Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor 1 Ekim 2015

Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor

Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor şikayetlerinin en çok rastlanıldığı yerler en kalabalık olan kurumlar ve aileler olarak tespit edilmiştir. Bunun nedeni de aslında çok açıktır. Dedik ya Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor sebebi sürtünmelerden oluşuyor diye, işte bu tür kalabalık insanları ağırlayan ve kullanıma açık olan yerlerde sifon katbekat daha fazla kullanılmaktadır. Bundan dolayı ki kalabalık umumi tuvaletlerde her daim Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor sorunu bulunmak zorundadır. Çünkü tamir edilmeye kalkışılsa altından kalkılamayacak bir durum alacaktır. Sadece temel bir ihtiyacı gidermek için değil aynı zamanda hijyen olarak da oldukça bizi ilgilendirdiği için mümkün olduğunca dikkatli kullanılmayı hak eden ve kısa bir süre içinde çözülmesi gereken ev sahipleri için zahmetli ve uzun süren tuvalet tıkanıklığı işini, zahmetsizce ve çok kısa bir sürede tamamlayan en pratik işlemler sayesinde bizim hijyenimizi bile konfora dönüştüren firmalarımız kırmadan dökmeden tesisatları tekrardan inşa etmeden gider açma gibi hizmetleri bizim için haftanın 7 gün 24 saati hazır konumda beklemektedir.

Herkesin son derece uygun fiyat yelpaze seçenekleriyle faydalanabilmesini sağlayan firmalar, her kesime, mahalleye, ilçeye ve illere de ulaşabilmekte ve bu kaliteyi buralara da taşıyabilmektedir. Eğer siz de Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor diyenlerdenseniz hemen bu kadar kolaylığı sizin için bir araya getiren bu firmalara ulaşmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Her evde neredeyse her 2 ayda bir yaşanan Tuvalet Sifonu Ses Çıkarıyor şikâyetinin ana sebebi kullanım sonrası oluşan yıpranma ve sürtünme ile sifon yapısının bozulmasıdır. Bu şikâyetleri en aza indirgemek de yine size bağlı bir durumdur. İstanbul’un tüm ilçelerine de servis imkânı sunan ve müşterilerinin gönlünde taht kurmayı hak eden kırıp dökmelere gerek kalmadan gider açma ve tıkanıklık tedavi etme, sifon tamiri yapma gibi hizmetlerle karşımıza çıkmaktadır.

Sifon çekme işlemi bittikten sonra ses çıkmaya devam ediyorsa bu bir sorun teşkil eder, bunu biliyoruz. Peki daha sifonun içindeki su bitmeden tuhaf sesler gelmeye başlarsa, o zaman bu ne anlama gelmektedir? Genelde tesisat ustaları gelip gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra üstünkörü bir deneme yaparak işi sonlandırırlar. Hâlbuki durum o kadar da basit değildir. Özellikle de tuvalet gibi yerlerin tamir edilmesindeki ince detaylar oldukça önemlidir. Çünkü tuvalet tıkanıklığı aç gibi şikâyetlere çare aranırken aslında sifon gibi sistemler de zarar görmektedir. Biz diğer tarafa odaklandığımız için bunu her zaman geri plana atabiliyoruz. Ama asıl sorun burada başlamaktadır. Eğer sifon içindeki su temizlemek amacıyla görevini icra ederken tuhaf sesler çıkarıyorsa;

  • Sürtünmelerden doğan üstün aşınmalar sebebiyle artık klozet veya alaturka tuvalet tesisatı işlevini yavaş yavaş kaybediyor demektir.
  • Aşırı kullanımdan sonra temiz su yerini pis suyu deveran ettirmeye bırakmış olma ihtimali yüksektir
  • Tesisat içindeki herhangi bir tıkanıklığın belirtisi veya habercisi olabilir.
  • Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinin zamanının geldiğini belirtiyor olabilir.
  • Sifon tesisatı içinde ufak bile olsa bir su kaçağının olabileceğinin bir göstergesi olabilir.
  • Tuvalet tıkanıklığı açmak gibi şikayetlerden göz ardı edilen sifonun da bir tesisat sisteminden oluştuğunu hatırlamanız gerekmektedir. Hem de bu tesisat banyoda kullanılan tesisatlardan bile daha çok aktif olarak çalışmakta ve hizmet etmektedir. bu açıdan düşünürsek evinize tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerini yapması için getirttiğiniz ustanın önce sifonları kontrol etmesi daha sağlıklı olacaktır. Belki de ana sebep odur. Bunu açıp bakarak kısa bir sürede anlayabilirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ