Üst Kattan Su Sızıntısı Sigorta - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Üst Kattan Su Sızıntısı Sigorta 5 Ocak 2016

Üst Kattan Su Sızıntısı Sigorta

Üst kattan su sızıntısı sigorta tarafından evinizi üçüncü şahıslardan gelecek zararlara karşı sigortalatmanız halinde karşılanmaktadır.

Büyük şehirlerdeki yoğun nüfusla birlikte yaygınlaşan apartman yaşamı neticesinde farklı karaktere sahip insanlarla aynı binada uyum içerisinde yaşama zorunluluğu doğar. Bu noktada herkesin birbirinin hakkına ve rahatına saygı duyması gerekmektedir.

Özellikle altlı üstlü oturan komşular arasında zaman zaman su sızıntısı ve gürültü gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Su sızıntısı kolay çözüm yöntemleri olan, tamamen malzeme dayanıklılığı ile orantılı olarak ortaya çıkma sıklığı gösteren bir sorundur. Ancak gerekli özen gösterilmediği takdirde sorun büyüyerek hayati boyuttaki tehditlere yol açabilir. Üst kattaki komşunuzdan dairenize su sızmaya başlaması halinde derhal gerekli uyarıyı yapıp meselenin halledilmesini beklemek gerekir. Ancak sızıntının onarımı geciktirildikçe;

  • Tavanda ve diğer duvarlarda yayılan küf, rutubet, mantar gibi oluşumlar sağlığınızı tehdit edecek
  • Duvarlarınızda kabarıklıklar ve çatlaklar oluşacak
  • Oturduğunuz binanın dayanıklılığı ve ömrü azalacak

ve tüm bu unsurlar sağlığınızı ve hayatınızı tehdit edecek boyutlara doğru ilerleyecektir.

Bu noktada hukuki yollara başvurmak ve sigorta şirketinden hasarınızın parasal karşılığını istemek yapılacak en doğru şeydir. Üst kattan su sızıntısı sigorta tarafından kusurun sizin dışınızdaki bir sebepten oluştuğunun görülmesi halinde, soruna sebep olan üst komşunun düşünmesi gereken bir durum haline gelecektir. Kişiler kendi mülkiyetlerinden kaynaklı sorunları gidermek zorundadır. Hukuki süreç sonunda haklı olduğunuz düşünüldüğü takdirde hem masraflarınız karşılanacak hem de sorununuz artık hallolmuş olacaktır.

Ancak bu süreçler zaman zaman en az yaşadığınız sorun kadar can sıkıcı hale gelebilmektedir. Üst kattan su sızıntısı sigorta ve hukuk tarafından komşunuzun da elinde olmayan sebeplerden oluştuğu kanaatiyle sonuçlandırılırsa, artık farklı yöntemlerle çözmeniz gereken bir sorun haline gelir.

Bu noktada varsa binadaki malzeme kusurlarını tespit edecek kurumsal ve kaliteli hizmet veren bir firmaya danışarak belirli bir maliyete katlanıp sorunun tamamen ortadan kalkmasını sağlamak akıllıca olacaktır. Apartmandaki genel bir sorunda herkesin şikayetçi olması durumunda maliyetlerin eşit olarak bölüştürülerek birlikte karşılanması ve onarım yaptırılması mümkündür.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ