Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır,Tuvalet Tıkanıklığı Açma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır 24 Şubat 2016

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvaletler en sık kullanılan ve temizliğine çok dikkat edilmesi gereken ortak kullanım alanlarıdır. Tuvaletlerin hijyeni bir hayli önemlidir. Bazen kullanıcı hatasından, bazen de teknik hatalardan dolayı tuvaletlerde bazı hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda soruna önce kendiniz müdahale etmek isteyebilirsiniz; ancak bu gibi durumlarda profesyonel destek almanız gerekebilir. Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda çeşitli yöntemler vardır. Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bu yöntemler daha pratik hale gelmiştir.

Tuvaletler Neden Tıkanır?

Tuvaletler iki ana nedenden dolayı tıkanabilir:

 • Kullanıcı hataları.
 • İnşaat sırasında usta hataları

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, sorusundan önce bu sorunun kaynağına inmek önemlidir. Kullanıcı hatalarına baktığımız zaman bunlar:

 • Tuvaletlere tuvalet kağıdı, hijyenik kadın pedi, çocuk bezi, bezler, oyuncaklar gibi yabancı maddelerin atılması tuvaletlerin tıkanmasına neden olur.
 • Tuvaletlerin hijyenik açıdan bakımlarının rutin olarak yapılmaması da tuvaletlerde tıkanmalara neden olur.

İnşaat sırasında olan usta hataları tuvalet gider borularının ters takılması ya da giderlerde unutulan inşaattan kalan bazı küçük gözden kaçan malzemeler, bezler olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklıklarını Açma

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır bu konuda bazı anekdotları sizinle paylaşabiliriz. Üç ana yöntem vardır. Bunlar:

 • Doğal yöntemler
 • Kimyasal açıcılar
 • Uzman yardımı

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda doğal yöntemler arasında akla ilk gelen bir askı yardımı ile tuvaleti yoklamaktır. Kullanmadığınız bir askıyı burgu yerinden açıp, ucunu tuvalete sokabilir ve çengel şeklinde olan uç sayesinde yakınlarda olan bir şey var ise, tıkanıklığa sebep olan bu yabancı maddeyi çıkarabilirsiniz. Bu ilk akla gelen yöntemler arasındadır. Aynı zamanda azı karışımları da tuvalete dökebilir ve bekletebilirsiniz. Bazı ev yapı marketlerinde tuvalet açıcıları görebilirsiniz. Bunları tuvaletleriniz için kullanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, bu kimyasal açıcıların üzerinde yazmaktadır. Uygulama şartlarına uyarak tuvaletleri kısa zaman içinde açabilirsiniz.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda evde doğal bir yöntem deneyebilirsiniz. En bilinen yöntemlerden biri olan sirke ve karbonatı deneyebilirsiniz. Bir çay bardağı sirke ve karbonatı tuvalete döküp biraz beklettikten sonra üstüne sıcak su dökebilirsiniz. Bu süre on beş dakika kadar olabilir. Vaktiniz varsa geceden karışımı döküp sabaha kadar bekleyebilirsiniz.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda yaptığınız hiçbir yöntem olmadı ise, uzman yardımı almak durumunda kalabilirsiniz. Son teknoloji ürünleri olan cihazlar sayesinde tuvaletteki problemli alanlar kamera ile tespit edilip, kısa zaman içinde sorun ortadan kaldırılmaktadır. Kırma dökme işlemi yapmadan bu sorundan kurtulabilirsiniz. Önemli olan iyi ve konusunda uzman ekibe sahip bir firmadan yardım almanızdır.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda uzman olan firmaların genel özellikleri şöyle olmalı:

 • Bu firmalar uzman ekibe sahip olmalı.
 • Sertifikaları tam olan ve iş güvenliği kurallarına uyan firmalar seçmelisiniz.
 • Size en yakın olan ve hızlı hizmet verebilecek bir firma seçmelisiniz. Bu durum sizin zamandan kazanmanızı sağlayacaktır. Genelde bu tür durumlar ani olarak başa gelir. Bu nedenle hızlı hizmet veren ve size yakın olan firmayı aramalısınız.
 • Firmanın garantili çalıştığına emin olmalısınız.
 • Donanımlı bir kadroya sahip olan firmanın çalışanları sizi her konuda bilgilendirecek, bu sorunların daha sonra yaşanmaması için yapmamanız ve yapmanız gerekenler konusunda size püf noktaları verecektir.
 • Unutmayın başta küçük gibi görünen sorunlar sonradan daha büyük arızalara sebep olabilir. Bu nedenle zamanında müdahale önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ