Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? 14 Aralık 2015

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklıkları, kullanıcılar için çok büyük bir sorundur ve kanmış tuvalet nasıl açılır, sorusuna dair kullanıcıların kendi deneyimleriyle edindikleri farklı cevaplar olabilmektedir. Ne var ki, kullanıcıların tıkanan tuvaletleri kendi kendilerine açmaya çalışmaları, sorunun daha büyümesine ve onarılması zor hasarların ortaya çıkmasına sebep olabilmektir. Özellikle kullanıcıların yaygın olarak kullanmayı denedikleri tazyikli su ve kimyasal çözücü yöntemleri kimi zaman gider borularına hasar vererek kırılmalara ve çökmelere yol açabilmektedir. Bu durumda kullanıcının tuvaletinde taş pis duyun yanı sıra, alt kata damlama yapacak su, daha ciddi sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Tuvalet tıkanıkları genel olarak şu durumlardan dolayı ortaya çıkabilir;

  • Tuvalet kağıdının gereksiz kullanımı ve klozete atılmaları, tıkanıklıkların başlıca sebeplerinden biridir. Tuvalet kağıtları mümkün olduğunca klozet yerine çöpe atılmalı ve suda kolay eriyen cinslerin alınmasına dikkat edilmelidir.
  • Tuvalet tıkanıklıklarının yaygın sebeplerinden biri de klozete atılan katı maddelerdir. Tuvalet giderlerinden çocuk bezleri, oyuncuklar, bozuk paralar, vs. çıkabilmektedir. Bu tür büyük ve katı maddelerin klozete atılmaları halinde, maddelerin gider borularından geçemeyip suyun yolunu kapatan engeller haline gelmeleri olasıdır.

Tuvalet tıkanıklıklarının doğru ve etkili bir yöntemle açılması önemlidir. Yanlış yöntemlerin kullanılması halinde, gider borularında kırılmalar ve çökmelerin meydana gelmesi,  işlemin çok daha zor ve zahmetli hale gelmesine sebep olabilir. Tuvalet tıkanıklıklarının açılması için, su taşkınlarının olmasını beklememek de tıkanıklığın daha kolay açılmasını sağlayacaktır. Eğer klozetten pis kokular geliyorsa ya da sifonu çektikten sonra su eksisi kadar kolaylıkla alçalmıyorsa, klozette tıkanma durumundan şüphelenilmeli ve bir tesisat servisi aranmalıdır.

Gelişmiş teknik sistemleri kullanan tesisat servisleri tıkanmış tuvalet nasıl açılır, sorusuna kolay çözümler üretebilirler. Öncelikle bir kamera sistemi ile tıkanıklığın nerede ve ne şekilde meydana geldiğini belirleyecek olan tesisat servisinin gelişmiş cihazlarla tıkanıklığı açması zor olmayacaktır. Tıkanıklık açma robotu ile gider borusuna gönderilecek cihaz, tıkanıklığa sebep olan maddeyi parçalayıp, püskürtebilecektir. Hiçbir yeri kırmaya gerek bırakmayan yöntem sayesinde, tıkanıklık kesin ve kalıcı olarak giderilebilecektir.

Kullanıcıların pratik ve kaliteli bir hizmet alabilmesi için tıkanmış tuvalet nasıl açılır, sorusuna modern cevaplar verebilen bir servisle çalışmaları, problemlerinden kolayca kurtulmalarını sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ