Tıkanmış Mutfak Nasıl Açılır, Tıkanmış Mutfak Nasıl Açılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Mutfak Nasıl Açılır 24 Şubat 2016

Tıkanmış Mutfak Nasıl Açılır

Mutfak, bir evin en sık kullanılan ortak kullanım alanlarından biridir. Mutfakların kullanımında dikkat edilmesi gereken hassas durumlar vardır. Özellikle bayanların kullandığı mutfakların tezgah lavabolarında dönem dönem bazı tıkanmalar ile karşılaşılması olasıdır. Bu durumun elbette belli nedenleri vardır.

Mutfak Tıkanmasına Neden Olan Durumlar

Mutfak tıkanmasına neden olan durumlar, bazen sonradan oluşsa da, bazı durumlarda bu sorunların aslında önceden oluştuğuna şahit olabilirsiniz. Bu sorunlar konusunda şunları söyleyebiliriz:

 • Mutfak tıkanıklıkları mutfak tezgahlarının altındaki borularda meydana gelir
 • Bu tıkanıklıklar inşaat döneminden kaynaklana usta hatalarından meydana gelebilir. dirseklerin yanlış takılması, inşaat esnasında boruda unutulan bazı inşaat parçaları bunlar arasında yer alır. Zamanla bu unutulan küçük parçalar sorunlara neden olabilir.
 • Yanlış kullanımların mutfak lavabolarında sorun yaratan öncelikli durumlar arasında yer alır. Kullanıcıların genelde çöpe atılması gereken atıkları lavaboya atması, bazı atıkların ve yağların, peçetelerin lavaboda birikilmesi gibi nedenlere mutfak lavabolarında ciddi problemlere neden olabilir.

Tıkanmış Mutfak Nasıl Açılır

Tıkanmış mutfak nasıl açılır, bu durumla alakalı bazı basit çözüm yöntemleri ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar:

 • Evde yapılabilen doğal karışımlar
 • Kimyasal karışımlar ( Marketlerde satılır)

Mutfak Tıkanıklığında Doğal ve Kimyasal Karışımlar

Tıkanmış mutfak nasıl açılır, bu konuda önemli detayları sizinle paylaşabiliriz:

 • Önce, mutfak tıkanıklığının ne durumda olduğunu bilmelisiniz. Eğer tıkanıklık büyük ölçüde ise elbette profesyonel yardım almanız gerekir; ancak tıkanıklığın büyük ölçüde olmadığını düşüyorsanız, bu konuda evde yapabileceğiniz basit yöntemler de mevcut.
 • Süper marketlerde ev ürünlerinin satıldığı bazı alanlarda, öze karışımlar görebilirsiniz Bu karışımlar sayesinde basit tıkanıklıkları açabilirsiniz. Bu karışımların üzerinde ürünü nasıl kullanacağınız yazsa da, genel olarak ürün lavaboya dökülür ve sonrasında hazırlanan sıcak su lavaboya dökülür. Buharın yüzünüze gelmemesine özen gösterin. Daha sonra, lavaboya biraz soğuk su akıtmanız icap edecektir.
 • Tıkanmış mutfak nasıl açılır, bu konuda bazı bitkisel yöntemler görebilirsiniz. Bunun için de, lavaboya her mutfakta bulunan sirke ve karbonat karışımı döküp, önceden hazırlanmış suyu lavaboya tatbik edebilirsiniz. Yine lavaboya biraz soğuk su akıtmak akıllıca olacaktır.
 • Tıkanmış mutfak nasıl açılır, bu durumda elinizdeki olanakları denemenize rağmen bir çözüm elde edemediyseniz sorun daha büyüktür ve bu konuda profesyonel yardım almanız şarttır.

Tıkanmış Mutfak Nasıl Açılır

Tıkanmış mutfak nasıl açılır, bu konuda profesyonel hizmet veren kurumlar vardır. Bu firmalar konusunda dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Firmaların sertifikaları tam olmalı.
 • Firmalar konusunda uzman ekiplere sahip olmalı.
 • Firmaların disiplinli ve hızlı çalışan, aynı zamanda iş güvenliği tam olan kurumlar olmasına özen göstermelisiniz.
 • Firmaların sizin bulunduğunuz bölgeye yakın yerlere hizmet vermesi elzemdir. Böylece zamandan kazanabilirsiniz.
 • Firmaların son teknoloji ürünleri ile hizmet vermesi gerekmektedir. Eskiden bu tür hizmet veren firmalar dinleme yöntemini kullanmakta idi. Bu durumda yanlış sonuçlar elde edilmekte, aynı zamanda sorunlu bölgeler haricinde düzgün olan bazı bölgeler de yanlışlıkla kırılmakta idi. Bugün teknoloji sayesinde çok yeni cihazlar ortaya çıkmıştır. Bu cihazlar ile çok rahat sorun tespit edilebilir ve problemli bölge ortadan kaldırılabilir.

Tıkanmış mutfak nasıl açılır, dediğiniz zaman bazen problemin ev içinde deği, ev dışında bir yerden kaynaklandığına şahit olabilirsiniz. yeni yapılan evlerde bile usta hatasından kaynaklı bazı sorunlarından sonradan ortaya çıktığına şahit olabilirsiniz. Tıkanmış mutfak nasıl açılır, bu konuda elinizde birçok seçenek olduğu için şanslısınız. Tıkanmış mutfak nasıl açılır, durumu çok rahat değerlendirebilir ve uzman yardımı sayesinde kısa zamanda sorunu çözebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ