Tıkanmış Bir Tuvalet Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanmış Bir Tuvalet Nasıl Açılır? 14 Aralık 2015

Tıkanmış Bir Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkanmış bir tuvalet nasıl açılır, sorusu kullanıcıların sifonu çekmeleriyle birlikte klozetin derinlerinde kaybolmasın gereken pis suyun klozette yükselmeye başlamasıyla beraber önem kazanır. Pis suyun yükselmesi ve hatta taşması kullanıcılar için son derece kötü bir durumdur. Sağlık koşulları için de son derece elverişsiz bir ortamın oluşmasına yol açar. Kullanıcıların birçoğu böyle bir durumda panikleyerek ne yapacağını bilemez hale gelebilirler. Böyle bir durumda kullanıcıların olaya kendilerinin müdahale etmeye çalışması, daha olumsuz durumlara yol açabilir. Özellikle çözücü kimyasalların sık sık kullanılması tesisat sisteminde daha ciddi zararların oluşmasına sebep olabilir. Kimyasal çözücüler bazı küçük tıkanıklıkların giderilmesine yardım olabilir. Ancak kimyasal sular gider borusunu tam olarak temizleyemezler. Bu yüzden kimyasal çözücülerin kullanımıyla açılan boru tıkanıklıkları, kısa zaman sonra yeniden oluşabilir.

Tıkanmış bir tuvalet nasıl açılır, sorusuna uzman tesisatçılar oldukça faydalı cevaplar verebilirler. Bu nedenle tuvalet tıkanıklığı oluştuğunda, kullanıcıların zaman kaybetmeden bir tesisat servisini aramaları gerekir. Ancak hangi tesisat servisinin aranacağı da önemli bir konudur. Çoğunlukla eve en yakın tesisatçıyı çağırmak iyi bir fikir değildir. Eski yöntemlerle tıkanıklığın açılması, tıkanıklığın yerinin bulunmasından, tıkanıklığın açılmasına kadar bütün süreçlerde zor derece zorlu ve hasar verici işlemlerin yapılması anlamına gelir. Modern yöntemleri kullanan bir tesisat servisi, hiçbir yeri kırma gereği oluşmadan tıkanıklığın nereden kaynaklandığını bulabilecektir. Aynı şekilde tıkanıklığın açılması da son derece kolay olacaktır.

  • Modern yöntemlerden faydalanabilen bir tesisat servisi, tuvaletteki tıkanıklığın nerede oluştuğunu saptamak için kameralı görüntüleme sisteminden faydalanacaktır. Cihaz atık su gider borusu boyunca ilerleyerek görüntülere aktaracaktır. Tesisat servisinin uzman personelleri, bilgisayar ekranında, atık su gider borusunda meydana gelmiş olabilecek bütün hasarları görebileceklerdir. Tıkanıklığın tam yeri ve şekli tespit edilecektir.
  • Tıkanıklığın tespitinden sonra tıkanıklık açma robotu ile yapılacak işlemler son derece basittir. Tıkanıklık açma robotu, tıkanıklığın oluştuğu bölgeye uzatılacaktır. Cihaz, tıkanıklığa sebep olan maddeleri parçalayacaktır. Parçalanan maddeler püskürtülerek kanalizasyona yollanacaktır.

Tıkanmış tuvalet nasıl açılır, sorusuna modern yöntemlerle cevap veren bir tesisat servisinin hizmetleri ile tıkanıklık problemi kolayca çözümlenebilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ