Tıkanıklık Açma'da Profesyonel Cihazlar - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanıklık Açma’da Profesyonel Cihazlar 21 Şubat 2016

Tıkanıklık Açma’da Profesyonel İşlemler

Tıkanıklık Açma’da Profesyonel Cihazlar; Yaşadığımız dairelerde bulunan borularda zamanla tıkanmalar söz konusu olmaktadır. Bu tür durumlarda öncelikle bireyler sorunu kendilerince çözüp, masraftan kaçınmak isteseler de, aslında ileride daha büyük masraf çıkaracak yanlış bir işlem yapmaktadırlar. Bu nedenle tıkanıklık açma gibi uzmanlık isteyen işlerde, kusurlu alanların temizlenmesi bireylerin kendilerince çözebilecekleri bir işlem olmayıp, deneyimli ve işinde uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Bireyler yaptıkları işlemlerin geçici çözümler olduğunu ve ayrıca borularda hasar meydana getirdiğini bilmedikleri gibi tıkanıklık açma işleminin eskiden olduğu gibi kırıp dökmekten ziyade basit bir işlemle kurtulunabilecek bir sorun olduğunu bilmediklerinden dolayı kendilerince çözüm geliştirmektedirler.

Gelişen teknoloji çerçevesinde tıkanıklık açma işlemi gayet basit ve rahat çözümü olan bir konu olup, yapılması gereken tek şey, uzman bir kişiden hizmet alınmasıdır.

Bina İçerisinde Yaşanacak Tıkanıklıklar İle İlgili Yaşanacak Sorunlar

 • Oturduğumuz dairelerde ve binalarda, yaşam alanlarımızda yaşanan tıkanıklıklarının onlarca sıkıntı ve soruna yol açmaktadır. Bunları maddelersek,
 • Daire içerisinde kötü kokular oluşması ve daireyi su basması,
 • Mutfağı, tuvaleti, banyoyu su basması ve bunun sonucunda ev eşyalarında oluşabilecek zarar
 • Tuvaleti su basmasından dolayı evde oluşan bakteriler ve sonucu hastalığa giden sıkıntılar,
 • Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle oluşan ruh hali,
 • Komşuluk ilişkilerinde olumsuz sonuçlara yol açması gibi bir takım sıkıntılar olmakla, bu sorunların acilen çözülmemesi, sorunları bir kar topu gibi büyütmeye başlamaktadır. Bu tür sorunlarla karşılaşmak istenilmiyorsa, sorunun kaynağına acil bir şekilde inilerek tıkanıklık açma işleminin uygulanması gerekmektedir.

Tıkanıklığa Sebep Olan Etmenler

Yıllarca kullanılan bir borunun tıkanmasına sebep olan bir çok faktör olmakla birlikte bunlar genel itibariyle,

 • Mutfakta çay çöpleri ve yemek artıkları neticesinde yaşanan tıkanıklıklar,
 • Banyolarda saç kılı, traş olma neticesinde sakal kılları nedeniyle yaşanan tıkanıklıklar,
 • Tuvaletlere atılan kağıtlar ve diğer cisimler nedeniyle yaşanan tıkanıklıklar,
 • Dairede yapılan tadilat işlemi neticesinde arda kalan tüm malzemenin tuvaletlerden dökülmesi sonucu yaşanan tıkanıklıklar,
 • Bina veya dairenin yapılması esnasında boruların yanlış dizayn ve monte edilmesi sonucu yaşanan tıkanıklıklar,
 • Kalitesiz malzemelerin kullanımı sonucu yaşanan tıkanıklıklar belli başlı tıkanıklık sebepleridir. Bu tür durumlarda panik yapılmadan ve tedirgin olmadan profesyonel yardım alarak tıkanıklık açma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Tıkanıklık açma işlemleri günümüzde teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı olarak gayet basit ve kolay bir işlem olmakla birlikte, eskiden yapıldığı gibi kırıp dökme işlemi olmadan yapılmaktadır. Usta olarak tabir ettiğimiz kişilerin eskiden küvetleri yerinden söktüğü, lavaboları kırdığı, boruları duvarlardan çıkararak harap ettiği bir dönemden sonra teknolojik gelişmeler sonrasında tıkanıklık açma robotu ile maksimum 1-2 saat içerisinde ev içerisinde herhangi bir yere zarar vermeden kolaylıkla bu sıkıntıdan kurtulunabilir. Tıkanmanın yaşanabileceği tuvalet, banyo, mutfak gibi yerlerde sorun başladığında, uzman ekipler tarafından cihazlarla yapılan incelemeler neticesinde net bir bilgi elde edilerek, kameralı sistemlerle boruların içine girilmektedir. Tıkanıklığın bulunduğu yer görüntülenerek, tıkanıklık açma robotuyla müdahale edilip tıkanık yerin açılması sağlanır. Tıkanıklık açma robotunda bulunan çelik helezonlu yaylı sistem tarafından yabancı madde ve cisimler parçalanarak tıkanan yer daha rahat bir şekilde açılmakla, tıkanıklık sorununu ortadan kaldırılmaktadır.

Tıkanıklığı Engelleyecek Bazı Öneriler

 • Yemek yaptıktan sonra lavaboda bulunan küçük tanecikli bakliyat ürünlerinin gider borusuna kaçmaması için özen gösterilmelidir. Ayrıca çay deminin de lavaboya dökülmemesi gerekmektedir.
 • Yağlı bir yemeği lavaboya dökmek, yağın o bölgede donması anlamına gelmektedir, bu da tıkanmaya sebep olmaktadır. Bu nedenle mutfak giderine yağ dökmemek konusunda özen gösterilmelidir.
 • Banyo yaptıktan veya traş olduktan sonra, dökülen kılların giderden akmasını engelleyerek bunları toplamak gerekmektedir.

Boruların tıkanmış her ne olursa olsun gerçekleşecek olsa bile uzun vadede tıkanıklık açma işleminin ertelenebilmesi için bu önerilere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ