktadır. Tüm teknolojik cihaz sistemlerini kullanmada gerekli eğitimi ve bilgiyi alan tesisat ustaları aynı zamanda uzun yıllardır bu meslekte olan kişilerdir. Star Tesisat firması çalışmalarında uzman mesleki iş bölümü de sağlamaktadır. Yani bir usta hem su kaçağına hem de tıkanıklık problemine bakamaz. Her ustanın kendine ait profesyonel olduğu bir alan vardır. ‘Su sızıntısı’ tespiti işlemlerinde de bu mesleki duyarlılık gösterilmiş ve sadece su kaçağı uzmanları tespit ve onarım çalışmalarını üstlenmiştir. Bu sayede de hem işlem kalitesi hem de işlem garantisi daha sağlam olmakta ve son derece profesyonel bir tesisat hizmeti sunulmuş olmaktadır.

su-kacagi

Evde Su Kaçağı Bulma

Tesisat alanında yapılan en çok çalışmalardan biri de evde su kaçağı bulma işlemleridir. Çünkü tesisat sistemleri en çok evlerde kullanılmaktadır. Bu kullanım oranları evlerdeki nüfusa göre şekillenmektedir. Evlerde meydana gelen su kaçaklarında ise acil müdahale çok önemlidir. Çünkü evlerdeki tüm yaşamsal fonksiyonlar sadece sular ile yapılmaktadır. Yemek yapmadan, ev temizliğine ve kişisel temizliğe kadar her şey su akışları ile olmaktadır. Su akışlarının birkaç saat kesilmesi bile tüm yaşamsal düzeni bozmakta ve adeta yaşanmaz bir noktaya getirmektedir. Bu yüzden de evde su kaçağı problemlerinde hemen Star Tesisat firmasından destek istenmelidir. 

 • Star Tesisat firması evde su kaçağı bulma işlemlerinde ev düzenlerinde en ufak bir bozulmaya mahal vermeden su kaçağı tespiti yapmaktadır.
 • Son sistem akustik dinleme cihazları ile evin duvarlarında yapılan bu işlemlerde kırma dökme olmadığı için işlemler çok çabuk sürelerde son bulmaktadır.
 • Su kaçağı tespit cihazları ile yapılan bu işlemlerde tek seferlik bir dinleme bile yeterli olmaktadır. Bu kısa süreli çalışmada da her tesisat kaçağı noktasal olarak tespit edilmektedir.

Star Tesisat firması tarafından sunulan bu kaliteli ve garantili işlemler piyasa fiyatlarından daha düşük rakamlara denk gelmektedir. Çünkü Star Tesisat firmasının işlem kapasitesi ve müşteri portföyü çok fazladır. Gün içinde birden fazla tespit işlemi yapılmaktadır. Bu kadar çok işlem sirkülasyonu olan başka bir tesisat firması bulunmamaktadır. Bu yüzden de Star tesisat firması % 100 müşteri memnuniyeti ve % 100 düşük fiyat garantisi sunmaktadır. Star Tesisat firması dışında tercih edilen ve’ evde su kaçağı bulma’ işlemlerinde çalışma gösteren tesisat firmaları gerekli olan garantide ve kalitede işlem sunamamaktadır. Kişiler önce böyle yetersiz tesisat firmalarından işlem alıp aldıkları işlemlerden memnun olmayınca da Star Tesisat firmasından destek istemektedir. 

far_plumbing_accessories_hero-0

Duvarda Su Sızıntısı

Su sızıntısı problemleri duvarda su sızıntısı ve tavanda su sızıntısı şeklinde ortaya çıkmaktadır. Su sızıntısı problemleri yukarıda da anlatıldığı gibi tesisat borularında meydana gelen delinmelerden ve yıpranmalardan kaynaklanmaktadır. Su borularında meydana gelen bu delinme ve yıpranmalardan kaçan sular duvarların içinde birikinti oluşturur. Bir süre bu şekilde devam eden su kaçakları duvar içindeki tüm inşaat malzemelerine zarar verir ve dayanıksız hale gelmesine neden olur. Duvarın içindeki tuğlalar ve harçlarda yıpranmaya neden olan su kaçakları bir süre sonra da duvar yüzeyine çıkar. Fakat su kaçakları duvar yüzeyine çıkana kadar farklı alanlarda da zarar vermeyi sürdürür. Özellikle de su kaçaklarında çok fazla su faturaları gelir. Çünkü damlama şeklinde olacak olan bu su kaçaklarında yüksek miktarda su kullanımı olur. 

 • Duvarda su sızıntısı oluşmasında ilk olarak duvar bölgesinde nemlenme ve damlama sorunları oluşur.
 • Duvardaki suların damlama şeklini alması ise su kaçağının oldukça ileri raddelere ulaştığının göstergesidir.
 • Duvardaki sular duvarın boyalarının kabarmasına ve sıvalarda dökülmeye neden olmaktadır. Duvarın fiziksel özelliğini bozacak olan bu sular bir süre sonra duvarda küflenme ve rutubete neden olacaktır.
 • Rutubetli ortamlarda ise temiz hava akımları oluşamayacak ve son derece kirli bir hava olacaktır. Bu da hastalıklara neden olacaktır.

‘Duvarda su sızıntısı’ problemlerinin dışından bir de su kaçakları alt dairelerin tavan bölümlerinde meydana gelmektedir. Özellikle de tuvalet ve banyo tavanlarında damlama şeklini alacak olan bu su kaçaklarında acil müdahale çok önemlidir. Çünkü su kaçakları damlama halini aldıktan sonra su baskınlarına neden olacaktır. Duvarlarda nemlenme veya damlama belirtileri göründü anda Star Tesisat firmasının deneyimli ekiplerinin son sistem cihazlar ile uygulayacağı çalışmalardan yararlanmak gerekmektedir.

TheOverallPlumber-Houston-Plumbing-Services

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti işlemlerinin oldukça fazla avantajı olduğu tüm makale boyunca anlatılmıştır. Fakat bu bölümde cihazla su kaçağı tespitinin avantajlarına daha yakından bakmakta fayda var. Gelişen teknolojik sistemler modern çağda artık her şey cihaz ve makine sistemleri ile yapılmaktadır. İşlemlerde bu sistemsel cihazların kullanılması ise son derece fayda sağlamakta ve tamiratların daha kaliteli ve garantili olmasını sağlamaktadır. Tesisat sistemlerinde cihaz sistemleri kullanılmadan yapılan işlemlerde ise istenen sonuçlar alınamadığı gibi çok yüksek fiyatlarda işlem bedelleri de çıkartılmaktadır. Tabiri maruz görürseniz eğer cihaz kullanılmadan yapılan tesisat tamiratları elle yazı yamaya benzemektedir. Gayet yorucu ve uzun süreli bir yazı yazma şekli olan bu yazma sistemi cihaz olmayan tesisat tamiratlarına benzetilebilir. 

 • Cihazla su kaçağı tespiti işlemlerinde kırma dökme olmadığı için işlemler çok kısa bir zaman aralığında sonlanır.
 • Kırma dökme olmadığı için de tamirat masrafları az olur ve evlerin yaşamsal düzenleri asla bozulmaz.
 • Cihazlar ile yapılan tamirat çalışmalarında tüm su kaçak noktaları bulunmakta ve eksik hatalı hiçbir nokta kalmamaktadır. Su damlamasından büyük su sızıntılarına kadar her türlü kaçak yeri noktasal olarak tespit edilmektedir.

‘Cihazla su kaçağı tespiti’ sunan Star Tesisat firması son sistem ve orijinal cihazları sayesinde saatlik çalışma süreleri ile tüm su kaçak noktalarını milimetrik olarak tespit eder. Su kaçağı noktalarında bu hedef sapmaması ve tam yerlerinin bulunması demek ise işlemlerin tam olarak yapılacağı ve su kaçağı tespit işlerimden sonra yapılacak olan tamiratların daha kolay ve daha garantili olarak yapılmaktadır.

su-kacagii

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçağı bulma işlemleri yukarıda anlatılan işlemlerdeki kadar kolay ve avantajlı olurken cihaz kullanmadan yapılan su kaçağı bulma işlemleri ise oldukça sorunlu ve zahmetli işlemler olmaktadır. Üstelik bu işlemlerde hiçbir garanti olmadığı gibi iş garantisi de olmamaktadır. Yani cihaz kullanımı olmadan yapılacak olan su kaçağı bulma işlemlerinin ardından bir süre sonra tekrar su kaçağı problemleri ile karşılaşılabilmektedir. Tesisat firmalarının mali yetersizlikten ve hizmet kalitelerinin düşük olmasından dolayı kaynaklanan cihaz kullanılmaması tamamen müşterilere zararı olan bir durumdur. Çünkü evlerde veya iş yerlerinde yapılacak olan su kaçağı bulma işlemlerinde kırma dökme olması bir çok olumsuz duruma neden olacaktır. Bu kadar olumsuz durumunda yanında bir yapıların en önemli sistemlerinden biri olan tesisat sistemleri de zarar görecek ve daha büyük hasarların oluşmasına olanak verecektir.

 • Cihazla su kaçağı bulma işlemlerinin dışındaki tüm su kaçak tespit ve onarım işlemleri kırma dökme yolu ile yapılacak işlemlerdir.
 • Tesisat borularının geçtiği tüm duvar noktaları kırılacak ve açığa çıkan su borularında kaçak araması yapılacaktır.
 • Tesisat borularına basılacak olan tazyikli sular ile boruda sızma yapılan yerler tespit edilecek ve bu yerlere kaynak yapılacaktır.

‘Cihazla su kaçağı bulma’ işlemlerinin dışında olacak bu işlemlerde çok büyük risklerin olduğu çalışma yöntemleri tercih edilmektedir. Cihaz sistemleri olmadan su borularına basınçlı sular basılarak yapılan bu işlemlerde boruların patlaması riski oldukça fazladır ve en çok karşılaşılan durumlardan biridir. Su boruları 10 bar basınca kadar su basıncına dayanıklı borulardır. Fakat su kaçağı tespit işlemlerinde 10 bar basıncın üstünde su basıncı borulara uygulanır. Bu kadar yüksek miktarlarda basınç uygulanması ise son derece tehlikeli bir durum olan boru patlamasına neden olacaktır. Tesisat sistemlerinde meydana gelen boru patlakları ise çok zor ve masraflı tesisat çalışmalarından biridir.

drain-blockage-plumber

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su kaçağı nasıl bulunur sorusu ile alakalı verilecek birbirinden farkı üç cevap bulunmaktadır. Bu cevapları ise bahsedildiği gibi tesisat firmalarının teknolojik alt yapıları ve hizmet kaliteleri belirleyecektir. Bu yüzde de tesisat firması seçimlerinde büyük özen gösterilmelidir. Şimdiye kadar hizmet verdiği tüm müşterileri devamlı müşteri pozisyonuna gelen Star Tesisat firması su kaçağı nasıl bulunur sorusunun en mantıklı ve karlı cevabını verecektir. Tesisat alanında uzman işlere imza atan ve son derece kaliteli tesisat cihazları ile hizmet veren Star Tesisat firması 10 yıldan beri hep kalitenin ve ilklerin öncüsü olmuştur. Sağlam bir tesisat cihaz sistemi alt yapısına sahip olan Star Tesisat firması aynı zaman da uzman tesisat ustalarına sahiptir. Son sistem teknolojik cihazlar ile su kaçağı nasıl bulunur işlemleri için şu şekilde bir çalışma yöntemi izlenmektedir.

 • Su kaçağı nasıl bulunur sorusuna Star Tesisat firması Alman teknolojisi ile üretilmiş son sistem teknolojik akustik dinleme cihazları ile diye cevap verecektir.
 • Su borularının geçtiği tüm noktalarda bu akustik dinleme cihazları ile dinleme yapılır ve su kaçak noktaları tam olarak tespit edilmiş olur.
 • Dinleme cihazlarının bulamayacağı veya yanlış yer bulma gibi bir durumu söz konusu dahi değildir. Tüm tesisat kaçakları noktasal olarak tespit edilmektedir.
 • Tespit edilen bu boru noktalarına ise yüksek görüntü kalitesi olan kameralı görüntüleme sistemleri gönderilir ve su kaçak bölgelerindeki hasarların boyutları da belirlenmiş olmaktadır.

‘Su kaçağı nasıl bulunur’ işlemlerinde bu uygulanan çalışma yöntemleri Sadece Star Tesisat tarafından uygulanan çalışma yöntemleridir. Bir de basit bir uygulama ile tesisat sistemlerinde su kaçağı olup olmadığını kendiniz de anlayabilirsiniz. Öncelikle yapının içindeki tüm su bağlantılarını kesin ve uzun bir süre su akışını kullanmayın. Bu su vanalarının kapatıldığı sırada ise su saatlerinin üzerinde bulunan su kullanım miktarlarına dikkat edin. Uzun süre boyunca su kullanılmadığı halde su kullanım miktarında artış varsa yapının içinde su kaçağı var demektir. Zaman kaybetmeden ve su kaçağının hasarları büyümeden hemen profesyonel işlemlerden yararlanmak için Star Tesisat firmasından destek isteyebilirsiniz.

cropped-water_splash_png_by_starlaa1-d51fsqk

Su Kaçağı Var

Yukarıda anlatıldığı gibi bir tespit işleminde yapıda su kaçağı olduğunu anladıysanız veya bu işlemi yapmadınız fakat duvarlarda nemlenme ve ıslaklık fark ettiniz. O zaman yapı içerisinde kesinlikle su kaçağı var. Bu gibi bir durumda hemen işlem uygulanması gerekmektedir. Çünkü su kaçakları hafife alınmayacak derecede zarar veren bir tesisat arızasıdır. Hem de su kaçakları birçok değişik şekilde zarar veren tesisat arızaları olmaktadır. Bu yüzden de önceden yapılacak olan su kaçağı tespit ve onarımı çalışmaları her zaman daha fazla fayda sağlayacaktır. Su kaçağı problemleri diğer tesisat arızaları gibi sadece tesisat sistemlerine zarar vermez. Su kaçağı problemi tesisat sistemlerinin yanı sıra yapıya ve yapının içinde yaşayan insanlara da zarar verir. 

 • Eğer yapı içerisinde su kaçağı var ise öncelikli zarar su faturalarında olacaktır. Çünkü su kaçaklarının boyutları zamanla büyüyen bir arızadır. Birden bire duvarların üstünde belirmez. Öncelikle duvarların içinde su akışları yaşanır. Bu akışlar sırasında kaybedilen sular da su faturalarında artışlara neden olur.
 • Su kaçağı problemlerinde diğer bir zarar ise duvarların direnç özelliklerinin kaybolmasıdır. Duvarın içinde biriken sular duvarın tüm fiziki ve kimyevi yapısını bozarak dayanıksız hale gelmesine neden olmaktadır.
 • Duvar yüzeylerine çıkan su kaçakları bir süre sonra duvar boyalarının kabarmasına ve sıvaların dökülmesine neden olmaktadır.
 • Su kaçaklarının en büyük zararları ise borulardaki delik yerlerini daha fazla büyüterek boru patlamalarına ve su baskınlarına neden olmaktadır.

Eğer evlerde ‘su kaçağı var’ ise ve acil şekilde önlem alınmaz ise ilk olacak durum rutubettir. Rutubet ise son derece sağlıksız bir ortamın oluşmasına neden olacaktır. Çünkü rutubet sağlıklı hava şartlarını en fazla kirlenmesine sebep olan durumlardan biridir. Özellikle de kış ayalarında yani evlerin çok fazla havalandırılmaması durumunda ev içinde yoğun bir kirli hava durumu oluşacaktır. Bu kirli hava akımları ise özellikle çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere tüm kişilerde önemli sağlık sorunlarına neden olacaktır. Özellikle de üst solunum yollarına bağlı olarak gelişecek hastalıklara neden olacaktır. Bu hastalık durumlarından ve su kaçağının tüm zararlı durumlarından kurtulmak için tek çözüm Star Tesisat firması olacaktır.

1

Su Kaçağı Bulan Firmalar

Star Tesisat firması su kaçağı bulan firmalar arasında en profesyonel hizmeti son sistem tesisat cihazları ile ve uzman tesisat ustaları ile veren bir tesisat firmasıdır. İstanbul genelinde tesisat hizmeti veren üç türlü firma bulunmaktadır. Bu firmaları teknolojik alt yapıları, firma kaliteleri ve mesleki uzmanlık alanları ile birbirinden ayrılmaktadır. Tesisat firmaları yapılar için son derece önemli olan sistemleri onarmakta ve bu sistemler üzerinde işlem uygulamaktadır. Bu yüzden de tesisat firmalarının çok profesyonel şekillerde hizmet vermesi ve işlerinde son sistem tesisat cihazlarını kullanıyor olması gerekir. 

 • Tesisat teknolojilerinden yararlanmadan hizmet veren ve çalışmalarında kırma dökme yaparak hizmet veren tesisat firmaları da su kaçağı bulma işlemi uygulamaktadır. Bu tesisat firmalarının işlemlerinde son derece sıkıntılı durumlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle de kırma dökmeye bağlı olarak su kaçağı tespit fiyatları artmakta ve evlerde inşaat alanları oluşmaktadır.
 • Tesisat cihazları ile işlem uygulayan fakat bu işlemlerde kalitesiz cihazlar kullanan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının kullandığı cihazlar ya yan sanayi cihazlar olmaktadır ya da markası ve model yalı geçmiş, işlem gücü zayıf olan tesisat cihazlarıdır. Bu tesisat firmalarının uyguladığı işlemlerde ise su kaçağı tespiti tam yapılamamakta eksik ve hatalı işlemler sunulmaktadır. Bu tesisat firmalarının da işlemlerinin uzun sürmesinden dolayı su kaçağı tespit fiyatları fazla olacaktır.
 • ‘Su kaçağı bulan firmalar’ arasında son sistem tesisat cihazları ile hizmet veren firmalar ise yok denecek kadar azdır. İstanbul genelinde son sistem teknolojik tesisat cihazları ve uzman kadrolar ile hizmet veren Star Tesisat firması bu tesisat firmaları arasındaki nadir firmalardan biridir. 

2

Su Kaçak Tespiti Yapma

Su kaçak tespiti yapma işlemlerinde çok dikkatli davranılması ve uzman tesisat firmalarının seçilmesi gerekmektedir.

Aksi durumlarda ise bu işlemler çok yorucu, zahmetli ve pahalı işlemler olacaktır. Tesisat alanında hizmet veren tesisat firmaları aynı işlemleri yapmasına rağmen birbirinden farklı şekillerde hizmet vermektedir. Bu farklı işlemler ise hizmet kalitesini belirlediği gibi aynı zamanda işin garantisini ve yapılacak tamiratın fiyatını da belirleyecektir. Alanında uzman tesisat firmalarından alınacak olan tesisat hizmetleri her zaman daha ucuz olacak ve son derece avantajlı durumlar oluşturacaktır. Bu avantajlı tesisat çalışmalarını ise İstanbul genelinde 10 yıldır Star Tesisat firması sunmaktadır. 

 • Star Tesisat firması su kaçak tespiti yapma işlemlerinde özellikle orijinal kalitede ve Alman teknolojisi ile üretilen akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır.
 • Alanında uzman olan ve mesleki tecrübesi ile tüm su kaçağı işlemlerinde başarı gösteren su kaçağı uzmanları tesisat borularının geçtiği tüm noktaları dikkatli bir şekilde dinler ve su kaçağı olan bölgeleri noktasal olarak tespit eder.
 • Tespit edilen bu bölgelerde nasıl bir sorundan su kaçağı meydana geldiğini ve yapılacak işlemleri belirlemek için de yüksek çözünürlük kalitesi sunan kameralı görüntüleme sistemleri ile tesisat borularının içinde görüntülü araştırma yapar.

Star Tesisat firması tarafından sunulan bu ‘su kaçak tespiti yapma’ işlemlerinin dışında alınacak olan tesisat hizmetlerinde ise kırma dökme olayları yaşanacaktır. Cihaz sistemler ile sunulacak olan tesisat çalışmaları büyük zaman ve maddi kayıplara yol açacaktır. Hafta bazında sürecek olan bu çalışmalarda evler adeta inşaat alanlarına dönece ve son derece de kalitesiz işlemler sunulacaktır. Bu şekilde kalitesiz ve sorunlu tesisat işlemleri ve su kaçağı tespitleri yerine 7 gün 24 saat hizmet veren Star Tesisat firmasının seçilmesi en garantili yolu oluşturacaktır.

navHero2

Su Kaçağı Fiyatları

Su kaçağı fiyatları her zaman su kaçağının vereceği maddi zararlardan daha düşük olacaktır. Çünkü su kaçaklarında hemen ve acil şekilde hizmet alınmaması demek son derece olumsuz durumlara yol açacaktır. Özellikle de yapıya ve tesisat sistemlerine oldukça zarar verecek olan su kaçaklarının zararlarından en hasarsız şekilde kurtulmak için yapılacak olan ilk iş Star Tesisat firmasının uzman kadrosu ve cihaz sistemleri ile sunduğu hizmetlerden yararlanmaktadır. 

 • Su kaçağı fiyatları tesisat firmalarının sunacağı işlemler tarafından belirlenecektir. Cihaz sistemleri kullanılmadan yapılacak olan su kaçağı tespiti ve onarımlarında kırma dökme işlemleri olacağı için bu işlemlerin bedelleri oldukça fazla olacaktır. Çünkü bu tür işlemlerde sadece su kaçağı tespit fiyatları değil aynı zamanda inşaat masrafları da müşteriden talep edilmektedir.
 • Su kaçağı tespit ve onarım fiyatlarının yüksek olacağı diğer tesisat firmaları ise yeterli teknolojik sistemlere sahip olmayan ve kalitesiz cihazlar ile hizmet veren tesisat firmaları uygulayacaktır. Bu tesisat firmalarının kullandığı cihazlar üstün performans gösteremeyecek ve su kaçak alanlarının bulunmasında zorluk çıkaracaktır. 

‘Su kaçağı fiyatları’ içerisinde en düşük fiyat garantisini İstanbul genelinde sadece Star Tesisat firmasında bulacaksınız. Çok fazla ekibe sahip olan Star Tesisat İstanbul genelinde hizmet vermekte ve alanında uzman işlemler uygulamaktadır. Yapacağı su kaçak tespitlerinde ve onarımlarında da kullandığı cihaz sistemleri ile oldukça düşük maliyetli işlemler sunacaktır. Hem evinin değerini bilenler hem de parasının kıymetini bilenler için tek tercih Star Tesisat firması olacaktır.

banner

Su Kaçağı Fiyatı Nedir?

Su kaçağı fiyatı nedir? Gibi bir araştırma yaptığınızda karşınıza çok değişik rakamlar çıkacaktır. Artık para kazanmak çok zor bir hale geldi. İnsanlar da doğal olarak kazandığı paraları harcama konusunda çok dikkatli davranmakta ve fiyat araştırması yapmadan hiçbir ürünü ve hizmeti almamaktadır. En mantıklı yol olan araştırma işlemlerinde su kaçağı fiyatlarını en ucuz şekilde bulacağınız İstanbul genelindeki tek firma Star Tesisat firmasıdır. Alanında uzman hizmetler veren ve son derece kaliteli bir tesisat çalışması sunan Star tesisat firması aynı zamanda sağladığı avantajlı fiyatlar ile de % 100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Fazla çalışma saatlerinden ve fazla miktarlarda ortaya çıkacak olan su kaçağı tespit fiyatlarından kaçınmak için öncelikle Star tesisat firmasından teklif almadan kesinlikle su kaçağı tespiti ve onarımı yapan tesisat firması seçimini yapmayın. 

 • Star Tesisat firmasında su kaçağı tespit fiyatları düşüktür. Çünkü Star Tesisat firması son sistem tesisat cihazları ile hizmet vermektedir.
 • Bu son sistem cihazlar ve üstün kalite sağlayan işlemler çok kısa sürelerde bitmektedir.
 • İşlemler sırasında kırma dökme olmamakta ve inşaat masrafları çıkarılmamaktadır.
 • Star Tesisat firması kalabalık bir tesisat çalışma ekibine sahip ve köklü bir firmadır. Tesisat fiyatlarından önce işlem kalitesi ve müşteri memnuniyeti ilk sırada gelmektedir.

Su kaçağı fiyatı nedir? Sorusunda duymak isteyeceğiniz tek rakamı verecek olan Star Tesisat firması İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet vermektedir. Mobilize ekipler ile hizmet veren Star tesisat firması yaptığı işlemlerde ayrıca çok uzun yıllar da garanti sunmaktadır. Alanında uzman çalışma ekipleri ve uzman su kaçağı tespiti uzmanlarının yapacağı bu işlemler tamamen garantili ve kaliteli işlemler zincirinden oluşmaktadır. Eğer evinize gereken önemi veriyor ve evinizin değerinden bir şey kaybetmemesini istiyorsanız Star Tesisat firmasının profesyonel işlemlerinden yararlanmak en mantıklı ve karlı sonuçları oluşturacaktır.

su kaçağı tespiti

su kaçağı tespiti

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

İstanbul su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında en garantili, kaliteli ve en uygun fiyatlı tespit işlemlerini sadece Star Tesisat firmasının sunduğu profesyonel tesisat çalışmalarında bulacaksınız. Son derece kaliteli ve sorunsuz olan bu işlemlerde yapıdaki tüm su kaçakları bulunmakta ve yerleri noktasal olarak tespit edilmektedir.

Su kaçağı problemleri yapıya, tesisat sistemlerine ve yapı içinde yaşayan inşalara zarar veren bir tesisat arızasıdır. Bu arızadan kurtulmanın iyi yolu ise son sistem cihaz teknolojisi ile hizmet veren Star Tesisat firmasıdır. Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da yüzlerce tesisat firması bulunmaktadır. Fakat her tesisat firması aynı işlem kalitesini sunamayacaktır. Özellikle de cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları su kaçağı tespiti işlemlerinde inşaat alanları oluşturacak ve içinden çıkılmaz bir durum meydana getirecektir. Yapıların duvarlarının kırılması ve bu şekilde su kaçağı tespiti yapılması son derece sıkıntılı ve pahalı tesisat çalışmalarından biri olacaktır. 

 • Star Tesisat firması öncelikle yapı içindeki tüm su bağlantı borularının geçtiği duvarlarda dinleme yapmaktadır. Son çıkan cihazlar ile yapılacak olan bu dinleme işlemlerinde su kaçak noktaları tek seferde ve noktasal olarak bulunacaktır.
 • Bulunan su kaçak noktalarında nasıl bir nedenden dolayı hasar oluştuğu ve bu hasarın boyutları ise kameralı görüntüleme sistemleri ile belirlenecektir. Borudaki çatlakların veya kırıkların belirlenmesinin ardından ise uygulanacak tesisat çalışması da saptanacaktır.
 • Bu son sistem cihazlar sayesinde yapılacak tespit ve onarım işlemlerinde kırma dökme asla olmayacak ve ev düzenleri de bozulmayacaktır.

‘İstanbul su kaçağı tespiti’ işlemlerinde sunulan bu kaliteli hizmet sayesinde evlerde kırma dökme işlemleri olmayacağı gibi tespit işlemleri de çok kısa sürelerde son bulacaktır. Üstelik Star Tesisat firması bu kaliteli işlemlerine karşılık son derece düşük tespit bedelleri de isteyecektir. Tespit bedellerinden önce su kaçağı tespit kalitesini ve garantisini sunacak olan Star tesisat firması İstanbul genelinde hizmet veren ve hizmetlerinde % 100 müşteri memnuniyeti sunan bir tesisat firmasıdır.

su kaçağı tespiti

su kaçağı tespiti

İstanbul Su Kaçağı Bulma

İstanbul su kaçağı bulma işlemlerinde birbirinden farklı şekillerde hizmet veren tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu hizmet çeşitlerinde ise kaliteli, garantili ve cihazlı işlemler olarak farklılık olmaktadır. Bu farklılık işin yapılma sürecini, işin yapıldıktan sonraki süreci ve işlem fiyatını belirleyecektir. İstanbul büyük bir şehirdir ve insanlar birbirlerinden uzak mesafelerde yaşamaktadır. Yani Silivri’de yaşayan biri Beşiktaş’ta bulunan bir tesisat firmasından hizmet almayı düşünemez. İşte bu şekilde bir düşünce eksik kalitesiz ve yüksek fiyatlı tesisat işlemi alınmasına neden olacaktır. Çünkü İstanbul genelinde hizmet veren Star Tesisat firması kalite politikasını ve üstün hizmet anlayışını şehrin her bölgesine taşımaktadır. Tuzla ilçesinde oturan bir kişi de Büyükçekmece ilçesinde oturan bir kişi de Star 

 • İstanbul su kaçağı bulma işlemlerinde en garantili ve kaliteli hizmeti veren Star Tesisat firması şehrin her bölgesinde aynı şekilde hizmet akışı sağlamaktadır.
 • Kalabalık bir tesisat ekibinden ve mobilize hizmetlerden oluşan Star Tesisat firması İstanbul’un 39 ilçesinde yüzlerce mahallesinde su kaçağı tespiti ve onarımı işlemleri sağlamaktadır.
 • Son sistem akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile hizmet veren Star Tesisat kırmadan dökmeden tüm tesisat işlemlerini halletmekte ve garantili bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

‘İstanbul su kaçağı bulma’ işlemlerinde şehrin her bölgesinde 7 gün 24 saat hizmet veren Star Tesisat firmasının tek amacı tüm şehrin bu kaliteli ve garantili tesisat çalışmalarından yararlanmasıdır. 10 yılı aşkın süredir bu şekilde hizmet veren Star Tesisat firması tesisat alanında hep ilklerin öncüsü olmuş ve bu şekilde de lider tesisat firması olarak yerini hep korumuştur. Mesafelerin farklı olması veya şehrin uzak bölgelerinde yaşıyor olmanız kaliteli ve uygun fiyatlı işlemlerden mahrum kalacağınız, mahalle tesisatçıları ile çalışmak zorunda kalacağınız anlamına gelmemektedir. Gerek su kaçağı tespit ve onarımlarında gerekse tüm tesisat çalışmalarında Star Tesisat firması bir telefon kadar uzağınızdadır.

Su Kaçağı Bulma

Yapılarınızda meydana gelen su kaçakları ciddi bir şekilde evinize zarar verebilir. Boruların aşınarak delinmesi ve boruların paslanması sonucunda su kaçakları yaşanabilir. Parkeler kabarır, sıvalar dökülür, fayanslar kabararak yerinden oynar. Kısacası eviniz harap olabilir. Yalnız evinizi harabeye çevirecek bir konuda oradan buradan bulduğunuz kişilere su kaçağını buldurtmak olacaktır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunmalıdır?

Su Kaçağı Bulma işi hafife alınacak bir iş değildir ve herkese teslim edilmeyecek kadar ciddi bir iştir. Termal kameralar kullanan ekibe ihtiyacınız var demektir. Evinize gelecek ekip su kaçağınızı bulmak için detektörler kullanacaktır. Sızdıran boruya yaklaştıkça sinyal verecek aletler ile en ufak deliğin bile tespiti yapılacaktır. Kolay çözüm için işi uzmanına teslim ettiğiniz sürece problem yaşanmayacaktır. Pis su giderlerinde oluşan sızdırmalarda da etkili çözüm için Star Tesisat firmamızdan yardım alabilirsiniz. Kullanılan özel cihazlar ile tam olarak tespit yapılır ve kırım döküm yapılmaz ve evinizde herhangi bir hasara neden olmaz.  Kaçak Suyu Bulma işi artık problem yaratmayacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

Evinizde sızdıran boruları anlamak zaman ve dikkat ister. Bazen evinizde sıvanızda renk değişikliği ve nemlenme olarak kendini gösterir. Banyo ve tuvalet tavanlarında görülen kabarmalar ve sararmalar olası bir su kaçağı olduğunu akla getirmelidir. Tavanlarda oluşan renk değişikliklerinde üst kat komşunuzdan sızdırma olduğu akla gelmelidir. Aynı şekilde sizden de alt kat komşunuza su sızıntısı görülebilir. Bu durumda su kaçağı tespiti yapabilen firmalara işinizi yaptırmanız gerekecektir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti için evinize gelen ustaların işini iyi bilen ve cihazlarının son sistem olması gerekir. Ustaların evinizi harap etmesini istemiyorsanız işinizi emin olmadığınız kişilere teslim etmeyiniz. Bu işe yıllarını vermiş ve yenlikçi firmalarla çalışmanız gerekir. Termal kameralar, detektörler sayesinde Tespit Su Kaçağı yapabilen işletmelerden destek alınması gerekir. Yaptıkları işe garanti verecek kadar güvenilir kişilere iş teslim edilmelidir. Star Tesisat firması su kaçaklarınızda tespit işini profesyonel anlamda çözecektir. İşinizin kolay yoldan ve ekonomik olarak yaptırmanız için güven duyduğunuz kişilerden destek alınız.

Su Kaçağı Bulma Hizmetleri

Evde işte her yerde su kaçağı bulma en zor işlemlerin başında gelmektedir. Çünkü su kaçağı tespit etmek bazen günlerce hatta aylarca sürebilir. Eski zamanlarda su kaçırma olayı oldu zaman bunu anlamak çok uzun süre alıyordu. Su kaçağının yerini tespit etmek ise her şeyden zordu. Ama artık öyle mi su kaçağı tespit etmek çocuk oyuncağı…

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su kaçağı olan yer kendisini belli ediyor. Mesala su kaçağı olan yerde sararmalar olur. Kesinlikle nem oranı çok yüksektir. Böceklenmeler meydana gelir. Fayanslarda kararmalar olurken bazen de kavlamalar meydana gelir. Duvarda döküntüler meydana gelir.

Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Star Tesisat olarak su kaçağı tespitinde son teknolojileri kullanıyoruz. Akustik ses dinleme cihazlarımızın yanı sıra özel robotlarımızla kaçağınız yerini tespit ediyoruz. Bu makineler su kaçağının yerini noktasal olarak bize bildirdiği için kırım yapılacak yerde az oluyor. Hızlı şekilde su kaçağınızı tespit edip tamirini yapıyoruz. Sizde sıcak evinizde huzurlu yaşamaya devam ediyorsunuz.

Su Kaçağı Tespiti Yapmak

Su kaçağı tespiti yapmak için uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz. Güler yüzlü ekibimiz bir telefon kadar uzağınızda olup çağırmanız durumunda hemen yanınıza gelecektir. Önce su kaçağınızı önlemek için önlemlerini alacaktır. Sonra su kaçağı olan veya olma ihtimali olan yerlerin tespiti için çalışmalara başlayacaktır. Sizin fazla zamanınızı almayacağını şimdiden söylemek isterim.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kaçak olabilecek yerlere tek tek bakmak yerine su çıkan yerlerin tespiti daha basittir. Suyun fışkırma hali var mı, suyun akması durumunda parkeler zarar görecek mi sorularına yanıt aranmaktadır. Kontrol işleminin ardından akustik ses dinleme makinesini kullanarak kaçağınızın noktasal tespiti yapılmaktadır. Noktasal tespit kırımı azaltacağı için hem hızlı tamirat yapmamızı sağlayacaktır. Az malzeme kullanacağımız için maddi açıdan bir külfette getirmeyecektir.

Star Tesisat olarak su kaçağı bulma işlemini ve tamiratı çok kıza bir sürede yapılmaktadır. Siz kahvenizi içerken, eş dostla sohbet ederken bile kaçak tespiti yapıp tamir ediyoruz. Siz bile neyin ne olduğunu anlamadan göz açıp kapayıncaya kadar işlemimiz bitiyor.

Su Kaçağı Tespiti İşlemleri Nasıl

Sukaçakları insanların başına gelebilecek en büyük problemlerden biridir. Su kaçağı gibi çeşitli problemler tesisat problemleri ile karşılaştığınızda profesyonel hizmetler almak sizler için en kolay ve en pratik yöntemler olmaktadır. Profesyonel hizmetler veren firmamız sayesinde sizlere işinde uzman kadromuz ile hızlı bir şekilde destek olmaktayız ve problemlerinizi ortadan kaldırmaktayız.

Kaçak Bulma

Su kaçağı tespiti konusunda sizlere özel olarak görüntüleme cihazları ile hizmet vermekte olan bir firmayız. Bu sayede evinizde hiçbir yere zarar vermeden su kaçaklarını profesyonel yöntemler ile tespit ediyoruz. Yapmış olduğumuz tespitler sonucunda da tamamen soruna yönelik çözüm yolları uyguluyor ve su kaçağı probleminizi bu şekilde ortadan kaldırmış oluyoruz.

Su Kaçağı Bulma Kırmadan

Su, evlerde ve iş yerlerinde tesisat sistemi ile kullanılmaktadır. Tesisat sisteminde meydana gelen çeşitli zararlar susızdırma olaylarına neden olabilmektedir. Su kaçakları insanların en zorda kalmış olduğu durumlardan biridir. Su kaçaklarının yeri ve tespiti, onarım açısından son derece önemlidir. Bu yüzden su kaçağı gibi durumlarınızda en pratik çözümler için firmamız ile letişime geçebilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti İşlemleri

Firmamız su kaçağı probleminizde su kaçağı bulma konusunda özel olarak dinleme ve görüntüleme cihazları ile sizlere hizmet vermekte, fayanslarınızı ve duvarını kırıp dökmeden su kaçağının yerini tespit etmekte ve tamamen soruna yönelik şekilde çözüm hizmetleri sunmaktadır. Bu şekilde tesisat problemleriniz hızlı bir şekilde ortadan kalkacaktır.