Tuvalet Aç - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Aç 1 Ekim 2015

Tuvalet Aç

Tuvalet aç işlemlerini anlatmadan önce tuvaletlerde ortaya çıkan bu tıkanıklık nedenlerini anlatmak daha doğru olacaktır. Tuvalet tıkanmasının ana nedenlerinden biri kullanıcı hataları olmaktadır. Tuvalet giderlerine atılan yabancı maddeler tıkanıklık oluşturmaktadır. Örneğin, selpak, mendil, gazete kâğıdı ve peçete atılması tuvalet giderlerinde tıkanıklık oluşturur. Tuvalet giderlerinde sadece tuvalet kâğıtlarının kullanılması gerekir. Türevlerinin kullanılması kesinlikle tıkanıklık yaratır. Çünkü selpak ve mendiller suda çözülme özelliğine sahip değillerdir. Diğer hatalar ise tuvalet giderlerine atılan çocuk bezleri ve orkitler olmaktadır. Bunların dışında tıkanıklık oluşturan en büyük neden ise tuvalet giderlerine atılan sigara izmaritleridir. Sigara izmaritlerinde bulunan pamuksu maddeler ve izmaritteki kâğıt borulara yapışarak birikinti oluşturmaktadır. Devamlı olarak tuvalete izmarit atılması bir süre sonra tıkanıklık sebebi olacaktır. Tuvalet açma ve klozet açma işlemlerinde öncelikle cihaz kullanımı olan tesisat firmalarından yardım istenmelidir. Profesyonel şekilde hizmet veren bu tesisat firmaları su kaçağı bulma, kanal açma ve her türlü gider borusundaki arızalar için tıkanıklık açma işlemlerinde cihaz ve makine kullanarak müşterilerine hem zamansal açıdan hem de maddi açıdan kazanım sağlatmaktadır.

  • Tıkalı tuvaletlerin açılması için kullanılacak tek cihaz kameralı görüntüleme sistemleri ve tıkanıklık açma robotları olacaktır. Bunlar dışında denen tüm yöntemler tıkanıklığı açma konusunda başarısız olacaktır.
  • Kameralı görüntüleme sistemleri ile tıkalı olan borunun içi görüntülenerek pislik oluşumları saptanacak ve işlem uygulamasına geçilecektir. Bu tespit sayesinde yanlış bir işlem uygulanmasının önüne geçilmektedir. Çünkü tıkanıklık oluşturan pislikler bazen kullanıcı hatalarında değil de usta hatalarından meydana gelmektedir. Bu tip sorunlarda farklı işlemlerin uygulanması gerekir.
  • Tıkanıklık açma robotları pisliklerin cinsine göre belirlendiğinde daha rahat işlem uygular ve tüm pislikleri en ufak olacakları şekilde parçalara ayırır. Pisliklere itme çekme yapmadan ucundaki bıçaklarla bölecek olan robot gider borularına asla zarar vermeyecektir.
  • Su kaçağı bulma, kanal açma ve tuvalet tıkanıklığı açma sorunlarında cihaz kullanımı ile kırma dökme olmadan işlem uygulandığı için yapılan tamiratların masrafları çok düşük olmaktadır.

Tıkanıklık Açmada Cihaz sistemleri Zamandan Ve Maddi Açıdan Kazandırır

Tuvalet aç işlemlerinde kullanılan diğer yöntem ise cihaz olmadan pompa veya demir çubuklar ile verilen hizmetlerdir. Bu tesisat çalışmaları ise cihaz sistemine sahip olmayan tesisat firmaları tarafından verilmektedir. Kanal açma, su kaçağı bulma, tıkanıklık açma gibi her tesisat arızasında bu firmalar inşaat alanları oluşturmaktadır. Öncelikle tuvalet çevresinde kırma dökme yapacak olan tesisat firmaları tıkanıklığı açmak için gider borusunun içine demir çubuklar sokacaktır. Bu demir çubuklar ile pislikleri çekmeye çalışacaktır. Ya da güçlü pompalar ile tuvalet gider borusunu pompalayacaktır. Bu pompalama neticesinde gider borusunda bir açıklık olacaktır. Bunun nedeni ise gider borusunun içindeki pisliklerin sıkışmasından dolayıdır. İyice iç içe geçecek olan pislikler sertleşecek ve borunun patlamasına yol açacaktır. Tuvalet aç işlemlerinde cihaz kullanımının olmaması aynı zamanda kırma ve dökme işlemlerine de neden olacaktır. Bu yüzden de tamirat masrafları bir hayli fazla olacaktır.

Star Tesisat firması tuvalet açma işlemlerinde kanal açma çalışmalarında ve her türlü tıkanıklık açma çalışmalarında kaliteli tesisat cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlar ile tuvalet tıkanıklığı problem olmaktan çıkıyor. Çünkü hiçbir şekilde kırma dökme olmadığı için işlemler garantili ve uygun fiyatlı olmaktadır. Tıkanıklık sorunu açılan tuvalet gider borularında tazyikli sular ile yıkama yapılması sonucu tuvalet tıkanıklığının da önüne geçilmektedir. Borulardaki yağlanmaların ve artık pisliklerin bu sularla gönderilmesi sağlanır ve bir daha tıkanıklık olmasının önüne geçilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ