Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır 14 Aralık 2015

Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır

Siz de sıklıkla tıkanıklık sorunları yaşıyor ancak uygulanacak yöntemlerin açacağı maliyetlerden çekiniyorsanız, uzmanlar tarafından sunulan tuvalet lavabo tıkanması kırmadan açılır hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar insanların yanlış kişiler tarafından uygulanan tespit ve onarım yöntemlerini baz alarak her tesisat firmasının aynı işi yapacağı kanısında olduğunu ve bu sebeple servislere ancak sorun ciddi boyutlara ulaştığı zaman başvurduklarını göstermektedir. Sektörde yanlış kişiler tarafından yapılan uygulamalar ve bilgilendirmeler ülkemizdeki sıhhi tesisat sorunlarının esas sorunlarından biridir. Yanlış metotlar neticesinde kolaylıkla çözülebilecek arızalar içinden çıkılmaz bir hale gelebilmektedir.

Bu bağlamda sorun yaşandığı takdirde;

  • Sonucunun bilinmediği yöntemlerin denenmemesi
  • Zamanında tespit ve müdahale sağlanması
  • Doğru ile yanlış uygulamaların ayrımının yapılması
  • Çağırılan tesisatçının uzmanlığının ölçülmesi

çok önemlidir. Tuvalet lavabo tıkanması kırmadan açılır şeklinde sunulan hizmetlerin çoğalması bu maddelerin kolaylıkla yerine getirilebilmesine olanak tanımaktadır.

Atık su tesisatında oluşan tıkanıklıkların sebepleri kullanım şekline göre değişebilir. Tuvaletlerde kullanılan tuvalet kağıtlarının malzemesi klozet tıkanıklığının önlenebilmesi açısından önemlidir. Bunun yanında duş giderlerine karışan vücut kıllarının birikmesini önleyici filtreler kullanılabilir. Mutfak lavabolarında ise bulaşık yıkama veya farklı kullanımlar esnasında pirinç, bulgur, çekirdek gibi taneli gıdaların ve meyve-sebze posalarının gidere karışmasını önlemek gerekir. Bunun dışında suya karışan yağların donmasını engellemek adına sıcak su kullanılması önemlidir. Sayılan unsurlardan başka tüm atık su tesisatlarının tıkanmasına sebep olabilecek sert cisimlerin gider borularından geçişinin önlenmesi gerekir.

Tıkanıklık durumlarında uzmanlar tarafından da sakıncalı görülmeyen bir takım pratik metotların denenmesi mümkündür. Su pompası kullanmak, sarmal tel veya benzeri bir cisim kullanmak, karbonat-sirke çözeltisini boruya boşaltmak ve kimyasal çözücü sıvı kullanmak bunlardan bazılarıdır. Yöntemlerin kalıcı çözümler getirmeyeceği unutulmamalıdır. Uygulamaların işe yaramaması halinde daha fazla ileriye gidilmeyerek uzman yardımı istenmelidir. Günümüz tuvalet lavabo tıkanması kırmadan açılır nitelikteki tespit ve onarım teknikleri düşünüldüğünde doğru yetkili servislere başvurulduğu takdirde çekinecek bir durum söz konusu değildir. Sıhhi tesisat arızalarının doğru müdahale edilmedikleri takdirde yol açacağı büyük problemler düşünülerek daima ehliyetli tesisatçılardan yardım alınmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ