Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Tuvalet Tıkanıklığı Açma işlemi - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma 21 Şubat 2016

Tuvalet Tıkanıklığı Açma: Tuvalet tıkanıklığı bir evde meydana gelebilecek en kötü ve en pis sorunların başında gelmektedir. Yetersiz ve dar gider borusu, dolan tuvalet çukuru, apartmanda gider borularında ortaya çıkan sorunlar ve yabancı cisim ile tıkanma sonucunda evde kötü sorunlar olabiliyor. Bu sorunlar nedeniyle birçok masraf ve mide bulandırıcı sonular ortaya çıkabiliyor. Tuvalet tıkandığında tuvalet tıkanıklığı açma konusunda insanlar hemen arayışa giriyorlar. Eğer tıkanıklık giderilmez ise ileride taşmalar yaşanabiliyor. Bu da tuvalet tıkanıklığının en kötü sonucu oluyor diyebiliriz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi Neden Yapılır?

Tuvalet tıkanıklıkları genelde klozet tipi yani alafranga tuvaletlerde görülüyor. Bunun başlıca nedenleri arasında tuvalet kâğıdının gider borularında tıkanıklık yapmasıdır. Birçok tuvalet kâğıdı su da erise de hemen erimeyen ya da fazla atıldığında biriken tipte tuvalet kâğıtlarıdır. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığı çok sık yaşanıyor. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapılmadığında tuvaletin giderleri tıkanmış olarak sorun çıkartıyor ve pompası su çekmemeye başlıyor. Bu da ileride tuvaletin taşmasına neden olacağı için tuvalet tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekmektedir. Bu sorun çoğu zaman evde halledilecek bir sorun değildir. Hele ki tuvalet kâğıdı dışında daha farklı cisimler atılmış ve tıkanıklığa yol açmış ise sorun büyümeden bu konu ile ilgilenen tesisatçıları çağırıp tuvalet tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekiyor. Bazen tuvalet çukurunun dolmadı ya da tuvalet pompasının hasar görmesi ile ya da tuvalet kapağının bozulması gibi arızalar nedeniyle de tuvalet tıkanıklığı meydana geliyor. Yeni evlerde ise hatalı gider sisteminin yapılması ve ya dar tuvalet gideri gibi nedenler ile tuvalet daha ilk kullanımda tıkanabiliyor.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Çoğunlukla yabancı cisim nedeniyle olan tıkanıklıkların başka nedeni de olabildiğini belirttik. Öncelikle sorunun tespit edilmesi sonra da soruna yönelik olarak tuvalet tıkanıklığı açma işleminin yapılması gerekiyor. Bu işlemde;

  • Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için genelde makineler kullanılır. Makineler ile tıkanıklık tespit edilir.
  • Robot denilen cihazlar ile de tıkanıklıklar açılabiliyor. Robotlar ile tuvaletin tıkanmış noktası görülerek buna göre işlem yapılır.
  • Tel kullanılarak tuvalet tıkanıklığı giderilmektedir. Bu işlem işle nalburlardan alınan uzun teller ile evde açma işlemi yapılabilmektedir. Herkesin yapacağı kadar kolaydır. Fakat kesin bir çözüm üretmeyebilir.
  • Küçük tıkanıklıklar pompa ile denenebilir. Evde bulunan bir pompa ile ilk başta deneyebilirsiniz olmaz ise sorun daha büyük demektir. İşte o zaman daha büyük bir tuvalet tıkanıklığı açma yardımı almanız gerekebilir.
  • Pompa işe yaramaz ise vakum da kullanabilirsiniz. Daha kapsamlı ve güçlü olan vakumda su kullanılır. Yalnız evi kirletebilirsiniz bu yüzden iyice araştırıp dikkatli olmanızı öneriyoruz.
  • Profesyonel ekipler ile tuvalet tıkanıklığını bularak açma işlemini yaptırabilirsiniz. Kameralı sistemler kullanılarak tuvalet tıkanıklıkları bulunur ve makineler ile temizlenebilir.

Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda bu işlemleri deneyebilir ya da bir uzmana denetebilirsiniz. Yaşadığınız yere göre tuvalet açma işini sorunsuz yapan firmalar bulunmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı başta önemsenmediğinden sonra daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bazı kişiler de evde asit, tuz ruhu, lavabo açar gibi kimyasal maddeleri kullanabiliyor. Bu maddelerden gerçekten tuvalet tıkanıklığını giderenler bulunabilir. Fakat kimyasal maddeler konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi takdirde sağlık açısından da daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Tuvaletinizin sorununu bularak kalıcı çözüm üretmek için sayılan yöntemleri denemenizi öneriyoruz. En önemlisi de tıkanıklığın başında müdahale etmek olduğunu unutmayın. Hala gider açık deyip de erteleyerek daha fazla maliyete neden olabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ