Tıkanmış Tuvalet Borusu Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Tuvalet Borusu Nasıl Açılır? 14 Aralık 2015

Tıkanmış Tuvalet Borusu Nasıl Açılır?

Tuvalet borusu tıkandı nasıl açabilirim, diye soruyorsanız, büyük ihtimalle klozete atılmış olan katı maddeler gider borusunun bir bölümünde birikmiş ve suyun akışını engellemiştir. Modern tesisatlarda kullanan pimaş borularda sıklıkla tıkanıklık ve sızıntı şikayetleri gelir. Pimaşlar eski metal borulara göre daha sağlıklı ve pratik olmalarına karşın sıklıkla kullanıcılar için sorun oluşturan durumlara yol açabilirler. Tuvalet borusunda tıkanıklıkları önlemek için kullanıcının alabileceği bazı önlemler vardır;

  • Eğer eski bir ev ve su tesisatı kullanılıyorsa, kullanıcının tesisatı değiştirmesinde fayda vardır. Yeni tesisatta kullanılan malzemelerin kaliteli olduğundan ve tesisatlarda hatalı ya da eksik işlemler yapılmadığından emin olunmalıdır. Kaliteli malzemelerle ve eksiksiz işçilikle döşenen su tesisatları kullanıcılara uzun yıllar rahatlık verecektir.
  • Klozetlere katı madde atılmamalıdır. Su borusundan kolayca geçeceği zannedilen küçük katı maddeler, su borularına zarar verebilirler. Tesisatın herhangi bir bölümünde takılı kalabilen katı atıklar, zaman içinde birikerek suyun akışını önleyebilirler.
  • Belli aralıklara tesisat temizliğinin yaptırılması, olası katı atık birikimlerinin ve tortulanmanın önüne geçere tesisat sisteminin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Kullanıcılar gerekli bütün önlemleri alsalar bile, klozet giderlerinde zaman zaman tıkanmalar olabilir.Kullanıcıların tuvalet giderlerini açmak için kendi yöntemlerini uygulamaları çoğu zaman işlevsiz kalabildiği gibi, tesisat borularına da zarar verebilir.

Tuvalet borusu tıkandı nasıl açabilirim, sorusu için kullanıcıların buldukları ilk çözüm kimyasal çözücüler olabilir. Kimyasal çözücüler küçük tıkanıklıklar için fayda sağlayabilirler. Ancak tesisat sisteminde tam bir temizlik sağlayamazlar. Böylece kısa bir zaman sonra tıkanıklık yeniden ortaya çıkar. Kimyasal çözücülerin sık kullanımları da tesisat sistemine zarar verebilir.

Tuvalet tıkanıklıklarında kullanıcının alanında uzman bir tesisat servisini araması gerekir. Tesisat servisinin uygulayabileceği işlemler şunlardır;

  • Kameralı görüntüleme cihazları, tesisat borusu boyunca uzanarak, tesisat sisteminin tam bir görüntüsünü aktarır. Böylece tesisatçılar, tesisat sisteminde meydana gelmiş bütün hasarları görebilirler. Yöntemin kullanımı sayesinde tıkanıklığın nerede ve nasıl meydana geldiğini saptamak son derece kolaydır.
  • Tıkanıklık açma robotu, tıkanıklığın bulunduğu bölgeye uzatılarak, tıkanıklığa sebep olan maddelerin parçalanması sağlanır. Tazyikli su ile bölgede kalan parçalar temizlenir.
  • Kamera sistemi ile alan tekrar kontrol edilerek, ileride tıkanıklığa sebep olabilecek maddelerin kalmadığından emin olunur.

Tuvalet borusu tıkandı nasıl açabilirim, sorusuna uzman tesisat servislerinin verdiği cevaplar, tıkanıklığın tam ve kalıcı olarak temizlenmesini sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ