Tıkanmış Lavabo Açıcı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Lavabo Açıcı 9 Aralık 2015

Tıkanmış Lavabo Açıcı

Tıkanmış lavabo açıcı işlemleri kesinlikle bilinçsiz müdahalelerle olmamalıdır. Çünkü insanlar bu durumda ilk müdahaleleri hep kendileri yapmaktadır. Bu şekilde yapılan bir müdahalenin sonucunda da genellikle boru patlaması sorunu ile karşılaşılmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken ilk durum şudur ki; tıkalı olan lavabolara pompa ile müdahale edilmesi son derece yanlış bir uygulamadır. Lavabolarda oluşan tıkanıklığı açma işlemlerinde pompa kullanılması ile gider borusunun içindeki pislikler sıkışır ve çok sert bir hale gelir. Borunun içinde sertleşen bu pislikler plastik olan gider borusuna kuvvetli şekilde baskı uygular. Bu baskıya bir süre dayanacak olan plastik boru pompalama işleminin devam etmesiyle baskıya dayanamaz ve sonunda patlar. Gider borusu patlaması ise son derece pahalı ve yapımı uzun süren bir işlemdir.

Kırmadan Dökmeden Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

  • Tıkanmış lavabo açıcı işlemleri için kesinlikle cihaz kullanımı olan tesisat firmalarından yardım alınmalıdır. Profesyonel işlemler uygulayacak olan bu tesisat firmaları yapacakları işlemlerde tıkanıklık açma robotları, kameralı görüntüleme sistemleri ve tazyikli su makineleri kullanacaktır.
  • Kameralı görüntüleme sistemleri ile gider borularının içleri görüntülenecek ve detaylı bir araştırma yapılarak tıkanıklığın nasıl bir sorundan kaynaklandığı belirlenecektir.
  • Tıkanmış lavabo açıcı işlemlerinde bir sonraki aşamada ise tıkanıklık açma robotları devreye girecektir. Bu robotlar yüksek performans gösterecek ve boru içindeki tüm pislikleri parçalayarak sistemden dışarı atacaktır.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinde son aşamada ise borulara tazyikli sular verilecektir. Bu yıkama sayesinde lavabo borularından koku gelmesinin önüne geçilecek ve borudaki tüm yağlanmalar da giderilmiş olacaktır.

Tıkanmış Lavabolar Teknolojik Cihaz Sistemleri İle Açılmaktadır

Tıkanmış lavabo açıcı işlemleri için cihaz sistemleri olmayan tesisat firmaları da işlem uygulamaktadır. Fakat bu tesisat firmalarının işlemleri kalitesiz ve garantisiz işlemler olduğu gibi yüksek maliyetli işlemler olacaktır. Çünkü bu tesisat firmaları cihaz yoksunluğu nedeniyle tıkanmış lavabo açıcı olarak çengel şeklinde demir çubuklar kullanmaktadır. Bu demir çubuklar boruların içine sokulmakta ve boruların içindeki pislikler çekilmeye çalışılmaktadır. Fakat bu işlemler sırasında plastik borulara sürtünen demir çubuklar borunun delinmesine ve çatlamasına sebep olmaktadır. Ayrıca bu işlemlerde kırma dökme yapılacağı için de oldukça problemi bir tamirat süreci ortaya çıkmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ