Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Robotlu 21 Şubat 2016

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletleriniz hatalı kullanım, kağıt vb gibi maddeleri tuvalete atma yada temizlik konusundaki düzensizlik nedeni ile tıkanabilir. Kuşkusuz tuvalet tıkanıklığı açma işlemi başınıza gelebilecek en kötü ev işi olacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Tuvalet tıkanıklığı açma için denenen en basit yöntem birkaç kere sifonu çekme ve tazyikli su dökmektir. Fakat oluşan ciddi tıkanıklıklarda bu yöntem hiç etkili olmayacağı gibi biriken su nedeni ile tuvaletin daha fazla tıkanmasına yol açabilir. Böyle durumlarda daha güçlü ve etkili teknikler kullanmak gerekir. Sifonu ilk çektiğinizde suyun yükselme/dolma hızı ve ölçüsünü kontrol ederek tıkanıklığın yakın yada uzakta olduğunu kestirebilirsiniz. Su hızla yükseliyor ve gitmiyorsa bu tıkanıklığın yakın bir noktada olduğunun belirtsidir. Tıkanıklığı açmak için yapabilecekleriniz şunlar;

  1. Uzun bir lastik eldiven giyin. Ağzınızı ve burnunuzu kapatacak bir maske takın. Daha sonra eğer mideniz kaldırırsa elinizi tuvaletin içine sokun ve yakınlarda bir cisim var mı kontrol edin. Eğer yakında bir kalıntı yada cisim varsa; onu elinizle alarak tıkanmayı engellemiş olursunuz. Tuvaleti temizledikten sonra sifonu bir kez çekerek rahatça kullanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma için ilk yöntem budur. Fakat tıkanıklık daha uzak noktalarda meydana gelmiş ise; bu yöntem ile başarılı olmanız mümkün değildir.
  2. Tuvalete elinizi sokmak yerine pompa ile de tıkanıklığı açabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma için üretilen özel tuvalet pompaları etkili olabilir. Pompanın işlev görmesi için tuvaletin içinde su olması gerekir. Eğer su miktarı yeterli değilse, sıcak su dökerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
  3. Tıkanıklık elinizle yada pompa yardımı ile ulaşamayacağınız bir noktada ise; bükülebilen tel yada demirlerle gidilebilen yere kadar tıkanıklığı ölçebilirsiniz. İleri geri hareketler yaparak, tuvaleti tıkayan ve sabit kalarak suyun akışını engelleyen cismi itebilirsiniz.

Eğer evde uygulayabileceiniz bu yöntemler bir işe yaramıyorsa farklı kimyasallar kullanarak tuvalet tıkanıklığı açma için başka yöntemler deneyebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kimyasal Açıcılar İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Eğer tuvaletinizin tıkanmasının sebebi organik atıklar ise; marketlerden temin edebileceğiniz tuvalet açıcıları sayesine kolayca tıkanıklığı giderebilirsiniz. Kimyasal açıcılar tıkanmaya yol açan organik atıkları eriterek tuvalet tıkanıklığı açma kolaylığı sağlayabilir. Kimyasal açıcıları nasıl kullanacağınız ile ilgili talimatlar paket üzerinde yazar. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka o talimatları uygulamalısınız. Uygulama esnasında olası bir sağlık problemini engelemek ve kimyasal açıcıların kullanıldığı alanın havasını solumamak için maske takmanızı öneririz.

Tesisatçı Yardımı İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evde uygulanan yöntemler tıkanık seviyesi ciddi boyutlara ulaşmışsa fayda sağlamayabilir. Böyle durumlarda zaman kaybetmek ve işe yaramayan yöntemler ile boşa emek harcamak yerine, tuvalet tıkanıklığı açma için tesisatçı yardımı alabilirsiniz. Ayrıca tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri veren firmalar ile de görüşerek daha kısa sürede gerçekleşen çözümleri değerlendirebilirsiniz. Kameralı cihazlar ile tuvaleti tıkayan sorunu yada cismi teşhis eden ustalar, temiz bir şekilde bazı teknik işlemler uygulayarak sorununuzu çözebilir. Profesyonel yardım almak, tıkanıklığın sebep olabileceği kirliliği ve kötü kokuyu ortadan kaldırmak için daha etkili olabilir. Ama asıl önemli olan tıkanma sorununua çözüm bulduktan sonra tuvaleti kullanma şeklinizdir. Yani eğer gider borunuzun tekrar tıkanmasını ve benzer durumlara yol açamamasını istiyorsanız, tuvalet kağıdı, sigara izmariti ve bebek bezi gibi atıkları tuvalletinize atmaktan kaçınmalısınız. Bu gibi atıklar sizin haricinizde diğer dairelerin tuvaletlerinin de bağlı olduğu gider borularını tıkayarak genel bir soruna sebep olabilir. Verebileceğiniz hasarları göz önünde bulundurarak tuvalet temizliğinize dikkat etmelisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ