Tuvalet Tıkanma Nedenleri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Tıkanma Nedenleri 1 Ekim 2015

Tuvalet Tıkanma Nedenleri

Tuvalet tıkanma nedenleri arasında kullanıcı hataları, usta hataları ve inşaat sırasında olan hatalar sayılabilir. Tuvalet giderlerinde olan bu tıkanıklık problemlerine ilk olarak kullanıcılar neden olmaktadır. Çünkü bu alanlar çok kullanılmaktadır. Evlerde veya iş yerlerinde bu alanların yokluğu düşünülemez. Bu kadar sık kullanılan bir alanda doğal olarak en çok hasarı verecek olan kullanıcılardır. Tuvalet giderleri diğer gider borularına oranla daha fazla yağlanma yapmaktadır. Bu yağlanmalar da tıkanıklık durumunu arttırmaktadır. Tuvalet kâğıdı dışında atılan selpak, mendil, peçete, kâğıt havlu gibi malzemeler tıkanıklık oluşturmada çok etkilidir. Sadece tuvalet kâğıtlarının suda erime özelliği vardır. Diğer türevleri ise suda erimeyecek yağlı boruya yapışarak tıkanıklık oluşturacaktır.  Tuvalet açma ve klozet açma çalışmalarında rastlanan diğer bir tıkanıklık nedeni is sigara izmaritleri olmaktadır. Sigara izmaritlerinde bulunan pamuklar ve o pamuğun sarılı olduğu kâğıtlar suda erimeyerek boruya yapışmaktadır. Bir süre sonra da tıkanıklık oluşturmaktadır. Yaşanan bu tıkanıklık sorunu ise tüm yaşam düzenini bozmaktadır. Bu sorundan kurtulmanın en kolay yolu ise cihazlı ve makineli hizmet veren tesisat firmalarından yardım istemektir. Su kaçağı bulma, kanal açma, tıkanıklık açma ve diğer tüm tesisat çalışmalarında kullanılan bu cihazlar sayesinde yapılan tamiratlar daha garantili ve kaliteli olmaktadır.

  • Tuvalet tıkanıklığı sorunlarında ilk olarak tıkalı olan alanın bulunması gerekir. Bu alan bulununca yapılan işlemler daha hızlı ilerleyecek vetamirat sorunsuz olacaktır.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılan kameralı görüntüleme sistemleri sağladıkları net görüntüler ile tıkanıklık oluşturan nedenleri hemen bulmakta ve nasıl bir yöntem uygulanması gerektiğini belirlemektedir.
  • Tıkanıklığı belirlenen bölgeye tıkanıklık açıcı robotlar gönderilir ve bu robotlar yardımı ile tüm pislikler parçalanarak tesisat sisteminden dışarı atılır.
  • Tuvalet giderinde tıkanıklık açma işlemlerinden sonra tazyikli su makineleri ile yıkama yapılmaktadır. Bu yıkama neticesinde ise tuvalet giderlerindeki pis kokular ve yağlanmalar giderilmektedir.
  • Su kaçağı bulma, kanal açma, petek temizleme gibi tesisat tamiratlarında kullanılan bu cihaz ve makineler işlemlerin daha garantili olmasını sağlamıştır. Ayrıca tamiratlarda kaliteli bir işlem sağlamıştır. Kırma dökme olmadan tüm tesisat problemleri saatler içinde halledilebiliyor. Bu zaman kısıtlığı ve makine kullanımı sayesinde tamirat ücretleri de oldukça düşük olmaktadır. Kırma dökme olmaması ise hem evler hem de iş yerleri için büyük kolaylık oluşturmakta.

Tuvalet Tıkanması Ciddi Bir Tesisat Arızasıdır

Tuvalet tıkanma nedenleri arasında diğer önemli sorun ise usta hataları olmaktadır. Tesisatın döşenmesi sırasında gider borularına yanlış eğim verilmesi ve kalitesiz malzeme kullanılması tıkanıklık sorununa neden olmaktadır. Kanal açma ve tıkanıklık açma işlemlerinde usta hatalarından meydana gelen sorunlar da pratik olarak çözüme kavuşmaktadır. Bu sorunlar arasında borulara yanlış eğimler verilmesi ön plana çıkmaktadır. Borulardaki bu yanlış eğimler pisliklerin ve suların gitmesini yavaşlatmakta ve bir süre sonra da birikintiye neden olmaktadır. Bu birikintiler oluşunca da insanlar genellikle kendileri müdahale ederler. Fakat gerekli teknik bilgi ve cihaz sistemine sahip olunmadığı için tesisat sistemlerine zarar verilir. Borularda delinme veya aşınma durumları ortaya çıkar. Tuvalet tıkanma nedenleri cihazlar ile belirlendiği için bir daha aynı nedenden dolayı tıkanıklık oluşması zordur.

Star Tesisat firması kanal açma ve tuvalet tıkanıklığı sorunlarında son sistem cihazlar ve makineler ile hizmet vermektedir. Her türlü tesisat probleminde 10 yılı aşkın süredir İstanbul genelinde hizmet veren Star Tesisat firması tıkanıklık açma, tuvalet açma, su kaçağı bulma gibi her tesisat sorununda profesyonel çalışma ekipleri ve kaliteli cihaz sistemleri ile sorunlar çözüme kavuşturulmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ