Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır Kırmadan Cihaz İle Açma 25 Şubat 2016

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır Kırmadan Cihaz İle Açma

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır, günümüzde yeni teknoloji makinelerle kolayca yapılmaktadır. Ancak tesisat borularında meydana gelen tıkanıklıklar günlük hayatı önemli bir ölçüde sekteye uğratarak size büyük sıkıntılar yaşatır. Öncelikle tesisatı kullanamadığınız için ihtiyaçlarınızı gideremez hale geliyorsunuz. Tıkanıklıklar kendi evinizde sıkıntı oluşturduğu yetmezmiş gibi bir de komşularınızın evlerine de zarar verebiliyorlar. Tıkanıklık sebebi ile kullanamadığınız mutfağınız, banyonuz, tuvaletiniz yaşam kalitenizi düşürür. Bu yüzden tıkanıklık açma hizmetini doğru ve güvenilir yerlerden edinmeniz çok önemlidir.

Eskiden tıkanıklık açma hizmeti tesisattaki tıkanıklığın bulunması ardından da o yerin fayanslarının kırılması ile yapılıyordu. Fakat tıkanıklığın açılması oldukça yorucu ve maliyetli bir iş olduğu için bireyler bu işlemi oldukça erteleyebiliyordu. Bu da daha büyük sıkıntılara sebep olabiliyordu. Her alanda olduğu gibi Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır alanında da insanların yaşam kalitelerini düşürmeden sorunları çözmek adına teknolojik gelişmeler meydana geldi. Artık tıkanıklık açma hizmeti cihazlarla binalara zarar vermeden yapılabilmektedir. Eski yöntemler yaşam alanlarınızın uzun süre kullanılamamasına sebep olmasının yanı sıra sorunun tam olarak çözülememesine de sebep olabiliyordu. Çünkü kazılan veya kırılan yer tahmini bir yerdir ve tam olarak doğru yer olmayabilir.

Banyo, tuvalet ve mutfak borularında neden tıkanmalar meydana gelir?

  1. Kireçlenme, banyoda tıkanıklık sorunlarına neden olan ilk faktördür. Kireçlerin temizlenmesi tıkanıklık ile ilgili sorunu ortadan kaldıracaktır.
  2. Klozetlerdeki ve tuvaletlerdeki tıkanıklık en acil çözüme ulaştırılması gereken sorunlardandır. İnşaat sırasındaki yapım hataları, klozetlere atılan kağıt ve yabancı maddeler tıkanıklığa sebep olabilir.
  3. Mutfak tıkanıklığı en sık karşılaştığımız sorunlardandır. Mutfaklar en aktif kullandığımız, beslenme ihtiyacımızı giderdiğimiz, deterjan ve suyun en sık kullanıldığı bu sebeple de tıkanıklığın en sık karşılaşıldığı yaşam alanlarıdır. Yağ ve yiyecek artıkları, deterjan kalıntıları ve hatalı tesisat yapıları mutfakta tıkanıklığa sebep olabilir.

Bütün tıkanıklık sorunlarına baktığımızda ilk olarak yapılması gereken tıkanıklığa sebep olan faktörün bulunması ve ardından tıkanıklığın son teknoloji cihazlarla yaşam alanlarına zarar vermeden açılmasıdır.

Tuvaletinizde, banyonuzda veya mutfağınızda tıkanıklık problemi yaşadığınızda yapmanız gereken robot cihazlarla işlem yapan bir tesisatçı firma ile görüşmenizdir. Bu sayede yaşam kalitenizden ödün vermeden ve günlük hayatınızı aksatmadan sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır

Tıkanıklık açma işlemi nasıl yapılır

  1. Destek istediğiniz tesisat ustaları öncelikle tıkanıklık yaşadığınız alanla ilgili tıkanıklığın nerede olduğunu bulmak adına araştırma yaparlar. Bunun için ucunda kamera olan bir cihaz kullanırlar. Bu cihaz giderin içine sokularak içerideki görüntü bilgisayar aracılığı ile izlenir. Bu sayede tıkanıklığın nerede olduğu ve neyin tıkanıklığa sebep olduğu bulunur. Herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmadan tıkanıklık açma işlemi başlatılmış olur.
  2. Tıkanıklık olan bölge belirlendikten sonra tıkanıklık açma nasıl yapılır . Bu noktada da tıkanıklık açma makinesi kullanılır. Bu makine boruların genişliği ne olursa olsun rahatlıkla her boru için kullanılabilir. Borudaki tıkanıklığa sebep olan yabancı maddelerin çıkarılması için makinenin ucuna çeşitli aparatlar takılır. Tıkanıklığa sebep olan madde yumuşak bir madde ise makine bunları çekerek kendine sarar böylece madde dışarı çıkarılır. Tıkanıklığa sebep olan madde sert bir madde ise bu maddeler uygun aparatla parçalanarak kanalizasyona gönderilir.

Bazen tıkanıklık durumlarında insanların aklına ilk gelen çözüm lavabo aç gibi kimyasallar ve pompalar olabiliyor. Bu tip kimyasal maddeler yağlanma gibi küçük sorunlara çözüm olabilir ancak tıkanıklık açma için kesin bir çözüm değildir. Pompalar ise sorunu daha da büyütebilir çünkü pompa tıkanıklığa sebep olan maddeleri daha ileriye itebilir.

Tıkanıklık açma işlemi önemli bir konu olduğundan uzman bir ekipten yardım istemek daha doğrudur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ