Tuvalet Açma - WC Tıkanıklığı Açma Servisi İstanbul - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Açma

Tuvalet Açma

Zaman zaman herkesin evinde ve ya iş yerinde yaşana bir sıkıntıdır tuvalet açma problemi. Dikkatsiz kullanım sonucunda tuvaletim tıkandı problemini yaşıyoruz. Yanlış tercih edilerek kullanılan tuvalet kağıtları zaman içerisinde tuvalet borularının ek bölümlerinde birikme sonucu tıkalı tuvalet açma sorunu ile karşı karşıya kalırız. Bu tıkanmalara tuvalet kağıtları dışında petler, çocuk bezleri ve toz bezleri gibi suda erimeyen ve ya çok zor eriyen maddeler zaman içerisinde bizi tuvalet açmasorunu ile karşılaşırız ne yazık ki. Bazen biz bu konulara oldukça dikkat etsek dahi aynı binada oturduğumuz kişilerin dikkatsiz kullanımları sonucunda da bu problemlerle ne yazık ki karşılaşabiliyoruz. Herkes bu konuda daha dikkatli ve duyarlı olsa hiç bu tür sıkıntılar yaşanmayacak. Kullanılan tuvalet kağıtları tuvaletlere değil de tuvaletlerde bulunan çöp kutularına atılsa ve diğer çocuk bezi gibi tuvalete atılmaması gerek tüm atıklar çöp kutularına atılsa bu alışkanlık kazanılsa her şey çok daha iyi olacak.

Tuvalet Açma Ve Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

Yanlış ve dikkatsiz kullanım sonrası genelde yaşanan tatsız bir durumdur tıkalı tuvalet açma işlemi. İlk olarak tuvalet açma işini gerçekleştirirken yapmamız gereken birinci iş sifonumuzu bir sefer olmak şartı ile çekmeliyiz. Eğer birden fazla çekersek iki veya üç sefer çekersek tıkanıklığın nerede olduğunu anlayamayız ve tıkalı tuvaletten su gitmeyecek ve tüm pis su dışarıya akacaktır. Bu nedenle sifonu bir kere çekelim ve bakalım bu işlem bize tıkanıklığın nerede olduğu konusunda bilgi edinmemizi sağlayacak. Tıkanan tuvalet açma işleminde bir kere olmak şartı ile çekilen sifon tıkanıklığın yakındamı yoksa uzakta mı olduğunu işaret edecektir.

Eğer sifonu çektiğimiz de su gitmiyor ve birikiyorsa demek ki tıkanıklık yakın yerde ama eğer sifonu çektiğimizde su gidiyor fakat daha sonra yavaş olarak tekrar doluyorsa bu da bize tıkanıklığın ilerdeki borularda olduğunu gösterir. Kollar kapanacak şekilde uzun eldivenler giyilir ve elinizin ulaşabildiği derinliğe kadar herhangi bir cisim var mı kontrol edilir. Tuvalet açma işlemi ilk olarak bu şekilde kontrol edilir. Eğer kalıntılar yakında ve elinize gelirse işiniz çok daha kolay demektir. Bu tür yakında olan tıkanıklıklar için evlerimizde bulunan el pompası kullanarak ta çözebilirsiniz. El pompası kullanılacağı zaman tuvalete yavaş yavaş ta sıcak su dökülmelidir. Tıkanıklık yakında ise çok daha kolay ve çabuk açılacaktır.

Tuvalet Açma

Tuvalet Açma Kırmadan

Artık ilerleyen teknoloji sayesinde her şey çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde çözümlenebiliyor. Tuvalet açma kırmadan eskiden mümkün değil ve yapılamaz denecek kadar zor olan bir çalışma ve ustalar tarafından bilinmeyen ve yapılmayan bir çalışma idi. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile tuvalet açma kırmadan çok yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen bir çalışma olmaktadır. Bu çalışma bu iş ile ilgili eğitim almış bilgili ve ustalar tarafından yapılmaktadır.

Kanal açma robotu adı verilen makineler ile kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma işlemi gerçekleşmektedir. Kanal açma robotu adı verilen bu makineler kameralı olmaları nedeni ile kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma sırasında borularda ki en küçük cisim bile görülerek temizleniyor ve borularda ki tüm sorun giderilmiş oluyor. Tıkalı olmayan fakat belli bir süre sonra tıkanıklığa neden olabilecek artıklar dahi görünerek temizleniyor ve böylelikle kullanıcılar uzun süre tuvalet tıkandı tuvalet nasıl açılır sorunu yaşamak zorunda kalmıyorlar. Bu son teknoloji kameralı makineler çalışanların işini kolaylaştırdığı kadar bu konuda sıkıntı yaşayanların da büyük ölçüde işlerini kolaylaştırmış olmaktadır. Önceden bu işlemler oldukça zahmetli, pis ve maliyet olarak ta çok fazla tutmakta idi.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Dikkatsiz kullanım veya binada oturanların dikkatsiz ve bilinçsiz kullanımı sonucu sıkça ve kötü bir şekilde yaşanan sıkıcı bir durumdur. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi neyse ki artık korkulduğu kadar zor ve pis bir çalışma değil. Yeni çıkan teknolojik ve kameralı robot makineler sayesinde tuvalet tıkanıklığı kırmadan çok kolay bir şekilde ve kameralı robot makineler sayesinde borulardaki en küçük cisme kadar temizlenebiliyor.

Böylelikle tuvalet tıkanıklığı açma işlemi ve çalışması sorunsuz ve iyi bir çalışma sonrası tamamlanmış oluyor. Eskiden tuvalet tıkanıklığı sorunu çok daha fazla yaşanırdı. Bunun nedeni ise inşaat sırasında kullanılan malzeme ve tesisat döşeme sırasında ki dikkatsizlikler neden olabiliyordu. Fakat günümüzde her konuda teknoloji çok iyi bir şekilde ilerledi ve ilerlemeye de devam etmektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı ve iyi ilerlemesi herkesin işini fazlası ile kolaylaştırmaktadır. Bir çok sorun eskisi kadar çok yaşanmamakta ve çözümleri eskisi kadar zor olmamaktadır. Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusu artık tuvalet tıkanıklığı yaşayan kişileri korkutmamaktadır. Herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ki artık tuvalet tıkanıklığı korkulacak ve zor bir çalışma değildir.

Kimyasallar İle Tuvalet Açma

Tıkanan tuvaletlerimiz için bizimde evlerimiz de uygulayabileceğimiz basit ve kolay yöntemler mevcuttur. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda marketlerde, bakkallarda ve büyük alışveriş merkezlerinde çok kolaylıkla bulabileceğimiz tuvalet açıcı kimyasallar satılmaktadır. Basit ve kolay açılabilecek tıkanıklıkları tuvalet açıcı alarak üzerinde yazan talimatı ve kullanma şeklini çok dikkatli bir şekilde okuyalım ve daha sonra tıkalı tuvaletimize dökelim üzerine belirtilen miktarda kanar su dökelim. Bir süre bekleyelim tıkanıklık açılacakmı eğer tıkanıklık açılmadı ise ve ya açıldı fakat tam açılmadı ise bu işlemi iki ve ya üç sefer tekrarlayarak uygulayabilirsiniz.

Basit ve kolay tıkanıklıklar bu şekilde çok kolay olarak açılacaktır. Satın alacağımız kimyasal açıcıların yanı sıra evimizde bulunan bazı karbonat ve sirke gibi ürünlerle de tuvalet açmak mümkün olacaktır. Yapmamız gereken sadece evimizde bulunan sirkemizi ve karbonatı almak eğer karbonatımız yok ise kabartma tozu da olabilir. Bir çay bardağı karbonatı ve ya kabartma tozunu bir su bardağı sirkenin içerisine koyalım ve bir litre kaynar su ile birlikte tıkalı tuvaletimize dökelim. Bu şekilde de evde kendimiz tuvalet açmak işlemini gerçekleştirebiliriz. Bu uygulayacağımız yöntemlerle tuvaletimiz açılmaz ise o zaman mutlaka uzman ekiplerden yardım almalıyız.

Tuvalet Açma

Tuvalet Tıkanıklığını Kırmadan Tuvalet Açma

Her evin ve iş yerlerinin mutlaka yaşadığı tatsız bir durumdur tıkanmış tuvalet açma sıkıntısı yaşamak. Siz kendi tuvaletlerinizde ne kadar dikkatli olsanız da bazen aynı binada oturduğunuz komşularınızın dikkatsiz ve bilinçsiz tuvalet kullanımı sonrası ne yazık ki tıkanmış tuvalet açma sıkıntısı ile karşı karşıya gelebiliyoruz. Bazen tıkalı tuvaletlerin açma işleminde ne kadar istenilse de tuvalet tıkanıklığını kırmadan açmak mümkün olmamaktadır.

Yeni teknoloji kameralı makineler sayesinde tıkanıklığın nerede olduğu ve tıkanıklık derecesi nedir çok kolay görülüyor ve ona uygun bir çalışma sonrasında tuvalet tıkanıklığını kırmadan sorunsuz bir şekilde çözülüyor. Bu çalışmadan hem tuvalet tıkandı şikayeti olan ev ve iş yeri sahipleri oldukça memnun kalıyor. Bu işi yapan çalışanlar için de ayrıca kolay ve pratik bir çalışma oluyor. Eskiden hem çok daha fazla zaman alan her yerin kırılması gereken ve çalışanlar için ise oldukça zahmetli ve pis bir işti. Yeni teknolojik makineler sayesinde artık kırmadan tuvalet açma işlemi çok daha kolay ve temiz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Bu çalışma tüm tuvalet tıkandı sıkıntısı yaşayanları fazlası ile rahatlattı ve memnun kalmalarını sağlamış oldu.Bu yeni teknoloji sayesinde artık tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusu da tarihe karıştı gibi oldu. Tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşayanlar artık kesinlikle eskisi gibi panik olmuyor ve sıkıntı yaşamıyorlar. Biliyorlar ki uzman ve bilgili ekip çalıştıran şirketler bu sıkıntıyı çok kolay bir şekilde hiçbir yeri kırmadan ve kirletmeden en iyi ve temiz bir şekilde çözümleyecekler. Bu nedenle artık tıkanan tuvaletler için sıkıntı ve endişe yaşanması kesinlikle gerekmiyor. Basit, kolay ve temiz bir çalışma sonrasında hem de çok kısa bir sürede bu tuvalet tıkanıklığı sorunu çözülmüş oluyor. BU çalışma hem çalışanları hem de tuvalet tıkanıklığı yaşayanları fazlası ile mutlu etmektedir.

Tuvalet Açma Ve Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Zamanla herkesin yaşadığı sıkıntılı bir durumdur tıkanmış tuvalet açma çalışması. Eskiden bu konu oldukça zahmetli maliyet olarak çok ve pis bir çalışma gerektiriyordu. Günümüz teknolojisinde yeni çıkartılan kameralı oldukça gelişmiş makineler sayesinde artık tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusunun cevabı çok kolay, maliyeti düşük ve oldukça temiz bir çalışma sonrasında kolaylıkla çözülüyor. Eskiden tuvaleti tıkanan kişilerin çok korktuğu bir soru idi tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? Şimdi ise yeni çıkartılan ileri düzeyde gelişmiş kameralı makinler sayesinde ve konusunda uzman bilgili ekiplerle tıkalı tuvaleti açma artık çok daha kolay ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu konuda fazlası ile bilgili ve işinin uzmanı şirketler bulunmaktadır.

Tıkanan ev veya iş yerinizin tuvalet nasıl açılır  sorusunu sormanıza hiç gerek kalmamıştır. Yapmanız gereken sadece bu konunun uzmanı bilgili ekiplere sahip olan şirketlerle iletişime geçerek kırmadan tuvalet açma çalışmasını yapmalarını istemeniz olacaktır. Şirketlerden gelen işinin uzmanı bilgili ekipler yaptıkları ön çalışmaları ile öncelikle tıkanıklığın nere de olduğunu tespit ediyorlar. Bu işlemde ellerinde bulunan son teknolojik kameralı makinelerle mümkün oluyor. Ucunda kamera takılı uzun boru şeklinde ki kabloları tıkalı tuvaletten girdiriyorlar ve makinedeki ekrandan kamerayı görerek tıkanıklık nerede ve ya nerelerde bunu çok kolay ve temiz bir şekilde tespiti yapılıyor.

Tuvaletin tıkalı bölümü veya bölümlerinin tespiti yapıldıktan sonra açma çalışmalarına başlanıyor. Tıkanıklığı açma işlemi yani çalışmaları sırasında da yine kameralı tıkanıklığı açma makineleri kullanılmaktadır. Kameralı olmasının nedeni ise tıkalı tuvalete açmak için içerisine gönderilen aletleri dışarıdaki ekrandan görerek tıkalı tuvaletin açma çalışmasını daha dikkatli ve temiz bir şekilde gerçekleştirmek içindir. Eskiden bu tuvalet açma çalışmaları yapılırken bir çok yer kırılır ekstra bir çok maliyet çıkar ve oldukça da çok zaman alan ve fazlası ile pisliğin olmasına neden olan bir çalışma idi. Şimdi ise oldukça temiz ve kolay bir şekilde yapılan bir çalışmadır.