Üst Kattan Su Sızması - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Üst Kattan Su Sızması 14 Aralık 2015

Üst Kattan Su Sızması

Üst kattan su sızması oldukça huzursuz edici bir durumdur. Çünkü evimizde meydana gelen arızaların küçüğü büyüğü yoktur. Zira en küçük sorun bile bize büyükmüş gibi gelir. Eğer bu durum su sızması ya da bizimle ilgisi olmayan üst kattan sızan bir su ise gerçekten can sıkıcıdır. Bu durumu bir an önce sona erdirmek gerekmektedir. Apartmanda çıkabilecek gereksiz huzursuzluk hiç kimse tarafından istenmemektedir. Bu nedenle sorunu hızlıca çözmek gerekmektedir ve bunu da bilgi sahibi profesyonel kişilerce halledebiliriz.

Üst kattan su sızması durumunu ve türünü belirten birkaç etken vardır. Bunlar:

  • Üst kattan gelen suyun tavanımızda renk değişimine neden olması
  • Sızan suyun akış sürekliliği

Üst kattan su sızması hali temiz sudan da kirli sudan da kaynaklanabilmektir. Sızıntı başlı başına bir problemken bir de sızan suyun kirli gider borusundan gelmesi bizi daha da mutsuz eden çok huzursuz edici bir durumdur. Sızan suyun kirli mi temiz mi olduğunu tavana renk vermesiyle anlayabiliriz. Zira kirli su sızan suyun olduğu bölgede kirli sarı bir renk bırakır. Bir diğer kirli su belirtisi de suyun akış sürekliliğidir. Yani burada sızıntının gözlemlenerek sürekli mi akıyor yoksa belirli aralıklarla mı akıyor o belirlenir. Sürekli bir akma durumu varsa temiz su olma ihtimali yüksektir. Çünkü temiz şebeke suyu sürekli akan basınçlı bir sudur. Kirli gider borusundan gelen su ise sifonun kullanım sıklığına bağlıdır bu sebeple bir sürekli akma durumu yoktur.

Bu problemlerin çözümünde yetkili birilerine başvurmak önemlidir. Çünkü sızan suyun kaynağını ve sızıntının geçtiği yolu bulmak zor olabilir. Böyle bir durumda sorunu kendimizin çözmesi zaten mümkün değildir. Bu sebeple tecrübeli ekiplerden yardım almak şarttır. Bu ekipler yanlarında getirdikleri teknolojik cihazlarla sızıntıyı evde hiçbir yeri kırıp dökmeden bulabilmektedirler. Bu da bizleri ekstra masraftan kurtarır. Üstelik cihazların hızı sayesinde vakit harcanmadan huzursuzluk kaynağı tamamen halledilebilir. Buradan önemli olan tecrübeli ekiplerce bu gelişmiş teknolojilerin akıllıca kullanılması ve sorunun hızlı masrafsız çözülmesidir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ