Tıkanan Balkon Gideri Nasıl Açılır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkanan Balkon Gideri Nasıl Açılır 9 Aralık 2015

Tıkalı boru açma işlemlerinde kişiler ilk müdahaleleri kendi yaptıkları için hem büyük hasarlara hem de büyük maliyetlere neden olmaktadır. Yaşam alanlarında meydana gelen lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı ve banyo giderleri tıkanıklığı oldukça önemli problemlerdir ve bu problemlerin çözümünde kesinlikle cihaz sistemleri olması gerekmektedir. Cihaz sistemleri olmadan yapılacak olan her işlem boruların patlamasına neden olacaktır. Gider borularında meydana gelen tıkanıklıklarda öncelikle bir koku hissedilir. Bu kokunun ardından da sular gitmez ve geri tepmeler yaşanır. Suların gitmemesi durumlarında kişiler tıkanıklığı açma işlemleri için hemen tıkalı olan bölgeyi pompalamaya başlar. Fakat pompa işlemleri sonucunda gider borularının içindeki pislikler sıkışır ve sertleşir. Bu sertleşmenin sonucunda ise boruya baskı uygular ve boruda kırılmalar yaşanır. Tıkalı boru açma işlemlerinde kesinlikle cihaz sistemleri kullanan bir tesisat firmasının yardım istenmelidir.

Tıkanıklık açma İşlemlerinde Profesyonel Destek Şarttır

  • Tıkalı boru açma işlemlerinde hizmet verecek olan tesisat firmasının kesinlikle kameralı görüntüleme sistemleri, tıkanıklık açma robot sistemleri ve tazyikli su makineleri kullanması gerekmektedir.
  • Tıkanıklık açma işlemlerinde ilk işlem olarak kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içleri görüntülenerek tıkanıklık oluşturan pislikler hakkında bilgi toplanır. Net görüntüler sayesinde borunun içindeki her detay görünür ve ne tarz bir işlem uygulanacağı belirlenir.
  • Bu belirlemelerin ardından da tıkanıklığın açılması için boruların içine robot sistemleri gönderilir. Robotlar tıkanıklık oluşturan pislikleri en ufak parçalar halinde parçalar ve tesisat sistemlerinden dışarı atarlar.
  • Tıkalı boru açma işlemlerinin son evresinde de boruların içleri tazyikli su makineleri ile yıkanır ve borularda son derece kaliteli bir arındırma sağlanmış olur.

Bilinçsiz İşlemler Ve Eksik Cihazlar Boru Patlamasına Sebep Olur

Tıkalı boru açma işlemlerinde büyük zararların oluşmasına cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmaları da neden olmaktadır. Çünkü bu tesisat firmaları tıkanıklığı açmak için boruların içine çengel şeklinde demir çubuklar sokmaktadır. Bu çubuklar ile borunun içindeki pislikleri çekmeye ve tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Fakat bu şekilde boru içindeki tıkanıklık tam anlamıyla açılmadığı gibi demir çubuğun boruya sürtünmesi sonucunda plastik olan boru delinmekte veya yıpranmaktadır. Bu da boru patlamasına sebep olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ