Tuvalet Açıcı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Açıcı 3 Ekim 2015

Tuvalet Açıcı

Tıkanıklık açma işlemini çözmek için yardım aldığınız firma işin kalitesini belirleyecektir. Firmaların kendilerine göre yöntemleri vardır. Gelen firmalardan makine ve cihaz kullananlar işi daha profesyonel şekilde yapmaktadır. İlkel yöntemlerde ise evdeki sorunu çözmek için kırma dökme işlemi yapılır. Modern cihaz kullanımında bu gerçekleşmez. Klozet açma ve tuvalet açma işlemleri modern şekilde gerçekleşir uzun süre sorunsuz kullanılabilmektedir. Bunun nedeni ise kullanılan makinelerdir. Makine kullanan firmalar sorunu tespiti rahatça yapar ve çözümü de hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Petek temizleme ve su kaçağı bulma işlemlerinin de modern cihazlar ile yapılması sorunların giderilmesini sağlar. Bu işlemleri cihaz kullanmadan yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların tıkanıklık açma maksadıyla yaptıkları:

  • Tıkanan tuvaletteki gider borusunu açmak için pompa yöntemi kullanılır. Pompalama yöntemi gider borusunda ki pislikleri biriktirmektedir. Zamanla devam eden bu pompalama işlemi pislikleri gittikçe biriktireceği için gider borusunda açılmalar ve patlamalar meydana gelmesi olağandır.
  • Pompa kullanmayan kişiler genellikle uzun demir çubuklarını tercih eder. Gider borusunda tıkanıklığı açmak için kullanılan uzun demir çubuk tıkanıklık içindeki birkaç pisliği çekebilir belki ancak plastik boruya oldukça büyük zararlar verebilir. Zarar alan plastik boruda aşınmalar ve açılmalar görülür.
  • İki türlü çözüme ulaşmak için işlem yapan kişiler sonuç alamazsa, kırma ve dökme işlemine başlar. Bu durum evinize zarar verir ve yüksek maliyetlerin çıkmasına neden olur.
  • Su kaçağı bulma, kanal açma, tıkanıklık açma gibi sorunlarda kesin çözüm için ve maliyeti uygun olması için makine kullanımı olan tesisat firmaları vardır. Bu firmalar kısa sürede sorununuza çözüm bulacaktır.

Tuvalet Açma Yöntemleri

Tuvalet açıcı olarak alınan ve gider borusundaki tıkanıklığı açması beklenen malzemeler genellikle işe yaramaz ve para harcamanıza neden olur. İnsanlar genellikle tuvalette oluşan tıkanıklığın kısa sürede gidermek ister. Bu çok doğal bir durumdur, çünkü tuvaletler özel mekanlardır. Başka yerde ihtiyacımızı karşılamamız çoğu zaman zor olmaktadır. Acele eden insanlar genellikle ilk yapacağı iş tuvalet açıcılar almak olacaktır. Bu durumun yerine işinde yeterli tecrübeye ulaşmış ve makine kullanımına önem veren firmalara ulaşmanız daha yararlıdır. Bu firmalar kısa sürede evinize ulaşır ve tıkanıklığı çözmek amacıyla kameralı cihazlar ve robotlar kullanmaktadırlar. Tıkanıklığın belli başlı nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında kullanıcı hataları gelir. Tuvaleti kullanan insanlar genellikle gider borusuna atılmaması gerek maddeler atar. Bunun dışında malzeme kalitesizliği veya yanlış kullanılması söz konusu olabilir. Son olarak ise usta hataları vardır. Ustalar çoğu zaman dikkatsizlikten dolayı gider borusuna yanlış eğim verebilmektedir. Bu durum gitmesi gereken suyun geri tepmesiyle anlaşılır. Su kaçağı bulma ve kanal açma işlemlerinde olduğu gibi eviniz veya iş yeriniz zarar görmeyecektir. İlk önce kaçağın hangi maddelerden dolayı ve hangi bölgede oluştuğunu anlamak için kameralı cihazlar gider borusuna yollanır. Tıkanıklığın nedeni ve nerede gerçekleştiği anlaşılır. Tespit yapılan bölgeye ayrıştırma yapması için robot yollanır. Yollanan bu robot pislikleri en küçük parçasına kadar ayrıştırır ve gider borusundan yollar. İşlem bununla son bulacak olursa kısa bir süre içerisinde tuvalet tıkanıklığı tekrardan oluşacaktır. Bu durumun oluşmaması için gider borusu tazyikli suyla yıkanır ve yağlama işlemi yapılır. Bununla birlikte tıkanıklık açma işlemi son bulur ve uzun süre sorunsuz olarak tuvaletinizi kullanabilirsiniz.

Star Tesisat, tuvalet tıkanıklığı ve kanal açma işlemlerini profesyonel şekilde gerçekleştirmektedir. Tıkanıklık açma gibi tesisat sorunlarında 10 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Star Tesisat Avrupa’dan isthal ettiği makineler sayesinde hızlı şekilde ve makul fiyatlarda hizmet sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ