Tıkalı Tuvalet Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Tuvalet Tamiri 26 Eylül 2015

Tıkalı Tuvalet Tamiri

Tıkalı tuvalet yapılarda oluşan tıkanıklık çok fazla soruna neden olur. Çünkü evde alternatif yeri yoktur ve bu alanların olmadığı bir yer olamaz. Özel yerler olduğu için ihtiyacımızı komşularımızda veya başka bir yerde karşılamamız çok zor olur. İnsanlar evleri dışında başka yere gitmek istemezler. Tuvaletler mahremiyet bölgesidir. Bir sorun oluştuğu zaman zor durumda kalmamak için çözüme ne kadar hızlı ulaşılırsa o kadar fayda vardır. Ancak insanlar hemen sorunu çözmek için kendileri müdahale etmeye kalkmaktadır. Yanlış yöntemle yapılan müdahale de daha büyük sorunlar ortaya çıkmaktadır. Sorun oluşan yere genellikle ilk yapılan müdahale tıkanıklık açmak için pompayla gerçekleşir ancak bu durum gider borusuna çok büyük zararlar vermektedir. Pompayla yapılan müdahalede borudaki pislikler daha çok sıkışır ve pompalama işlemi devam ettikçe baskı sonucu boruda patlama söz konusu olur.

Tuvalet tıkanıklığı zaman içerisinde gerçekleşir. Genel olarak ilk önce pis bir koku yayılır. Bu koku zaman içinde ev veya iş yerine yayılır. Çeşitli koku gidericiler kullanmak bunu engellemeyeceği gibi koku giderek yayılabilir. İş yerleri açısından çok kötü durumlara sebep olur. Müşteri kaybı yaşayabilir ve maddi olarak kötü etkilenebilirler. Bu sorun bu kadar büyümeden çözülebilmektedir. Gerekli tecrübeye sahip olan ve teknolojik aletlerle müdahale edebilen tesisat firmaları vardır. Kanal temizleme ve su kaçağı bulma tamiri ve tespitinde olduğu gibi tıkalı tuvalet tamirinde hiçbir yer kırılıp dökülmeden kameralı makineler yardımıyla sorun tespiti yapılmaktadır.

  • Tıkalı tuvaletlerin oluşmasın bazı nedenler etkili olmaktadır. Usta hatası, kullanıcının yanlış kullanması ve yapı oluşturulurken ucuza kaçmak maksadıyla kalitesiz kullanılan malzemeler sorunlara neden olmaktadır.
  • Tuvalet giderinin tıkanmasında dışarıdan atılan yabancı maddeler sebep olabilmektedir. Bu maddeler peçete, selpak, kâğıt havlu, orkit, çocuk bezi, gazete kâğıtları ve sigara gibi dışarıdan atılan yabancı maddelerdir.
  • Tıkanıklık açma işleminde özellikle en çok rastlanan durum sigara izmaritinin gidere atılmasıdır. Sigara izmariti gidere atıldığı zaman içindeki pamuksu yapı suda açılır ve boruya yapışır ve atıldıkça birikerek tıkanıklık olmasına neden olmaktadır.
  • Usta hatalarının başında gelen durum ise; ustanın gider borusuna yanlış eğim vermesi sonucuyla su gitmekte zorlanır ve geri gelir.
  • Yanlış malzeme kullanımında oluşan hatalar ise çoğunlukla borudaki dirseklerde meydana gelir. Kullanılan 90 derecelik dirsek yerine 45 derecelik iki tane dirsek kullanmak daha faydalı ve etkili olacaktır.
  • Kanal açma ve su kaçağı bulmada olduğu gibi gerekli bilgi birikimi ve tecrübesi olan tesisat firmasında kullandığı modern cihazlar sayesinde tıkalı tuvalet tamirinde herhangi kırma dökme işlemi olmadan sorun oluşan yerde tespit yapıp, müdahale edebilmektedir.
Tıkalı Tuvalet Tamiri

Tıkalı Tuvalet Tamiri

Tıkalı Tuvalet Tamiratı

Karşılaştığı tesisat sorunlarında uzmanlaşmış ve tecrübeli kadrosuyla müşteri memnuniyetine gerekli özeni göstermektedirler. Tıkalı tuvalet tamiri ve tıkanıklık açma işlemlerinde kameralı cihazlar ve tıkanıklık sorunu çözümü içiz robot kullanmaktadırlar. Kameralı cihazlar sayesinde tıkanıklığın nerede oluştuğu tespit edilir ve hangi nedenle tıkanıklığın oluştuğu bulunur. Bu işlemden sonra tıkanıklığı açmak için robot gönderilir. Gönderilen robot pisliklerden dolayı oluşan tıkanıklığı en küçük parçasına kadar özümseyerek kanalizasyon sistemine gönderir. Ancak tıkanıklığı çözme işlemi bununla son bulursa belli bir müddet sonra tekrar aynı şey başımıza gelebilir. Bunun için firmamız tıkanıklık açıldıktan sonra tazyikli su makinesiyle boruyu yıkar ve gerekli yağlama işlemini gerçekleştirir. Bu işlemle birlikte tıkalı tuvalet tamiri biter.

Bu tarz sorunlara modern makineleriyle ve tecrübeli ekibiyle çözüm bulan Star Tesisat firması tıkalı tuvalet tamiri dışında su kaçağı bulma, kanal açma, petek temizliği işlemlerini gerçekleştirmektedir. Avrupa’dan gelen cihazlarla evinize zarar vermeden, maddi olarak uygun fiyatlara ve temiz bir şekilde hizmet verilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ