Tıkanmış Gider Nasıl Açılır, Tıkanmış Gider Nasıl Açılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Gider Nasıl Açılır 24 Şubat 2016

Tıkanmış Gider Nasıl Açılır

Gider tıkanma problemi sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Eskiden klasik yöntemler kullanılırken, bugün teknoloji sayesinde büyük sorunların önüne geçilmekte ve arızalı alanlara ivedi bir şekilde müdahale edilebilmektedir. Tıkanmış gider nasıl açılır, bu konuda ortaya çıkan kuvvetli teknoloji cihazlar büyük destek sağlamaktadır.

Tıkanmış Gider Nasıl Açılır

Tıkalı Giderler ve Sebepleri

Giderlerin tıkanmasının çeşitli sebepleri vardır. Bunlar arasında en önemli ve bilinenlerini sizinle paylaşabiliriz. Tıkanmış gider nasıl açılır, bu durumda önce tıkanabilecek olan giderlerin en bilinenlerini sıralayalım:

 • Banyo giderleri: Bu giderler çok sık tıkanır. Bunun en önemli sebebi de banyoda koruyucu aparat kullanılmaması ve giderin olduğu kısma dökülen saçları atmaktır. Bu durumun önüne geçmek kolaydır. Küçük bir aparat işinizi görecektir.
 • Tuvalet giderleri: Bu alanda olan tıkanmaların geneli kadın pedlerinin tuvalete atılması, kağıt havlu ya da tuvalet kağıtlarının buralara atılması, çocuk bezleri ve evsel bazı atıkların tuvalet içine yanlışlıkla ya da isteyerek atılmasıdır. Kullanıcı hatasından kaynaklı bu durumun önüne geçmek gayet kolaydır yapmanız gereken genel hijyene dikkat etmek ve bu durumlara dikkat etmektir.
 • Mutfak giderleri: Bu alanda oluşan problemler, mutfak lavabosuna atılan yemek kalıntıları, yağlar ve diğer atıklardan oluşmaktadır. Mutfak lavabosu çok önemlidir ve bu lavaboya atılan her şeyin ileride büyük problemlere yol açacağını unutmayın.
 • Tıkalı giderler konusunda en büyük sorun altyapı problemi olabilir. Bilhassa yeni binalarda usta hataları ortaya çıkabilir. Ustaların dirsekleri ters takması ya da borular içinde unuttukları bazı ek malzemeler, kullanımların artması ile ciddi problemlere neden olmaktadır.

Tıkanmış gider nasıl açılır, bu konuda öneriler görebilirsiniz. Bugün pratik yöntemler ile kırma dökme işlemi olmadan sorunlar kısa zaman içinde ortadan kaldırılmaktadır. Sorun büyük ise profesyonel destek şarttır. Genel olarak temizliğe dikkat etmek, kullandığınız alanların ömrünü uzatmaktadır.

Tıkalı Giderlerin Açılması

Tıkanmış gider nasıl açılır bu konuda üç yöntemden bahsedebiliriz:

 • Doğal karışımlar yardımı ile tıkanıklıkların giderilmesi.
 • Kimyasal yardımı ile tıkanıklıkların giderilmesi.
 • Karışımların işe yaramadığı durumlarda sorun büyüktür. Bu durumda uzman yardımı almalısınız.

Tıkanmış gider nasıl açılır, bu konuda sirke ve karbonattan yardım almanız mümkündür. Bu yöntem birçok kişi tarafından bilinmekte ve ugulanmaktadır. Bir çay bardağı sirke ve karbonatı sorunlu alan döküp, alanda on beş yirmi dakika beklettikten sonra sıcak su dökebilir ve ardından biraz soğuk su akıtabilirsiniz.

Tıkanmış gider nasıl açılır, diyorsanız bazı ev ürünleri satan marketlerde hazır kimyasal karışımlar görebilirsiniz. Bu karışımları ilgili alana döküp, sonrasında iki litre kaynamış su döküp, üzerine soğuk su akıtarak sorundan kurtulabilirsiniz.

Tıkanmış gider nasıl açılır, diyorsanız uzman yardımı almanız gereken büyük durumlar olabilir ve tıkanıklar geçmeyebilir. Doğru firmayı bularak bu sorun çözebilirsiniz. Bu konuda şunları söyleyebiliriz:

 • Tıkanmış gider nasıl açılır, bu konuda firma arayışınız olacaktır. bölge olarak siz yakın firmaları tercih etmelisiniz ki zamandan kazanın.
 • Firmaların son teknoloji ürünlerini kullandıklarından emin olun.
 • Bu konuda uzman bir ekip ile çalışın. Donanımlı, kadrosu sağlam olan, güvenilir hizmet veren, iş güvenliğine dikkat eden, sertifikalı hizmet veren firmaları tercih edin. Firmaların yaptıkları işe garanti vermesi elzemdir.
 • İşlemlerin kırmadan dökmeden yapılması önemlidir. Bu da yeni cihazlar ile olur.

Bu gibi sorunlar başta küçük gibi görünse de, geçici çözümler ve müdahaleler daha sonraları daha büyük sorunlar yaşamanıza neden olabcağından, sorunları fark ettiğiniz anda profesyonel hizmet almalısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ