Tuvalet Gider Neden Tıkanır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Gider Neden Tıkanır 5 Ocak 2016

Lavabo ya da klozetlerde, boşalması gereken su geri geliyorsa, tıkalı gider açma işlemi yapılması gerektiği anlaşılabilir. Lavabo ya da klozet giderlerini oluşturan, atık su gider boruları çeşitli sebeplerle tıkanabilir ve bu durum kullanıcılar için son derece nahoş durumların ortaya çıkmasını sağlayabilir. Yine de atık su giderlerinin tıkanması halinde kullanılan modern yöntemler, sorunun kolaylıkla çözümlenmesini sağlayabilirler. Öncelikle gider tıkanıklıklarına sebep olabilecek durumlara bakalım;

  • Klozetlerin içine çok fazla tuvalet kağıdı atılması ya da başka katkı atıklar, klozet giderlerinde tıkanmaya sebep olabilir. Aslında önerilen klozetlere hiçbir katı atığın bırakılmamasıdır. Yine de kullanıcılar çoğunlukla, özellikle tuvalet kağıtlarını klozete atmayı tercih edebilmektedirler. Atık su giderinde kullanılan malzemelerin kalitesine ve genişliğine göre, makul miktarda tuvalet kağıdının klozete atılması problem olmayabilir. Ancak halihazırda tıkanıklık yapmaya müsait birikimler varsa, tek bir yaprak bile, sifonu çektiğinizde suyun klozetten taşmasına sebep olabilir.
  • Bulaşık yıkarken, tabakta kalan yemek artıklarının lavabo giderinden geçmesi, mutfak lavabolarındaki tıkanıklıkların başlıca sebepleridir. Sağlıklı bir kullanım için, bulaşıkları yıkamadan önce katı yemek artıklarının çöpe boşaltılması önerilir.
  • Özellikle mutfak lavabolarından boşaltılan çok miktarda atık yap, gider borularında donup katılaşarak, suyun geçişine engel oluşturabilirler. Bunun önünde geçmek için, yağı lavaboya dökmeden önce sulandırmak faydalı olabilir.
  • Çamaşır ve bulaşık makinelerinin atık suları içinde bulunan pislikler ve pamukçuklar, gider borularında birikerek, zaman içinde tıkanmaya yol açabilirler.

Kullanıcıların bütün önlemlerine rağmen, pimaşlarda tıkanma şikayeti çok sık ortaya çıkmaktadır. Tıkalı gider açma işlemlerinde eskiden kullanılan kırma yöntemleri de, kullanıcılar için çok zorlu koşullar yarattığı için, gider tıkanıklıkları sıklıkla ihmal edilirdi. Günümüzde kullanılan modern yöntemler sayesinde, tıkalı gider açma işlemi oldukça kolaylaşmış durumdadır. Tesisat personeli, öncelikle kameralı bir sistem ile gider borusunun görüntüsünü alacaktır. Böylece gider borusu içindeki tıkanıklığa neden olan maddelerin konumu ve yapısı, net olarak anlaşılacaktır. Bundan sonra tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklığa neden olan maddeler içeride parçalanacak ve püskürtülecektir. Alan tazyikli suyla tamamen temizlendikten sonra problem ortadan kalkacaktır. Duruma müdahale edecek olan tesisat servisinin modern yöntemler kullandığından emin olunmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ