Tıkanmış Klozet Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Klozet Nasıl Açılır? 5 Ocak 2016

Tıkanmış Klozet Nasıl Açılır?

Kalitesiz malzeme kullanımı, sıhhi tesisat yapılandırılma aşamasındaki mühendislik kusurları, kullanımdaki yanlışlıklar ve diğer çeşitli sebepler insanların “tıkanmış klozet nasıl açılır?” sorusunu yöneltmelerine sebep teşkil etmektedir. Bahsedilen eksiklik ve kusurlar yalnızca tuvalet tıkanmalarına değil aynı zamanda mutfak ve banyo tesisatlarında aynı sorunların oluşmasına sebep olabilmektedirler.

Mutfak, banyo ve tuvaletlerde kullanılan sular pis su veya atık su olarak adlandırılırlar. Bu suların yaşam ortamında kötü koku ve sağlıksız ortam oluşturmasını önlemek adına sıhhi tesisat mühendislik teknikleri yoluyla farklı sistemler geliştirilmiştir. Bu sistemlerin doğru yapılandırılması sorunun oluşmasını önleyici niteliktedir.

Tıkanık mutfak ve banyo giderlerinde olduğu gibi tıkanık tuvalet giderlerinde de atık suyun yaşam alanında birikimi söz konusudur. Soruna zamanında müdahale edilmemesi kirli suyun kötü koku yaymasına sebep olacaktır. Özellikle tuvalet gibi pek çok kötü huylu bakteri ve mikrobun birikebileceği yerlerde bu sorunu baş göstermesi insan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit edecek seviyeye gelebilir. Öyleyse, klozet neden tıkanır ve “tıkanmış klozet nasıl açılır?” sorularına doğru tespitler getirmek çok önemlidir.

Klozet giderleri;

  • Eriyik özelliği yeterli olmayan tuvalet kağıdının çok sayıda atılması
  • Sıhhi tesisat mühendisliği gereğince bölgedeki boru tipinin kolay tıkanır nitelikte olması
  • Temizlik amacıyla kullanılan bezlerin ve kötü kokuyu gidermek amacıyla kullanılan ufak maddelerin gidere düşmesi
  • Sert ve büyük cisimlerin tuvalet giderine düşürülmesi veya atılması

sebeplerinden ötürü kolayca tıkanabilmektedir. Tıkanma unsurunun yapısına ve tıkanmanın ciddiyetine göre pompayla vakumlama, spiral tel veya benzeri maddeyle tıkayıcı unsuru ittirme gibi yöntemlere başvurulabilir. Ancak “tıkanmış klozet nasıl açılır?” sorusu için en doğru uygulama uzman kişilerden yardım istemektir. Çünkü profesyonel ekipler ihtiyaç duyulan her türlü bilgi ve donanıma sahip olarak çalışma yapmaktadırlar. Bu bağlamda her işi olduğu gibi tıkanıklık açma işini de uzmanına bırakmak en doğru tercih olacaktır. Ayrıca, tesisatçı çağırırken ehliyetli olmadıkları halde bu işi yapan kişilerin piyasada faaliyet içerisinde oldukları da unutulmamalıdır. Bu kişilerin gerekli olan bilgiye sahip olmamaları dolayısıyla yaptıkları işin de hiçbir garantisi olmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ