Üst Kattan Su Sızıntısı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Üst Kattan Su Sızıntısı 23 Ekim 2015

Üst Kattan Su Sızıntısı

Evlerde görülen su sızıntılarının pek çok çeşidi vardır. Odalarda, banyo duvarlarında, tavanlarda ya da tuvalet veya banyoların tavanlarında su sızması gerçekleşebilir. Genellikle tavanlarda oluşan su sızıntıları üst kattan su sızıntısı olması nedeni ile olur. Üst kattan su sızıntısı olduğu durumlarda öncelikle üst katınız ile görüşmelisiniz. Eğer onda da aynı sorun varsa büyük ihtimalle tüm apartmanda bir tesisat arızası var demektir. Eğer üst katınızda ya da diğer dairelerde herhangi bir sorun yoksa üst kattan su sızıntısı oluşma durumu yalnızca üst katınızdaki tesisat boruları ile alakalıdır.

Üst kattan su sızıntısı çeşitlerine baktığımız zaman ilk olarak banyo duvarında olan su sızıntılarını örnek olarak gösterebiliriz. Binanızdaki tesisatların bozulması ya da inşaat sırasında düzgün bir şekilde döşenmemiş olması ile ya da yan binanızdaki tesisat sorunları nedeniyle banyo duvarlarınızda nemlenmeler fayans aralarında ise su sızıntıları oluşabilir. Bu durum üst kattan su sızıntısı olduğunda da gerçekleşebilir. Üst kattan su sızıntısı olduğunda danışacağınız tesisat şirketleri en kısa sürede size yardımcı olarak sızıntının kaynağını bulacaklardır. Diğer bir çeşit ise tuvalet, banyo ya da odalarınızın tavanlarında oluşan su sızıntılarıdır. Bunlar da üst kattan su sızıntısı olması durumunda gerçekleşebilir. Su sızıntısı tavanda su damlacıklarına neden olur ve ilerleyen zamanlarda bu damlalar rutubete ve ağır bir kokuya neden olur. Ayrıca eğer banyo ya da tuvaletlerinizde üst kattan su sızıntısı olması sonucu tavanlarda damlamalar varsa bu suyun atık su olması ihtimali yüksektir bu nedenle hemen önlem alınması gerekmektedir.

Üst Kattan Su Sızıntıları Nasıl Tespit Edilir ve Kapatılır?

Eskiden su sızıntılarının tespit edilmesi için duvarlarınızın kırılması gerekiyorken günümüzde bazı teknolojik robotlar ve görüntüleme sistemleri ile bu işlem oldukça kolaydır. Yukarıda bahsettiğimiz şekillerde üst kattan su sızıntısı olması sonucu evinizde bazı sorunlar oluştuysa tesisat şirketleri evinize gelerek akıllı detektörler ile kısa bir süre içerisinde su sızıntılarının tespit edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda tespit edildikten sonra bu su sızıntılarının kapatılması da oldukça kolaydır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ