Tıkanık Boru Nasıl Yapılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanık Boru Nasıl Yapılır? 5 Ocak 2016

Tıkanık Boru Nasıl Yapılır?

Tıkanık boru nasıl yapılır?” ve benzeri sorulara giderlerdeki tıkanıklık sorunları karşısında yaygın olarak cevap aranmaktadır.

Yaşam alanlarına temiz su taşınması ve kullanılmış suyun atılması noktasında herhangi bir sorun yaşanmaması için öncelikle tesisatın belirlenen ölçütlerde yapılandırılması gerekmektedir. Sağlıklı bir sıhhi tesisat yapılandırılmasından bahsedebilmek için söz konusu tesisatın;

  • Yaşam alanlarındaki tüm kullanılmış atık suları hiçbir sağlık sorunu teşkil etmeden, çeşitli şekillerde rahatsız etmeden dışarıya atılması
  • İstenmeyen koku, canlı ve maddelerin gider borularından yaşam alanlarına ulaşmasını engellemesi
  • Dayanıklı izolasyon malzemelerinden yapılması
  • Uzun süreli kullanımlarda dahi dayanabilecek kaliteli malzemelerden yapılması

gibi önemli özellikleri barındırması gerekmektedir. Temel anlamda atık suyun gider borularından mümkün olduğu kadar kısa sürede bina dışına aktarılması sağlanmalıdır. Eğer binanın mühendislik ve tesisat yapılandırmasında tıkanıklığa yol açacak bir sorun var ise tıkanık boru nasıl yapılır?” sorusunun cevabını bu noktadan yola çıkarak aramak gerekecektir. Ayrıca tüm gider noktalarında aynı malzeme ve mühendislik tekniklerinin kullanılmadığının da bilinmesi gerekmektedir. Temelden kaynaklanan sorunlarda kesinlikle pratik çözümler söz konusu değildir ve uzman kişiler tarafından gerekli uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekir. Bu tarz durumlarda uzmanlar tarafından alınacak yöntemler her ne kadar garantili olsalar da zaman alıcı ve uğraştırıcı olacaklardır.

Bunun dışında bilinçli kullanım ve sürekli kontrol yöntemleriyle mevcut sağlıklı tesisatın tıkanıklığa yol açması önlenebilmektedir. Bu anlamda farklı kullanım alanlarına göre değişik tedbirler alınmalıdır. Örnek olarak; mutfak lavabolarında yemek artıklarının geçişini önleyecek aparatlar kullanılabilir. Aynı şekilde yağ kalıntılarının gider borularında donup tıkanıklığa sebep olmalarını önlemek amacıyla her türlü işlemin ardından kaynar su dökülebilir. Bu tarz tedbirler banyo ve tuvaletlerde de gerekli şekillerde sağlanmalıdır.

Tıkanık boru nasıl yapılır?” sorusunun en kesin cevabı yetkili servislere başvurmak olacaktır. Bunun yanında ne olursa olsun evde uygulanacak yöntemlerle şansını denemek isteyen insanlar olabilir. Bu durumda su pompası yoluyla, sarmal tel yardımıyla, tıkanıklık gideren sıvılar ve karbonat-sirke gibi karışımlar yardımıyla sorunun giderilmesi mümkündür. Karbonat-sirke karışımının ardından bir miktar kaynar su dökülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ