Tuvaletin Tavanı Su Damlatıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvaletin Tavanı Su Damlatıyor 5 Kasım 2015

Tuvaletin Tavanı Su Damlatıyor

Birgün evimizde otururken şıp şıp sesleriyle karşı karşıya kalabiliriz. Durum düşündüğümüzden ciddi olabilir. İlk cevaplamanız gereken soru bu sesin nereden geldiğidir. Herhangi bir odadan geliyorsa büyütülecek bir problemle karşı karşıya kalmış sayılmazsınız. Su borusundan veya en kötüsün tuvalet giderinin gelmesi ihtimali düşüktür. Ya terleme olmuştur ya da üst kat komşunuz yanlışlıkla portatif yüzme havuzunda keyif yaparken havuzunu patlatmıştır. Eğer en üst katta oturuyorsanız su sızdırmasının sebebi yağmurlu bir günde delil çatınızdan su sızması olabilir. Ancak tuvaletin tavanı su damlatıyor ise çok geç kalmadan üst kat komşunuzla görüşmeniz gereklidir.

Tuvaletin tavanı su damlatıyor sorunsalının üç temel sebebi olabilir;

  • Üst kat komşunuzun su borularından birinde çatlak veya hasar oluşmuş olabilir. Bu problem çokta büyütülecek birşey değildir, tek yapılması gereken üst kat komşunuzun derhal bir tesisatçıyla görüşmesidir. Eğer komşunuz, tuvaletin tavanı su damlatıyor dedikten sonra problemin çözülmesi konusunda istekli görünmüyorsa su faturasına yansıyabilecek miktarı hatırlatmanız önerilir.
  • Üst kat komşunuzun fayansları su sızdırıyordur tekrar derz yapılması gerekebilir. Fayansların arasından su sızması durumu tesisatçının borularda herhangi bir problem bulamaması sonucu tespit edilebilir. Her yere tekrar derz atılır.
  • En kötüsü olarak üst kat komşunuzun kanalizasyon veya su giderlerinde tıkanıklık veya hasar oluşmuş olabilir. Bu durum hijyenik olmamakla beraber hemen halledilmesi gereken bir durumdur. Geç kalınması halinde eğer bir tıkanıklık varsa üst kat komşunuzda problem yaşayacaktır.

Durumun ne olduğu farketmeksizin eğer tuvaletin tavanı su damlatıyor ise bir tesisatçıyla görüşmeniz şartttır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ