Tuvalet Gideri Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır? 28 Ekim 2015

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

İnsani ihtiyaçlarımızdan dolayı gün içerisinde en sık kullandığımız alanlar banyo ve tuvaletlerdir. Buralarda gerekli ihtiyaçlarımızı görmekte ve hijyen konusundaki tedbirleri uygulamaktadırlar. Fakat bazı durumlarda tuvalet giderlerinde genelde insan kaynaklı olarak tıkanmalar neden olmaktadır. Bunun en büyük sebepleri tuvaletlere atılan peçete, macun kalıntıları, ıslak mendiller vb cisimlerdir. Ayrıca zamanla ufak ufak kalıntıların birikmeleri, kıl tüy vb şeylerin tuvaletlere atılması da borularda tıkanmalara neden olmaktadır.

Tuvalet gideri nasıl açılır konusunda günümüzde pratik, teknolojik ve profesyonel yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler;

  • Klozetlerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan,
  • Gider borularına zarar vermeden,
  • Tıkanıklığa neden olan cisimleri tamamıyla temizleyen,

sistemi barındırmaktadır. Bu hizmeti sağlayan tesisatçı firmaları, tuvalet gideri nasıl açılır konusunda özel olarak eğitilmiş ve gerekli ekipmanlar ile donatılmışlardır. Bu sayede tuvalet gideri nasıl açılır konusunda en ufak bir sorun yaşanmadan hızlı bir şekilde verim alınabilmektedir.

Tuvalet gideri nasıl açılır hizmetinde, teknolojiden yararlanılır. Bu yüzden kimyasal dökerek ya da demir çubuklar, tuvalet giderine sokularak daha büyük sorunların oluşmasının da önüne geçilmiş olmaktadır. Profesyonel olarak verilen tesisat hizmetinin önemli olan işlemin kalıcılığı sağlaması ve beklentileri uygun olan bir sistemi barındırmasıdır. Bu sayede tuvalet gideri nasıl açılır konusunda uygun olarak başka bir masraf gerekmeden tıkanıklıklar açılabilmektedir.

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Tuvalet Gideri Nasıl Açılır Hizmetinde Uygulanan Yöntemler

Tesisatçı firmaları, tuvalet tıkanıklıklarını açmak için gelişmiş sistemler uygular. Bu sistemler Kameralı cihazlar ve tıkanıklık açma robotlarıdır. Bu iki cihaz üzerinden, tuvalet gideri nasıl açılır konusunda kesin çözümler bulunmakta ve tıkanıklık eğer parçalanarak açılmayacaksa, yaylı helezyon kullanılarak büyük cisimler çıkartılmaya çalışılır. Fakat eğer sorun, peçete, kıl, tüy ya da buna benzer cisimlerden kaynaklanıyorsa kamera tuvalet gideri içerisine sokulur. Ekrana yansıyan görüntüleri izleyen, tesisatçı, tıkanıklığın nerede olduğunu ve derinliğine kadar tespit eder. Böylece tuvalet gideri nasıl açılır konusunda diğer adımlardan bir tanesi de uygulanmaya koyulur.

  • Kamera ile tespit edilen tıkanıklıkların tam olarak yeri belirlenir,
  • Belirlemenin ardından tıkanıklık robotu açan robotun ucu, tuvalet gideri üzerinden tıkanıklığın tespit edildiği yere uzatılır,
  • Basınçlı su ve hava karışımı güçlü bir kuvvet ile direk olarak tıkanıklığın üzerine uygulanır ve tıkanıklık anında parçalara ayrılır.
  • Bu sistem ile tuvalet gideri nasıl açılır konusunda en ufak bir sıkıntı yaşanmadan, tuvalet gideri temizlenmektedir. Tesisatçı tam anlamıyla gider borusunda başka bir kalıntı ya da tıkanıklığı sonradan meydana gelecek bir cisim var mı diye kontrol eder. Eğer varsa yine aynı uygulama yapılır ve makine çalıştırılır.

Tuvalet gideri nasıl açılır hizmeti, aynı gün içerisinde kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tuvalet giderindeki bir tıkanıklık yüzünden suyun geriye taşması, kötü koku durumlarına karşıda önlem alınmış olunur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ