Tıkanıklık Açma Şirketi - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Tıkanıklık Açma Şirketi 28 Ekim 2015

Tıkanıklık Açma Şirketi

Tıkanıklık sorunları yaşadığımız yerlerde başımıza gelebilen bir durumdur. Yaşam alanlarında meydana gelen tıkanıklıklar insanların yaşamlarını etkiler. İş yerleri, evlere göre yaşanan tıkanıklıklardan daha kötü etkilenebilmektedir. Tıkanıklık ilk olarak etrafa kötü kokuların yayılmasıyla kendini belli etmektedir. Kötü kokuları engellemek adına koku giderici maddeler kullanılır. Ancak bu maddeler fayda sağlamaz, kötü koku yayılmaya devam eder. İnsanları çok rahatsız eden bu koku, iş yerlerinde müşteri kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir. Tıkanıklıklar banyo, mutfak, tuvalet sistemlerinde meydana gelir. Banyo alanlarında saçların ve kılların gider borusuna gitmesi, mutfak alanlarında ise yağların ve yemek artıklarının gider borusuna dökülmesi tıkanıklık sorunlarının yaşanmasının en büyük etkenleridir. Tuvalet sistemlerinde yabancı maddelerin gider borusuna atılması. Bu maddeler çoğunlukla; peçete, selpak, sigara izmariti, çocuk bezi, gazete kağıdı ve pet gibi maddelerdir. Atılan bu yabancı maddeler zaman içerisinde birikerek tıkanıklık oluşmasına neden olur. Özellikle en çok atılan madde olan sigara izmariti zararsız görülmektedir. Gider borusuna atılan sigara izmariti, suda çözülür ve pamukçuklu yapısı sayesinde boruya yapışır. Atılmaya devam edildikçe birikir ve tıkanıklık oluşmasına neden olur. Yabancı maddelerin gider borusuna atılmasıyla oluşan tıkanıklıklar dışında, usta ve malzeme hatalarından dolayı da tıkanıklıklar oluşmaktadır. Ustalar yanlış hesaplama yaparak gider borusuna hatalı eğim verebilmektedir. Yanlış eğim alan gider borusunda suyun akışı rahat olmaz. Su geri teper. Malzemeden kaynaklanan tıkanıklıklarda, malzeme kalitesizliği ve malzemenin yanlış kullanılması söz konusudur. Kalitesiz kullanılan malzemeler zamanla deforme olur ve tıkanıklığa sebebiyet verir. Malzemenin yanlış kullanılması dirseklerde meydana gelmektedir. Genellikle 90 derecelik bir adet dirsek kullanılmaktadır. Bu durum tıkanıklık oluşmasına neden olur. Bunun yerine 45 derecelik iki adet dirsek kullanmak tıkanıklık sorununa çözüm olacaktır. Mutfak, banyo, tuvalet alanlarında başımıza gelen tıkanıklık sorunları için tıkanıklık açma şirketi bulunmaktadır. Tıkanıklık açma şirketi yapacağı işlemde makine kullanır. Kullanılan makineler sayesinde tıkanıklık açma şirketinin yapacağı işlem çok kısa sürelerde gerçekleşmektedir. Tıkanıklık açma şirketinin sorunun gidermek adına yapacağı çözüm:

  • Tıkanıklık açma şirketi sorunu gidermek için ilk aşama olarak tespit yapar. Bu tespit için kameralı makineler kullanılır. Net görüntü kalitesine sahip olan kameralı cihazlar, tıkanıklıkğın nerede gerçekleştiğini ve tıkanıklığa hangi maddelerin neden olduğunu bulmaktadır.
  • Yapılan tespitten sonra tıkanıklığı açmak için robotlar yollanır. Robotlar tıkanıklığı oluşturan maddeleri parçalar. Tıkanıklığı oluşturan maddeler parçalandıktan sonra kanalizasyona gönderilir.
  • Tıkanıklık açma şirketi yaptığı işlemin başarısını kontrol etmek için kameralı cihaz yollar. İşlemden sonra yollanan kameralı cihazla tıkanıklık sorununun giderilip giderilmediğine bakılır.
  • Tıkanıklık açma şirketi yaptığı işlemin uzun süre dayanabilmesi için gider borusunu tazyikli su ile yıkar.
  • Tıkanılık açma şirketi ile yapılan modern işlemlerde evlere hasar verilmez.
Tıkanıklık Açma Şirketi

Tıkanıklık Açma Şirketi

Makine Kullanımı Olan Tıkanıklık Açma Şirketi

Tıkanıklık açma şirketi üstün teknoloji ürünü makineler kullanmaktadır. Bu sayede evlere zarar verilmeden tıkanıklık açma gerçekleşir. Ancak her firmada bu durum söz konusu değildir. Bazı firmalar eski usulle tıkanıklık açma gerçekleştirmeye çalışır. Eski usulle yapılan işlemlerde tıkanıklık olan yere kadar kırma gerçekleşir. Bu kırma işleminde duvarlar ve fayanslar zarar görür. Yapılan işlemde evler inşaat alanına döner. Evin çoğu yerinde moloz birikimi olur ve bu işlem çok uzun sürer. İşlemden sonra da zarar gören yerleri tamir ettirmek için masraf yaparsınız. Bunun bilincinde olarak gerekli araştırmalar yapıp makine kullanımı olan tıkanıklık açma şirketi ile anlaşılmalıdır. Bu sayede kısa sürede ve uygun fiyatlara sorununuz giderilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Arayın