Üst Komşudan Su Sızıntısı Olması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Üst Komşudan Su Sızıntısı Olması 5 Ocak 2016

Üst Komşudan Su Sızıntısı Olması

Özellikle kış aylarında meydana gelen yağışlarla beraber binaların yapımında kullanılan kötü malzemelerin de etkisiyle dairelerin tavanlarından veya apartmanlarda üst komşudan su sızıntısı olması gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkmaktadır. Kaçak ve sızıntılar neticesinde binalarda estetik olmayan görüntülerle beraber sağlıksız yaşam alanlarının oluşması da kaçınılmazdır.

Yaşantımızın en temelde su, hava ve toprak olmak üzere bunlar vasıtasıyla elde ettiğimiz ürün ve hizmetlere bağlı olduğunu düşündüğümüzde bu unsurların kullanımından vazgeçmek yerine daha verimli değerlendirilmeleri konusunda çözümler üretmemiz gerekir.

Günümüzde yaşam alanlarının yoğun nüfuslu büyük şehirlerden oluştuğu düşünüldüğünde apartman hayatı da kaçınılmaz hale gelmektedir. Bu yaşam şeklinde sizden kaynaklı olmayan ancak yine de başınızı ağrıtacak pek çok sorunla karşılaşmanız da muhtemeldir. Modern inşaat teknikleri ve yalıtım sistemleriyle beraber su sızıntısı ve gürültü gibi en başta gelen sorunların önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Üst komşudan su sızıntısı olması halinde, komşunuzun daire tesisat yapılanmasında bir sorun olması muhtemel olmakla beraber sorun bina yapı malzemelerinin dayanıklılığıyla da alakalı olabilmektedir. Su yalıtımının iyi malzemelerle sağlanmadığı durumlarda;

  • Çeşitli sebeplerden bina duvarları içerisine sızan su yapıyı inceltir.
  • İklimin soğuk olduğu dönemlerde sızıntı bölgelerinde çatlaklar oluşur.
  • Sızıntı olması durumunda binanın dayanıklılığı ve güvenilirliği azalır.
  • Küf ve rutubet gibi oluşumlar neticesinde yaşam alanı sağlıksız bir hale gelir.
  • İnsanların yaşam konforlarında ciddi anlamda eksilmeler meydana gelir.

Tavandan veya duvarlardan su sızıntısı olması durumunda meselenin kaynağının doğru belirlenmesi alınacak önlemlerin daha yerinde olmasını sağlayacaktır. Bu noktada günümüzde pek çok profesyonel uzman tesisatçı ve kurumsal firma hizmeti sağlanmaktadır. İnşaat ve kaçak tespit firmalarındaki yeni yöntemler en uygun masraflarla bu tarz sorunların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla, herhangi bir su kaçağı şüphesi olduğunda, duvarlarınızda su kaçak belirtileri oluştuğunda veya üst komşudan su sızıntısı olması gibi durumlarda sorunun tam olarak tespit edilip çözümlenebilmesi adına profesyonel hizmet almaktan kaçınmamak gerekir.

Su yalıtım ve su kaçağı onarım çalışmaları yaşam alanlarınızın dayanıklı, sağlıklı ve konforlu olmasını sağlamak için önemlidirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ