Tıkanan Klozet Nasıl Açılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır? 5 Ocak 2016

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Gereksiz miktarda tuvalet miktarının gidere atılması ve çeşitli yabancı maddelerin düşmesi sonucunda tıkanan klozet nasıl açılır?

Klozet pis su giderini sağlayan boru “S” harfine benzemektedir. Bunun amacı oluşabilecek kötü kokuyu önlemektir. Her tesisat kullanım amacına göre farklı yapılandırılır ve bu sıhhi tesisat tekniği de tuvalet gideri yapılandırılmasına özeldir. Söz konusu kendine has durum aynı zamanda herhangi sert bir cisim yoluyla veya tuvalet kağıtlarının sıkışması sonucunda kolaylıkla tıkanmaya sebep olmaktadır.

Klozet tıkanması sonucunda öncelikle su pompasıyla vakumlama yoluna başvurulması önerilir. Uygulamanın işe yaramaması halinde spiral tel ile tıkanıklığa yol açan unsur itilerek gider borusu açılmaya çalışılır. Bu yöntemler fazlasıyla uğraştırıcı ve zaman alıcıdır. Dolayısıyla, herkes bu metotlara başvurmak zorunda değildir. Aynı zamanda bu yöntemlerin uygulandığı her zaman kesin sonuç vermesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

Bireysel çabaların sonuçsuz kalması halinde son çare olarak bir tesisatçıya başvurmak gerekir. Başvurulan kişinin alanında uzman ve deneyim sahibi olmasına dikkat edilmelidir. Bu aşamadan sonra uzman kişi veya kurumlar tarafından tıkanan klozet nasıl açılır?” sorusu akıllara gelecektir. Yetkin personel ve firmalar tesisat konusundaki güncel gelişmeleri ve çözümleri takip ederler. Bu açıdan son teknoloji ürünlere ve en doğru bilgilere de sahip olurlar. Onlar için tıkanıklık açma işlemleri oldukça kolaydır. Öncelikle tıkanıklık unsuru madde kameralar yardımıyla tespit edilir. Ardından duruma uygun aparatlar seçilerek tıkanıklık giderilmeye çalışılır ve kısa sürede boru pisliklerden temizlenir.

Yetkin firmaların tercih edilmesi;

  • Çözüm garantisi sunulması
  • Uzun vadede sorunun tekrarının önlenmesi
  • Uygun fiyat-kalite ekseninde hizmet sunulması
  • Her saat ve günde erişim imkanı tanınması
  • Tesisata zarar gelmeden kolay yoldan tıkanıklığın giderilebilmesi

açısından evde denenecek ve bir takım riskleri olan yöntemlere göre daha avantajlıdır. “Tıkanan klozet nasıl açılır?” sorununa garantisi olmayan bireysel yöntemler yerine doğru kişilere zamanında başvurmak bilinçli müşteri karakterine sahip olunduğunun da bir göstergesidir. Bilinçli ve garantici davranmak her türlü sorunda yaşanabilecek ekstra sıkıntılarının önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ