Tıkanıklık Açmada Devrim, Tıkanıklık Açma işlemi nasıl olur - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanıklık Açmada Devrim 24 Şubat 2016

Tıkanıklık Açmada Devrim

Evlerimizde veya iş yerlerimizde düzgün kullanmamak ve ihmalden dolayı sürekli olarak tıkanıklık sorunları yaşanmaktadır. Tıkanıklık açmada devrim adına günümüzde birçok yöntem söz konusudur. Bu yöntemler kısa süreli çözümlere sebep olmaktadır. Bir süre sorunsuz olduğu gözükse de daha sonradan tıkanmalar devam edecek aynı işlemi sürekli olarak yapmak zorunda kalacaksınız. Boruların ilerisinde sorun olmadığı taktirde bu işlemler yapılabilir. Lakin sorun ana hatlar da ise daha profesyonel bir işleme gerek vardır.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Tıkanıklık açma adına günümüzde birçok malzeme kullanmaktayız. Bu işlemleri ele alacak olursak;

  • Karbonat ve sirke ikisi tıkanıklık açma adına en çok kullanılan malzemelerdir. Bu ikili bir araya geldiği zaman asidik bir yapı oluşturmaktadır. Tıkalı olan bölge için karbonat ve sirke dökmek arkasından da kaynar su dökülerek işlem tamamlanır.
  • Karbonat ve tuz da diğer bir tıkanıklık açma yöntemidir. Bu ikiliyi belirli ölçülerde dökerek üzerine aynı şekilde sıcak su ekleyerek olan bu karışım da tıkanıklık açma işlemlerinde kullanılır.
  • Spiral tel yardımıyla da tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır. Bükülebilir bu teller sayesinde su kıvamına ulaşıldığında içeride kalmış olan maddeler çıkarılmaktadır.

Tıkanıklık açma anlamında yapılan tüm bu işlemler de risklerde söz konusudur. Örneğin karbonatla yaptığınız karışımlardan dolayı boruda tahribat meydana gelebilir. Asidik bir yapıda olduğu için sizin teninize zarar vermem durumu da söz konusudur. Bu yüzden bu işlemler esnasında gerekli tüm önlemleri almalısınız. Teller yardımıyla boruda ki atıkları bulma işlemi esnasında da boruyu delebilirsiniz. Dikkatli olunması gereken mevzulardır.

Tıkanıklık Açmada Devrim

Tıkanıklık Açmada Devrim

Profesyonel Tıkanıklık Açma

Günümüzde bu alanda çalışmalar yapan kurumlar söz konusudur. Her ne kadar evde kendi kendine halledilebilecek durumlar gibi görünse de aslında profesyonel bir elin değmesi gereken sorunlardır. Tıkanıklıklar hem işlem görmenizi engellerken hem de koku gibi çirkin durumları da beraberinde getirir. Bu gibi sorunların kökten çözüme kavuşması gerekmektedir. Artık eskiden olduğu gibi kırarak, dökerek tıkanıklık açma işlemleri yapılmamaktadır. Gelişmiş teknolojiler sayesinde hiçbir tahribata gerek kalmadan sorunlar halledilmektedir. Profesyonellerce uygulanan işlemler şu şekildedir;

  • Öncelikle tıkanıklık içerisine kamera gönderme işlemi yapılmaktadır. Boru içine salınan kamera yardımıyla tıkalı olan yer ve nedeni bulunmaktadır.
  • Arkasından ucu yaylı olan çubuklar yardımıyla tıkanıklık açma işlemleri başlar.
  • En son olarak da tazyikli su gönderilir ve kontroller sağlanır.
  • Böylelikle herhangi bir kırma dökme işlemi olmadan sorun ortadan kaldırılır.

Tıkanıklık her ne kadar kolay ve basit bir işlem gibi gözükse de arkasından büyük problemlere yol açabilecek durumlardandır. Bazen problemler o kadar çok büyüyor ki sizin olan sorun tüm apartmana bile sıçrayabiliyor. Bu gibi durumlar oldukça zor sorunlara yol açmaktadır. Bu sebepten dolayı tıkanıklığa yol açan durumlara mahal vermemeli daha dikkatli olunması gerekmektedir. Tıkanıklık açma yöntemlerini denemeniz haline hala sorun devam ediyorsa profesyonel yardım almak en doğrusu olacaktır. Zaten karbonatlı yöntemlerde kişilere zarar verecek asidik sıvılar çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı bu tarz durumlarda önlem almak dikkatli olmak çok önemlidir. Tıkanıklığa sebep olacak atıkları çok fazla lavabolara atmaya dikkat etmeli bu sorunların ortaya çıkmasını engellemelisiniz. Mutfak, banyo veya tuvaletler hijyenlik anlamında en hassas olunması gereken bölgelerdir. Bu sebepten dolayı daha dikkatli olunması mühimdir. Sağlık her şeyin başında gelmektedir. Sağlınız için ufak tefek önlemler almak sizler için doğru olacaktır. Atıkları çok fazla biriktirmemek ve çöp kutuların muhafaza etmek doğru bir davranış olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ