Tıkalı Tuvaleti Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Tuvaleti Açma 1 Ekim 2015

Tıkalı Tuvaleti Açma

Tıkalı tuvaleti açma işlemlerinde seçeceğiniz tesisat firması yapılacak işin kalitesini ve garantisini belirleyecektir. Çünkü tıkanıklık açma ve kanal açma çalışmalarında birkaç değişik şekilde tesisat hizmeti verilmektedir. Verilen bu tesisat hizmetlerinden cihazlı ve makineli olanlar kaliteli işlemler sunarken diğer yöntem biraz problemli olmaktadır. Tesisat teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte artık yapılan işlemlerin kalitesi de değişmektedir. Kaliteli olarak yapılan tuvale açma ve klozet açma aynı zamanda uzun süre de garanti sağlamaktadır. Çünkü tıkanıklık bu makineler sayesinde net bir şekilde görünmekte ve göründüğü için de nedenleri çok basit olarak tespit edilmektedir. Su kaçağı bulma veya petek temizleme gibi işlemlerinde tesisat cihazları ile yapılması tüm tesisat arızalarının önlenmesinde etkili olmuştur. Fakat bu şekilde hizmet veren firmaların dışında cihaz sistemi olmadan sorun çözmeye çalışan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu firmaların verdiği işlemlerde tıkanıklık açma işlemleri özetle şu şekillerde olmaktadır.

  • Tıkalı tuvalet giderini açma için ilk olarak pompa ile işlem uygulayacaktırlar. Fakat bilinmesi gereken nokta şudur ki pompa tuvalet gider borularının patlamasına sebep olmaktadır. Çünkü pompa yapıldıkça boru içindeki pislikler sıkışmakta ve bu sıkışmanın neticesinde ise sertleşmektedir. Bu sert haliyle boruya baskı uygulaması da borunun çatlamasına neden olmaktadır.
  • Pompa dışında uygulanacak ikinci yöntem ise tuvalet gider borusunun içine uzun demir çubukların sokulmasıdır. Bu demir çubuklar ile borunun içindeki pislilere istem veya çekme uygularlar. Fakat bu demir çubuklar gider borularına zarar veren ikinci durumu oluşturacaktır. Plastik boru yüzeylerine değecek olan demir çubuklar boruların aşınmasına ve delinmesine sebep olacaktır.
  • Kanal açma, tuvalet tıkanıklık açma, su kaçağı bulma gibi her türlü tesisat arızasında hem kaliteli hem de en uygun fiyatlı tamiratları sadece cihaz kullanımı olan profesyonel tesisat firmaları sağlayacaktır.
  • Cihaz kullanımı olmayan firmalar iki şekilde de soruna çözüm bulamayınca kırma dökme işlemi uygulayacaktır. Fakat bu işlemlerin uygulanması ise son derece yüksek miktarlarda tesisat faturaları ortaya çıkaracaktır.

Sizin Seçeceğiniz Tamirat Yöntemi Yapılacak İşin Kalitesini Belirleyecektir

Tıkalı tuvaleti açma işlemlerinde uygulanması gereken tek yöntemi ise cihaz kullanımı olan tesisat firmaları sunacaktır. Kameralı sistemler ile görüntülenen gider borusunda tıkanıklık nerede olduğu hemen anlaşılacaktır. Bu tespit sayesinde kanal açma ve tıkanıklık açma işlemlerinde kırma dökme olayları olmamaktadır. Pislik oluşan bölümler belirlendikten sonra bu alanlara tıkanıklık açma robotları gönderilecektir. Bu robotlar tıkanıklık oluşturan pislikleri parçalayacak ve tesisat sistemlerinin dışına atacaktır. Bu parçalama sırasında ise hiçbir şekilde gider borusuna bir zarar vermeyecektir. Pisliklerin itilmemesi veya çekilmemesi en ufak parçalara gelinceye kadar parçalanması boruda tam bir açıklık sağlayacaktır. Tıkanıklık oluşturan pislikler temizlendikten sonra borunun içinde yıkama yapılması gerekir. Tazyikli su makineleri ile yapılan bu yıkamanın ardından gider borusunda pislik artığı ve yağlanma kalmayacaktır. Pislik artıkları ve yağlanmalar ise tuvalet gider borularının tıkanmasında en çok etki eden durumların başında gelmektedir. Bu sorunlar da halledildikten sonra temiz boru içinden görüntü alınır ve müşteri onayına sunulur. Bu onaydan sonra tıkalı tuvaleti açma işlemleri de son bulur.

Star Tesisat firması her türlü kanal açma ve tuvalet tıkanıklığı problemlerinde tuvalet açma hizmetlerini en profesyonel şekilde vermektedir. Tıkanıklık açma işlemleri başta olmak üzere 10 yıldır İstanbul genelinde hizmet veren Star Tesisat her türlü tesisat probleminde cihazlı ve makineli hizmet vermektedir. Verdiği bu kaliteli hizmetler ile yaşam alanlarında inşaat alanları oluşmadan tamiratlar çok kısa sürelerde sonuçlandırılmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ