Tıkanan Boru Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanan Boru Nasıl Açılır 5 Ocak 2016

Tıkanan Boru Nasıl Açılır

Tıkanan boru nasıl açılır sorusu, özellikle lavabo ve tuvalet tıkanıklıklarında ev ve iş yeri sahipleri için büyük bir sıkıntı olabiliyor. Akıp gitmesi beklenen pis suyun, borunun tıkanması yüzünden dışarıda kalması hatta taşması, kullanıcılar için çok büyük dertler haline geliyor. Üstelik boru tıkanıklıkları ev veya iş yerinin farklı yerlerinde ortaya çıkabilir. Mesela banyo ya da mutfak lavabolarında, duş giderlerinde ya da klozetlerde borunun tıkanması, kullanıcıların zor zamanlar yaşamalarına sebep olabilir. Tıkanan borunun açılması için eskiden kullanılan yöntemler, kullanıcılar için çok daha zor koşullar da yaratabiliyordu. Tesisatçılar, yaygın olarak boruları kırıyor ve tıkayan malzemelerin çıkarılmasını sağlıyorlardı. Bu hem çok zahmetli bir işti, hem de boru açıldıktan sonra bile harabe bir alan kalıyordu. Tıkanıklığın temizlenmesinden sonra yapılan işlemler fazladan iş gücü ve masraf gerektiriyordu. Modern araç ve yöntemler kullanan servisler, bugün, tıkanan boru nasıl açılır, sorusuna daha uygun cevaplar verebililiyorlar. Robotlu kanal açma cihazlarıyla kullanılan yöntemler, tıkanıklığın yerini kesin olarak tespit edebildikleri gibi tıkanıklığa sebep olan maddeleri de bütünüyle çıkartabiliyorlar.

  • Tıkanan borulara öncelikle kameralı cihazlarla bakılır. Cihaz, borunun fotoğraflarını çekerek, tıkanıklık yapan maddenin cinsi ve yapısı hakkında eksiksiz bilgi sağlar.
  • Tıkanıklık yapan maddenin yeri ve cinsi anlaşıldıktan sonra kanala sokulan robot, kanalın açık olduğu alan boyunca rahatça ilerler, tıkanıklık noktasında ise zorlanmaya başlar. Bundan sonra robot, tıkanıklık yapan maddenin boyu ve yapısına göre, onu orada parçalayabilir ya da dışarı çekebilir.
  • Tıkanıklık yapan madde çıkartıldıktan sonra alan kameralı cihazlarla tekrar incelenir. Böylece alanda tıkanmaya sebep olabilecek başka bir madde kalmadığından emin olunabilir.

Robotlu kanal açma yöntemleri, kesin ve kalıcı çözümler sağlar. Kimi zaman tıkanıklık açıldıktan sonra bile bölgede kalan yabancı maddeler zamanla yeniden sıkışarak tıkanıklığa yol açabiliyor. Kullanılan ilkel yöntemler alanın tamamen temizlenmesi konusunda yetersiz kalabiliyor. Oysa modern cihazlarla, alanın tam bir görüntüsü elde edilerek, tıkanıklık tam ve kesin olarak açılabilmektedir. Modern cihazlar sayesinde, tıkanan boru nasıl açılır, sorusu kullanıcılar için eskisi kadar büyük bir problem olmaktan çıkıyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ