Tuvalet Tıkanıklığı Sorununa Çözüm - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Tıkanıklığı Sorununa Çözüm 24 Şubat 2016

Tuvalet Tıkanıklığı Sorununa Çözüm

Tuvalet Tıkanıklığı Sorununa Çözüm; Tuvaletlere atılan birçok farklı madde tuvalet tıkanıklığına neden olabilir. Tıkanıklık birçok farklı soruna neden olmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı sorununu çözmek mümkündür. Klozet veya alaturka tuvaletlerde yaşanılan bir durum olan tuvalet tıkanıklığı birçok farklı metot ile çözülebilir. Tıkalı tuvalet açma bir usta çağrılarak da çözülebilir fakat evde kendi imkanlarınızla çözmek de mümkündür.

Tıkalı Tuvalet Açma Metotları

Klozet tıkanıklarını açmak için izlenebilecek yollar şunlardır;

 • Klozet tıkanıkları genelde klozete bir cisim kaçması ile meydana gelir. Bu sebeple cismi oradan çıkarmak için el kullanılabilir. Ele geçirilen bir poşet veya giyilen eldiven yardımı ile klozetteki tıkanıklığa neden olan cisim alınabilir.
 • Klozet için tıkalı tuvalet açma metotlarından bir diğeri, pompa yardımı ile klozetin içerisindeki cismi dışarı çıkarmaktır. Bunun için de hijyen açısında ele eldiven giyilebilir. Pompa ile cisim dışarı çıkarılır ve bu şekilde tıkalı tuvalet açma işi tamamlanmış olur.
 • Kimyasal sıvılar kullanarak da tıkalı tuvalet açma işi yapılabilir. Bunun için marketlerden kimyasal açıcı alıp tuvaletinize dökerek açabilirsiniz. Fakat kimyasal açıcılar her maddeyi açmaya yaramayabilir. Uzun zamandır orda olan ve artık kalıplaşmış maddeler kimyasal sıvılar ile çözülemez.

Alaturka tuvalet tıkanıklarını açmak için şunlar kullanılabilir;

 • Alaturka tuvalet içine kaçan cisimler sonucu tıkanır. Tıkalı tuvalet açma için kullanılabilecek bir metot tuvalete demir bir çubuk sokarak tıkanıklığa neden olan cismi çıkarmaktır. Eğer çok uzun süredir orada değilse çıkarılabilir.
 • Tıkalı tuvalet açma için kullanılabilecek bir diğer seçenek kimyasal açıcıları tuvalete dökmektir. Kimyasal açıcılar çoğu zaman işe yarasa da bazı durumlarda tuvaletin içine sıkışmış olan nesneyi eritemez ve açmaya yardımcı olamaz. Tıkanıklığa neden olan maddenin organik olması kimyasal açıcının işini kolaylaştırmaktadır.
 • Kullanılabilecek bir diğer seçenek pompadır. Pompa ile tıkanıklığa neden olan cisim çıkarılır. Pompa yardımı ile çoğu cismi tuvaletten çıkarmak mümkündür.
 • Su sistemi ile çalışan elektrik süpürgesi de alaturka tuvaleti açmak için kullanılabilir. Süpürgenin su ile çalışması gerekmektedir aksi takdirde tuvalet açmak için süpürge kullanılmamalıdır.
 • Yüksek basınçlı su ile tıkanıklığa neden olan cismi itmek de bir yöntemdir. Burada dikkat edilmesi gereken şey basınçlı suyun yavaş yavaş arttırılmasıdır. Aksi takdirde basınç yüzünden tuvalet pislikleri geri getirebilir.
 • Hortum yardımı ile tuvalet deliğinin içine su akıtmak da bir yöntemdir. Bu işlemin gerçekleşmesini birkaç dakika kadar beklemek gerekmektedir. Suyu akıtıp tıkanıklığa neden olan cismi yumuşattıktan sonra hortumu çekip birkaç defa su dökerek tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz.
 • Bir kimyasal madde kullanmanın dışında yalnızca sıcak su dökülerek de tıkanıklık çözülebilir. Tıkanıklığa neden olan madde çözünebilen bir madde ise tuvalete dökülen birkaç kova sıcak suyun ardından tıkanıklık sorunu kolaylıkla çözülebilir.
 • Bunlar denendiği halde tuvalet açılamıyor ise profesyonel bir yardım alınmalıdır. Tıkanıklığı açmak için kırmadan çözüm sağlayan yöntemler denenebilir.

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı tuvalet açmak için kullanılabilecek metotların hepsinin kesin sonuç vermeyeceğini belirtmek isteriz. Kesin çözüm için işi profesyonel bir şekilde yapmak gerekir. Fakat bir ustaya danışmadan önce bu yöntemleri evde deneyerek çözüp çözemeyeceğinizi deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerin hepsini aynı anda kullanabilirsiniz ya da direkt olarak bir ustaya başvurabilirsiniz. Tıkalı tuvalet açma için kullanılabilecek metotlar bunlardır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ