Tıkanmış Boru Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Boru Açma 9 Aralık 2015

Tıkanmış Boru Açma

Tıkanmış boru açma işlemleri son derece önemli işlemler olmaktadır. Çünkü tıkanıklık açma işlemlerinde cihaz kullanılmaması ve yanlış bir işlem yapılması boruların patlamasına neden olacaktır. Borularda meydana gelecek olan bu patlamalar ise son derece yüksek maliyetli arızalar olduğu gibi aynı zamanda çok uzun tamir işlemleri sonucunda düzeltilecek işlemler olacaktır. Bu tür sorunlara girmemek ve kaliteli bir hizmet almak için tıkanmış boru açma işlemlerinde kesinlikle cihaz sistemleri kullanan profesyonel tesisat firmalarından hizmet alınmalıdır. Cihaz sistemleri ile işlem uygulayacak olan tesisat firmaları tıkanıklığı açma işlemlerinde kırma dökme yapmayacak ve işlem sonrasında da bir daha tıkanıklık yaşanmayacağına dair her türlü garantiyi verecektir.

Cihaz Sistemleri Olmayan İşlemlerde Büyük Hasarlı Arızalara Neden Olunur

  • Tıkanmış boru açma işlemlerinde kullanılacak olan cihaz sistemleri tıkanıklık açma robotları, kameralı görüntüleme sistemleri ve tazyikli su makineleri olacaktır. Bu cihazlar Avrupa kalite standartlarında üretilmiş ve işlem güçleri çok yüksek olan cihazlar olmaktadır.
  • Tıkanıklık açma işlemlerine başlamadan önce boruların içlerinde araştırma yapılması gerekmektedir. Bu araştırma işlemleri için de kameralı görüntüleme sistemlerinin net görüntülerinden yararlanılacaktır.
  • Gerekli olan araştırma işlemlerinden sonra borunun içindeki tıkanıklık oluşturan pisliklerin cinsine göre ayarlanan tıkanıklık açma robotları boruların içine gönderilecektir. Robotlar boruların içindeki tüm pislikleri parçalayacak ve yapının tesisat borularından dışarı atacaktır.
  • Tıkanmış boru açma işlemlerinde tıkanıklık oluşturan pislikler giderildikten sonra borudan koku gelmesinin önüne geçilmesi ve bir daha tıkanıklık yaşanmaması için tazyikli su makineleri ile yıkama sağlanacaktır.

Cihazlar İle Kırmadan Dökmeden Boru Açma İşlemleri Yapılmaktadır

Tıkanmış boru açma çalışmalarında cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmalarının işlemlerinde ise demir çubuklar kullanılmaktadır. Bu demir çubuklar boruların içlerine sokulmakta ve borunun içindeki pislikler ya itilerek ya da çekilerek tıkanıklık açılmaya çalışılmaktadır. Fakat bu şekilde yapılacak olan tıkanmış boru açma işlemlerinde boruların delinme riski çok yüksektir. Plastik olan borulara sürtünen demir çubuklar boruların delinmesine ve yıpranmasına neden olacak ve oldukça hasarlı bir arızanın oluşmasına sebep olacaktır. Cihaz sistemleri olmayan işlemlerde kırma dökme yapılacağı için ve işlemlerin de çok uzun olacağı için bu tesisat firmalarının işlem ücretleri oldukça pahalı olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ