Tuvalet Açmak Doğru Teknikle,Tuvalet Açma, Tuvalet Açma Yöntemleri - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Açmak Doğru Teknikle 21 Şubat 2016

Tuvalet , Banyo, Pimaş Klozet Açma

Tuvalet açmak: Tuvaletler genelde gider kısımlarında yabancı madde nedeniyle ya da teknik tıkanıklıklar nedeniyle kapanıyor ve taşmalar gibi büyük kazalara neden olabiliyor. Bunun ile karşılaşan ev sahipleri de yana yana tuvalet açma yöntemlerini arıyorlar. Bazen arada yaşanan ve kendiliğinden geçen alaturka ya da alafranga tuvalet tıkanıklıklarının hemen giderilmesi gerekebiliyor. Aksi takdirde taşmalara neden olarak pislik, parkelerin ya da fayansların bozulması gibi kalıcı ve daha maliyetli işlemlere neden olabiliyorlar.

Tuvalet Açma İşlemi Neden Yapılmaktadır?

Tuvalet açma işlemi tuvaletin tıkalı olduğu zamanlarda yapıldığı için mecburen yapılması gereken bir işlemdir. Tıkalı olan tuvalet sizin için büyük sorun demektir. Yapmadığınız zaman çok kötü kokulara neden olabilmektedir. Bu da size ve ailenizi başta olmak üzere çok fazla kişinin rahatsız olmasına neden olacaktır. Tuvalet açmak yapılmadığı zaman sadece etraf kötü kokular verme gibi bir zarardan ibaret olmayacaktır. Aynı zamanda fiziksel ihtiyacınız olan şeyleri yerine getiremeyeceksiniz. Bu da size daha farklı zararlar vermesine neden olacaktır. Tuvalet açma tıkalı olduğu zaman yerine getirmezse bu sadece sizin tuvaletinize zarar vermeyle kalmayabilir. Bu tür sorunlar daha büyük çaplı hale gelerek oturduğunuz yer bir apartman ise genel bir sorun haline dönüşerek apartmanın kanalizasyon sorunu yaşamasına neden olmaktadır. Bu işlem sağlık açısından yerine getirilmesi gereken bir işlemdir. Tuvaletin tıkalı olup etrafa kötü kokular yaymanın yanında çok fazla zararlı mikroplar da bulaştıracaktır. Bu bütün aile fertlerini olumsuz etkileyecek ve bazı hastalıklara da yol açabilmektedir. İhmal edilmemesi gereken önemli bir nokta olarak bu işlemin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Tuvalet Açmak

Tuvalet Açmak İşleminde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Tuvalet açma tuvaletin tıkanma sebebine göre değişiklik göstermektedir. Eğer herhangi bir sert madde ya da parça kâğıtlar ile de tıkanabilmektedir.

  • Tıkanma elin ulaşabileceği bir yerde ise büyük bir eldiven kullanarak bu sorunu halledebilirsiniz. Ama bunu yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Özellikle sağlık açısından bu konu önemli sorunlara neden olabilmektedir.
  • Tuvalet açma için kullanılan yöntemlerden biri de pompa kullanılmasıdır. Pompa kullanarak da bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
  • Vakum yaparak tuvaleti açmak mümkündür. Ama tuvaletinizi su ile doldurup bunu yapmalısınız.

Ayrıca dikkat edilmesi gerek önemli bir husus da yine sağlıkla ve temizlik ile ilgilidir. Vakum işlemini yaparken üzerinize su sıçrayabilir. Bu su hem üzerinizi kirletebilir hem de size sağlık açısından olumsuz etkiler verebilir. Tuvalet açma için kullanılan yöntemlerden biri de kıvrımlı tel kullanılmasıdır. Nalburlardan ya da tesisatçılardan bulabileceğiniz bu tel ile tıkanıklığı çözebilirsiniz. Bu yöntemi kullanırken yine sağlık ve hijyen hususlarına dikkat etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Tuvalet açmak için kullanılan en kolay ve hızlı yöntem de makine kullanılmasıdır. Bu yöntem tuvaletin açılma konusunda diğer yöntemler kullanıldığı zaman sonuç vermemesi üzerine kullanılmaktadır. Elin ulaşamayacağı, pompanın yeterli olamayacağı ve kıvrımlı telin yetersiz kaldığı zaman makine işinizi görecektir. Diğer yöntemlere oranlar daha garanti çözüme ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem kullanılırken bu iş ile ilgilenen firmaların bünyesinde bulunan uzman çalışanlar yer almaktadır. Diğer yöntemler kullanıldığında yetersiz kalırsa yeni sorun büyükse yapmanız gereken şey toplu değişiklik ya da gerekli olan yerleri kırma işlemidir. Ama ilk başta makine yöntemine başvurursanız bütün bu sorunlar ve ihtimaller ortadan kalkacaktır.

Tuvalet açmak için çalışan ekipleri araştırarak sorunu çözebilirsiniz. Uzman bir ekip ile sorunsuz bir şekilde tuvaletiniz açılabilmektedir. Tıkanıklığın ana nedeni üzerine yaklaşılarak geçici bir çözüm yerine sorun kökten çözülecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ