Tıkanıklık Açma - Robot Cihazla Kırmadan Tıkanıklık Açma Servisi - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Özel Robot Cihazlarla Kırmadan Tıkanıklık Açma Hizmeti Veriyoruz.

İstanbul’en Her Semtine Hızlı Servis Garantisi İle; Son Teknoloji Harikası Cihazlar İle Tıkanıklık Sorunlarına Profesyonel ve Kesin Çözüm.

tıkanıklık açma

tıkanıklık açma

Günümüzde en çok karşılaştığımız problemlerden biri de banyo, tuvalet ve mutfaklarımızda yaşadığımız tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklıklar lavabo ya da tuvaletlerde sızıntıya neden olarak hem bizim hem de eğer apartmanda yaşıyorsak alt komşularımızın sıkıntılar yaşamasına neden olmaktadır. Ayrıca bu tıkanıklıktan kaynaklanan kötü koku da bizi ve komşularımızı rahatsız etmektedir. Bu nedenle tıkanıklık açma konusunda tecrübeli ustaların yardımına ihtiyaç duyarız. Bu ustalar günümüzde çok kısa bir süre ve evimize çok fazla zarar vermeden bizi bu problemden kurtarmaktadırlar. Tıkanık boruları çok fazla uğraşmadan ve sağı solu kırıp dökmeden açma konusunda geliştirilen aletler ile artık sorunun nerede olduğu kolayca tespit ediliyor ve o tıkanıklık sadece birkaç dakika içinde açılarak hem ev sahibini hem de komşusunu büyük bir sıkıntıdan kurtarıyor.

Kırmadan Tıkanıklık Açma

İnsanların günlük hayatta evlerinde yaşadığı problemler içinde en can sıkıcı olanların başında banyo, mutfak ya da lavabolarda yaşanan tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklıklar borudan suyun akmaması nedeniyle biriken giderin tekrar geriye dönerek evin içine sızmasına neden olur ve bu durum kötü kokuya ve pis bir görüntüye sahip olduğu için çok moral bozar. Önceleri kırmadan tıkanıklık açma çok mümkün olmadığı için gelen su tesisatı ustası önce tıkanıklığın yerini bulmak zorunda kalıyordu.

Bu da bizim için ek bir uğraş ve ekstradan masraflar açılmasına neden oluyordu. Hele bir de tıkanıklık küvet, klozet, musluk altı ya da fayansın altında ise bu daha büyük bir uğraş ve daha fazla masraf anlamına geliyordu. Zaman zaman o klozetin, lavabonun ya da küvetin de değiştirilmesi gereken bu tıkanıklıklar insanlara hayatı zehir edebiliyordu. Fakat artık geliştirilen yeni cihazlar, duvarın kırılmasına gerek kalmadan tıkanıklığın olduğu yeri tespit ederek çok kısa bir sürede o tıkanıklığın giderilmesini sağlamaktadır.

Tıkanıklıklar Kırmadan Nasıl Açılır?

Hep problem olan ve yaşandığında sürekli can sıkan bir durum olan evlerdeki tesisatlarda tıkanıklık yaşanması, yıllarca insanların nefret ettiği bir sorun olarak insanları mağdur etti. Bu tıkanıklığı gidermek için insanlar bazen bütün bir evin tesisatını değiştirmek zorunda kaldılar. Hatta evleri resmen bir inşaat haline döndü ve tıkanıklığın yaşandığı yeri tespit edebilmek için küvetlerin, klozetlerin, lavaboların hatta tuvalet, mutfak ya da banyoların duvarları kırılmak zorunda kalındı. Küçücük bir sorun gibi görünen bu tıkanıklık için kırmadan tıkanıklık nasıl açılır sorusu sorulmaya başlandı. Öyle ya; bu ufacık sorun için edilen masraflar insanları neden bu kadar mağdur etsin ki. İşte bu soru üzerine geliştirilen kameralı ya da su sesine hassasiyet gösteren ve tıkanıklığın yerini gösteren cihazlar bulundu.

Robot makinelerle Banyo Açma

Robotla tıkanıklık açma, geliştirilen son cihazlarla birlikte kolayca yapılabilmektedir. Kameralı robot cihazlar ile banyo, tuvalet ya da lavaboda oluşabilecek olan her türlü tıkanıklık dakikalar 7içinde çözülmektedir. Burada işi kolaylaştıran kameralı cihazlar boru içerisine iletildiğinde bize tıkanıklığın olduğu yeri göstermekte, tespit yapıldığı için sorunun giderilmesi de kolayca yapılmaktadır. Oysa önceden o tıkanıklığın yerini bulmak bile saatlerce sürüyor, bazen de yer yer duvarda ve zeminde kırma işlemi yapılmak zorunda kalınabiliyordu. Bu da insanlara hem ek beden gücüne hem de masrafa neden oluyordu.

Telefon açarak tıkanıklık açan firmalara ulaşarak adresimizi vermek yeterli oluyor. Hem oldukça hesaplı bir şekilde hem de günlerce o tıkanıklığın doğuracağı kötü sonuçlara katlanmak zorunda kalmadan bu problemden kurtulabiliyoruz. Robotla tıkanık açma konusunda uzman ekipler günün her saatinde kendileriyle iletişime geçildiği anda bize ulaşarak bu sorunu kullandıkları cihazlarla çözüyor. Evimizi inşaat alanına çevirmeden, tıkanıklığın getirdiği sızıntı ve kokunun kahrını çekmeden ve ekonomimizi de zora sokmadan bizi bu dertten kurtaran ekipler hayatımızı da kolaylaştırmış oluyor.

Cihazla Tıkanıklıklardan Kurtulmak Artık Çok Daha Kolay

Evlerde yaşadığımız tıkanıklık sorunu aklımıza bile geldiğinde yüzümüzü ekşiten istenmeyen durumlardan biridir. Bir de profesyonel bir ekiple çalışmak yerine amatör ve işten anlamayan bir ekip6 seçme hatasına düşmüşsek vay halimize. Banyomuzda, mutfağımızda ya da lavabomuzda yaşanan bu tıkanıklık modern cihazlarla çok basit bir şekilde halledilecekken amatör biz ustanın elinde evimiz adeta inşaat haline dönmektedir. Duvarların kırılması, klozet, küvet, lavabo, fayans derken evimizde kırılmadık yer kalmaz. Çok basit bir tıkanma sorunu bizi hem büyük bir maddi külfete hem de sinir bozukluğuna sevk eder.

Oysa cihazla tıkanıklık açma sayesinde kameralı bir sistemle boru içersindeki tıkanık olan yer birkaç dakika içersinde bulunmakta ve yine son derece kolay bir şekilde bu tıkanıklık açılmaktadır. Fakat bunun için uzman profesyonel ve teknolojik cihazlarla çalışan bir şirketle anlaşmak çok önemlidir. Bu şirketler bir telefonla evimize gelmekte, ölçümleri yaptıktan sonra tıkanıklığın yerini tespit etmekte ve yine modern bir şekilde o tıkanıklığı açmaktadır. Böylece bize hem vakit kazandırmakta hem tıkanıklıktan kaynaklanan can sıkıntımızı gidermekte hem de bizi acemi bir ustanın elinden kurtararak büyük bir ekonomik tasarrufta sağlamaktadır.

 

alt kata su sızması sorunu acil müdahale gerektirir. Bu nedenle hemen su tesisatçısını arayın.

Özellikle yüksek apartmanlarda ve çok katlı binalarda büyük sorun oluşturan tıkanıklıklar genelde tuvalet, banyo ve mutfak giderlerinde yaşanmaktadır. Oluşan bu tıkanıklıklar zamanında çözülmediğinde ise bina içinde sızıntılara, kötü kokulara ve görüntülere neden olmaktadır. Büyük yapılarda bu tıkanıklığın giderilmesi için kırma metodu seçilmesi ise aşırı bir zaman kaybına ve ekstra maliyete neden olmaktadır. Artık bu tıkanıklıkların giderilmesinde robotla tıkanıklık açma yolları kullanıldığı için bu hem daha ekonomik hem de çok fazla zaman kaybına neden olmamaktadır. Su sesine hassas detektörler ile ya da kameralı robot cihazlarla tıkanıklığın nerede olduğu tespit edilmekte, bu tıkanıklık çok fazla zaman kaybetmeden giderilmektedir. Esasında zaman alan ve masrafa neden olan tıkanıklığın açılması değildir.

Banyodan Laminat Parkenin Altına Su Sızması

Çünkü bilhassa apartmanlarda yaşayanlar bu tıkanıklığın kaçıncı katta ya da gider borusunun neresinde olduğunu bulmakta çok zorluk çekiyordu. Bu yüzden banyo, tuvalet ya da mutfakta duvarı ya da yerleri kırmak zorunda kalan insanlar için sorun giderilene kadar hayat bir işkenceye dönüşüyordu. Hele bir de tıkanıklık banyoda ise bu, küvetin, klozetin ya da büyük heveslerle döşetilen güzelim fayansların kırılmasına neden oluyordu ve bu da insanlar için akılda ve hesapta olmayan maliyetlere yol açıyordu. Şirketler teknoloji ile insan zekasını birleştirerek buldukları robotla tıkanıklık açma yolu ile bunlara gerek kalmadan tıkanıklığın yerini tespit ederek insanları bu eziyet verici problemden kurtarma yolunu buldular.

 

Kaçak Su Çözümleri

Hayatı çekilmez hale getiren bu tıkanıklıklar, insanlar için teknolojik aletlerle kolayca açılıyor. Eskiden olsa usta çok büyük bir ihtimalle duvarın kırılması gerektiğini, aksi halde tıkanık olan yerin bulunmasının imkansız olduğunu söyleyecek ve zaten morali bozuk olan ev ya da işyeri sahibinin iyice canının sıkılmasına neden olacaktı. Hiç hesapta yokken kırılması gereken duvar, zemin, fayans, küvet ya da klozet, insanlar için hem görüntü kirliliğine hem de para kaybına neden olacaktı. İyi ki günümüzde bu teknolojik aletler var ve iyi ki hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Tıkanıklığı açma konusunda geliştirilen bu cihazlar aslında sadece giderdeki ya da borudaki tıkanıklığı açmıyor, bu işin bize verdiği iç sıkıntısını da açıyor. Düşünürken bile ürperen insanlar mutlaka vardır.

 

20150421_132839

Tıkanıklık Neden Oluşur?

Tıkanıklık nasıl açılır sorusundan önce bu tıkanıklıkların neden oluşabileceği konusuna da bir bakalım. Mutfakta, tuvalette ya da banyoda oluşan bu tıkanıklıklarda ana sebep lavaboya ya da gidere kaçan bez ya da çaput eskileri, banyoda tahliyeden kaçan çorap gibi küçük çamaşırlar,  peçete ya da adi tuvalet kağıtları, çocuk bezleri, toz alma bezleri, petler ya da inşaat kalıntıları gibi maddeler zamanla borunun tıkanmasına ve tıkanan yerden de sızma ya da akıntılara neden olurlar. Çoğunlukla dikkatsizlikten ya da yanlış kullanımdan kaynaklanan bu tıkanıklıklar, yaşandığı ve hissedildiği andan itibaren insanların moralini bozan istenmeyen bir durumdur.

 

PETEK TEMİZLİĞİ

Konusunda ve işinde uzman ekipler bu konu ile ilgili fikirler üretmişler ve sonunda robotla tıkanıklık açma konusunda bazı cihazlar geliştirmişler. Cihazlar tamamen teknolojik aletler ve kamera ile kontrol edilebiliyor. Profesyonel firmalar uzman kadrolar ve teknoloji harikası araçlarla büyük gibi görünen her tıkanıklık kolayca açılabiliyor. Telefonla irtibat kurulan bu şirketler en kısa sürede evinize bir ekip gönderiyor ve ellerindeki cihazlarla ölçüm yapan ekipler size tıkanıklığın borunun tam neresinde olduğunu ellerindeki ekran üzerinden gösteriyor. Sizin de takip edebildiğiniz bu ekrandan faydalanılarak o tıkanıklık ya kimyasal maddelerle ya da yine birtakım aletlerle sizin de gözünüzün önünde kısa bir sürede açılarak sorununuz çözülüyor. Üstelik bu işin maliyeti kırarak tıkanıklık açmaya göre çok daha hesaplı ve çok daha temiz bir işçilikle hallediliyor. Robotla tıkanıklık açma denilen olay işte bu kadar basit bir çözüm sağlıyor.

 

Kocatepe Mahallesi Robotla Su Kaçağı

Deneyim Yıllar Gerektirir

Anlatırken çok kolay gibi geliyor olsa da bu cihazlarla tıkanıklık açma işlemi öyle görüldüğü kadar kolay bir iş değil aslında. Çünkü bu kameralı cihazların ve su sesine duyarlı detektörlerin kullanılması başlı başına bir çalışma ve eğitim gerektiriyor. Şirketler giderlerde oluşan tıkanıklıkları açma işlemi için çalıştıracakları elemanlara bu cihazların kullanımı ile ilgili eğitimler vermekte ve onları amatörlükten çıkarak profesyonel bir eleman haline getirmektedir. Bu şirketlerde çalışan elemanlar robotla tıkanık açma eğitimine mutlaka katılmak zorundadır ve eğitimden sonra bu elemanlara sertifika da verilmektedir. Bu cihazlar profesyonel elektronik şirketleri tarafından üretildiği için cihazları tesisat firmalarına satan üretici şirketler de ayrıca cihazların tanıtımı ve kullanımı konusunda eğitim vermektedir.

 

tıkanıklık açma

tıkanıklık açma

Eski zamanla günümüzü kıyasladığımızda bu lavabo, mutfak, banyo ya da diğer giderlerdeki tıkanıklığı açmanın ne kadar kolay bir hal aldığını görebiliyoruz. Kırılan mutfak, banyo, tuvalet, küvet, klozet ve lavabo sahnelerini hatırladıkça günümüzde kullanılan kırmadan tıkanık açma yollarının hayatımızı ne kadar da çok kolaylaştırdığını anlayabiliyoruz. Bu yeni sistem aletler tıkanan borular yüzünden inşaat sahasına dönen ev görüntülerini de tarihe karıştırıyor. Yıllar sonra çocuklarımıza anlattığımızda belki de inanmayacakları, bize gülüp geçecekleri bu iğrenç sahneleri artık görmeyeceğiz. Üretici firmalar insanların yaşam standartlarını yükseltmek adına tıkanık boru açma konusunda geliştirdikleri aletlerle artık bu tıkanmaların kolayca açılmasını sağladılar.

 

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Bazen evde pimaşlarda ve PPRC su borularında tıkanıklık olunca isyan edesiniz geliyordur. Eviniz mi var derdimiz var diyorsunuzdur. Bence bu kadar karamsar olmayın çünkü yanınızda biz varız. Hem pimaş, PPRC tıkanıklarında hem de kanal, lagar tıkanıklıkların açılmasında size yardım ediyoruz. Biz bu işi yıllardır yapıyoruz. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar hesaplıyoruz ve tıkanıklık için müdahalemizi ediyoruz. Siz kahvenizi yudumlarken biz tıkanıklığı tespit etmiş ve tıkanıklık açma işlemini yapmış oluyoruz. Kameralı sistemler sayesinde pis su giderlerinde nerede tıkanıklık olduğunun tespiti çok kolay bir şekilde yapılır. Robot sistemler ise tıkanıklık neredeyse oraya kadar ulaşarak tıkanıklığı ortadan kaldırır. Artık pis su gider boruları rahatına kavuşacak ve sizde sorununuzu halletmiş olacaksınız.

Tıkanıklık Nasıl Tespit Edilir?

Star Tesisat olarak tıkanıklık tespiti için geleneksel yöntemlerin yanı sıra teknolojiyle uyuşan yöntemleri tercih ediyoruz. Kulakla dinleyerek tıkanıklık açılamayacağı gibi her yeri kırarak tıkanıklıkta açılmaz. Bunun yöntemlerimizle hiçbir yakından uzaktan bağlantısı yoktur. Bizim yöntemlerimiz robotlarımız ve kimyasal temizleyicilerimizdir. Bazen de eski yöntem kabul edilebilecekse edilsin Pimaşların için hortum salıyoruz. Bu yöntemlerimizle hem etkili hem de pratik şekilde tıkanıklığı tespit ediyor ve tıkanıklığı açıyoruz. Hem de çok fazla yeri döküp dağıtmadan işlemimizi yapıyoruz. Böylelikle paranız cebinizde kalıyor.

Robotlu Tıkanıklık Açma Sistemi

Firmamız sizlerin karşılaşmış olduğu tıkanıklıklarda genel olarak profesyonel bir şekilde robotik cihazlar ile tıkanıklık problemlerinizi ortadan kaldırmaktadır. Bu sistemde tıkanıklık açma konusunda özel robotik cihazlar ile tıkanıklığın nedeni ve tam olarak yeri görüntülenmektedir. Bu şekilde evlerinize hiçbir şekilde zarar verilmeden tıkanıklıklarınız hızlı ve pratik bir şekilde giderilmektedir. Tesisat, evde ya da diğer kapalı ortamlarda suyun her bölüme yayılmasını ve aktif bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir bölümdür. Tesisat bölümünde zaman zaman tıkanma ve benzeri problemler meydana gelebilmektedir. Bu tür problemler ile karşılaştığınızda profesyonel destek alarak tıkanıklıklarınızı kısa ve kolay bir yoldan açtırabilir ve tesisatınızı sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.