Tuvalet Tıkandı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Tıkandı 26 Eylül 2015

Tuvalet Tıkandı

Yaşam alanlarımız içerisinde meydana gelen tuvalet sorunları bazı sıkıntılarımızın oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu sıkıntılarımızın sebebi tuvalet alanlarının başka alternatifi yoktur. Sorun oluştuğu zaman başka yere giderek ihtiyacımızı karşılamamız gerekir. Çoğu insanlar doğal olarak başka yerlere gitmekte çekinir ve istemezler. Mahrem bölgesi olan tuvaletlerde insanlar başka yerlere giderek çözüm bulmakta zorlanır ve kendi imkânlarıyla tamir yapmaya çalışabilirler. Çözüme ulaşmanın basit olabileceğini sanan kişiler sorunun daha da büyümesine neden olabilirler. Oluşan sorunda çözüme ulaşmak için genellikle pompa kullanmayı tercih eden insanlar, tıkanıklık açmak maksadıyla yaptığı işlemde gider borusuna zarar verir. Çözüme ulaşmak için yapılan pompalama işleminde gider borusunda ki pislikler birikir ve pompalama yapıldığı sürece giderek biriken pislikler boruda patlamalara sebebiyet verir. Tuvalet tıkandığında etrafa kötü kokular yayılmaya başlar. İnsanlar bu kokuya çözüm olarak koku gidericileri kullanmayı tercih eder. Kullanılan bu koku gidericiler çözüm olmayacaktır. Zamanla koku artarak devam eder ve daha da rahatsızlık vermeye başlar. Normal yaşam alanlarına göre iş yerleri bu gibi durumlarda çok fazla zarar görebilir. İş yerlerinde bulunan müşteriler bu gibi durumlarda çok rahatsız olabilir. İş yeri için bu durum saygınlık kaybetmesine ve maddi açıdan kayıplara neden olabilmektedir. Tuvalette oluşan sorunlarda bu derece zarar görmeden tamiratı gerçekleştirilebilir ve çözüme kavuşturulur. Uzmanlaşmış kadroları sayesinde kısa sürede çözüme ulaşabilen tesisat firmaları vardır. Ellerinde bulundurdukları modern aletlerin yardımıyla herhangi zarar vermeden tamiratı gerçekleştirirler. Su kaçağı bulma sorun tespiti ve tamiratında olduğu gibi tuvalet tıkandığı zaman da tıkanıklığın olduğu yere ve çevresine kırma dökme işlemi olmadan tespit ve tamirat yapılır. Tuvaletlerin tıkanması bazı hatalardan dolayı meydana gelmektedir. Bu hatalar:

  • Tuvalette kullanılan malzemenin ucuza kaçmak maksadıyla kalitesiz kullanılması, ustanın gerekli özeni göstermeyerek tuvalet sistemini yaparken hatalı yapması, tuvaleti kullanılan kişilerin yanlış kullanımından dolayı sorunlar oluşabilmektedir.
  • Tuvalette oluşan sorunların başında gider borusuna atılmaması gerek maddeler atılması gelmektedir. Bu yabancı maddeler; Sigara izmariti, kağıt havlu, peçete, selpak, orkit, bebek bezi ve gazete kağıdı sorun oluşturabilmektedir.
  • Tuvalet tıkandığı zaman sorun çözümü için giden ustalar genellikle sigara izmaritinden dolayı oluşan tıkanıkla karşılaşmaktadır. Sigara izmariti gider borusuna atılmamalıdır. Atıldığı zaman pamuklu yapısı nedeniyle gider borusuna yapışır. Atılmaya devam ettikçe biriken sigara izmaritleri tıkanıklığa neden olur.
  • Usta hatalarında ise ustanın gerekli özeni göstermeyerek yanlış eğim vermesiyle meydana gelir. Gider borusuna yanlış eğim veren usta kullanırken suyun gitmemesine ve geri tepmesine neden olur.
  • Malzeme hatalarının başlıca sebebi dirseklerin yanlış kullanılmasıdır. Bu yanlışın nedeni 90 derecelik tek dirseğin kullanılmasıdır. Bunun yerine 45 derecelik iki dirsek kullanılması gerekmektedir.
  • Klozet açma ve su kaçağı bulma işlemlerinde olduğu gibi tuvalet tıkandığı zaman da aynı şekilde işlemler yapılır. Modern kameralı cihazlarla sorun olan yere herhangi bir zarar verilmeden tespit yapılır ve yapılan tespitle nokta atışı yapılarak tamirat gerçekleştirilir.
Tuvalet Tıkandı

Tuvalet Tıkandı

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tecrübeli ekibi ve son sistem Avrupa’dan getirilen cihazlar sayesinde zararsız bir şekilde tamiratı gerçekleştirir. Tıkanıklık açmada ve tuvalet tıkandığı zaman çözüme hızlı bir şekilde kameralı cihazlar ve robotlarla ulaşır. Kameraya sahip cihazlar sorun olan yerde tespit için kullanılır. Kameralı cihazlar tıkanıklığın olduğu yeri inceler ve tıkanıklığın neden gerçekleştiğini bulur. Bu aşamadan sonra robot gönderilir ve tıkanıklığı parçalara ayırarak çözüme kavuşturur. Tuvalet tıkandığı zaman bu işlemlerle çözüm gerçekleşir. Tuvaletin tıkanması dışında su kaçağı bulma ve kanal açma işlemlerinde Star Tesisat firmamız hızlı ve zararsız bir şekilde çözüme ulaşabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ