Tuvaletim Tıkandı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvaletim Tıkandı 5 Kasım 2015

Tuvaletim Tıkandı

Tuvalet tıkanması sık olmasa da zaman zaman karşılaştığımız bir durumdur. Tuvaletimizin tıkanmasına sebep olan etmenlerden en önemlisi tuvalet kağıdıdır. Tuvaletim tıkandı diyorsanız bunu tuvalet kağıtlarını klozete atmadan önce düşünecektiniz. Klozetin gideri S yapıda olduğundan kağıt gibi materyaller rahat hareket edemezler ve takılıp zamanla orda birikebilirler.Bütün suçu tuvalet kağıtlarına atmayalım yeni yapılmış bir eve taşınmanız durumunda tuvalet tıkanması durumuyla karşılaşabilirsiniz bu durumda tuvalet tıkanmasının sebebi inşaat sırasında gidere kaçan moloz veya beton parçaları olabilir.

Tuvaletim tıkandı şikayetini tesisatçılar çok duymaktadırlar. Hatta belki de en çok karşılaşılan şikayetlerden biridir. Çünkü el yordamıyla yapılabilen ancak kimsenin yapmak istemediği ya da bilinçsizlikten kaynaklanır. Lavabo tıkandığı zamanki rahatlığı tuvalet tıkanması durumunda yaşayamazsınız. Lavabo tıkanıklığını açmak kolaydır çünkü.

Tuvaletim tıkandı diye hemen bir tesisatçıyı aramayın aslında halk arasında pek bilinmese de evde çözümleri pratik ve etkilidir. Lavabo aç gibi kimyasallarla bu ii halledemeyebilirsiniz ancak pompa kullanarak tıkalı alana asın uygulayıp tıkanıklık giderilebilir. Klozet pompası normal bir pompa gibi görünmez. Farklı bir yapıya sahiptir, bir züccaciyeciye gidip hemen bir tane temin edebilirsiniz. Kullanımı da gayet kolaydır. Ancak pompa kullanmadan ele bir poşet geçirerekte halledilebilir. Daha etkili bir yol olmasına karşın pompa kullanmak hem daha sağlıklıdır hem de çoğumuz bu yöntemi tercih etmeyeceklerdir. Artık biri tuvaletim tıkandı derse ona gerekli bilgiyi verebilecek kadar donanımlısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ