Tıkalı Tuvalet Açma, Tuvalet Açma Son Teknoloji, Tıkalı Tuvalet - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tuvalet Açma Son Teknoloji 24 Şubat 2016

Tıkalı, Su Gitmeyen Tuvalet Açma

Tıkalı tuvalet açma tuvalet tıkanıklığı yaşandığında anlık çözümler üreterek sıkıntıdan kurtulmaya çalışılır. Bu durum içinde bulunulan durumu çıkmaza sokmakla kalmaz kolay bir şekilde yapılabilecek tıkalı tuvalet açma çalışmasının son derece zor ve maliyetli bir şekil almasına neden olur. Konusunda deneyimli firmalar ilk olarak,

  • Tıkanıklığa neden olan nesneleri kameralı cihazlar ile görüntüler,
  • Ardından tıkanıklık açma cihazıyla sorunu kökünden çözüme kavuştururlar.

Yanlış kullanım sonucu oluşan tıkalı tuvalet açma işlemleri ne kadar zaman alır?

Yoğun kullanılan tuvaletlerde tıkanma sıklıkla yaşanan bir durumdur. Pek çok kişi bilinçsiz bir şekilde ellerine geçen her şeyi tuvalete atarak ondan kurtulmanın yolunu ararken nelere sebep olabileceklerini hiç düşünmezler. Tıkalı tuvalet açma çalışmaları doğru yöntemlerle yapılmadığı sürece kirli su baskınına ve giderlerde kırılmalara neden olabilir. Tıkanıklık sebebi ve yeri tam olarak tespit edilemezse

  • Etraf kirlenir,
  • Giderlere zarar gelir,
  • Gereksiz masraf çıkar ve
  • Zahmetli bir süreç yaşanır.

Tıkalı tuvalet açma hizmeti sık olarak verilen bir servistir. Konusunda uzmanlaşmış ekipler, en yeni teknolojik ürünleri kullanarak sıkıntının yerini doğru tespit eder ve uygun cihazlar kullanarak çalışmalarını kısa sürede verimli bir şekilde sonlandırırlar. Klasik yöntemler ile tıkalı tuvalet açma işleminin yerine kullanılan modern yöntemler ile evinize ve giderlerinize zarar verilmeden işlemler tamamlanabilir. Olası riskleri göz önünde bulundurmalı ve bu sorunu işinin ehli ekiplere devretmelisiniz.

Tıkalı Tuvalet Açma

Tuvalette yaşanan kötü kokular tıkalı tuvalet açma işlemi ile geçer mi?

Tıkalı tuvaletler istenmeyen kokuların yaşanan ortama yayılmasına neden olur. Sürekli temizlenmesine rağmen bir türlü geçmeyen kokularda ana sebep mutlaka bir tıkanıklıktır. Tuvalet, banyo veya lavabo giderlerinizde yaşanan kötü kokular tıkalı tuvalet açma işleminden sonra mutlaka düzelecektir. Önlem alınmayan tıkanıklıklar sürpriz bir zamanda su baskınlarına neden olabilir.

Tıkalı tuvalet açma işlemi kesinlikle profesyonel ekipleri yapması gereken bir iştir. Kendi yöntemlerinizi kullanarak yapmak istediğiniz çalışma başınıza zor çözülecek pek çok sorun açabilir. Bu aşamada sorunu çözmeye çalışan kişilerin başvurdukları ilk yöntem kimyasal maddelere başvurmak olacaktır. Küçük tıkanıklıklar bu yöntem ile açılsa bile tesisat zarar görebilir. Kimyasal madde yüzünden eriyen contalar sızıntı başlamasına neden olabilir. Alt katlara da yansıyan sorun çok daha fazla maliyetler ödeyerek çözülebilir.

Tıkalı tuvalet açma işleminde kullanılan bir başka yöntem ise tıkalı bölüme uzun metal çubuklar ile baskı yapmaktır. Bu yöntem ile de pimaş borular zarar görür ve bu daha da büyük sıkıntılara neden olur. Büyük pompalar yardımıyla tıkanıklığı açmaya çalışmak ise tıkanıklığı yapan maddenin daha da ileriye gitmesine neden olur. Bu durum daha büyük sorunların başlangıcıdır.

Tıkalı tuvalet açma işlemleri kurumsal firmalar tarafından,

  • Eğitimli personeller,
  • Teknolojik cihazlar,
  • Müşteriyi üzmeden ve
  • Etrafı kirletmeden de çözülebilir.

Ani tıkanıklıklar genellikle suda erimeyen maddelerin boruyu tıkaması sonucunda yaşanmaktadır. Yaşanan sorunlar alaturka ve alafranga tuvaletler için farklılıklar gösterebilir. Sadece sizin kullandığınız boru tıkanabileceği gibi ana tesisat borusu da tıkanmış olabilir. Kendi tuvaletinizde yaşanan tıkanıklık siz kullanmadığınız sürece dışarı tepme yapmaz. Açık söylemek gerekirse siz kullanmadığınız sürece evinizi ya da iş yerinizi pis su basma ihtimali yoktur. Tıkalı tuvalet açma işlemi için yetkili servisleri çağırarak hizmet alabilirsiniz. Ancak sistemdeki ana boru tıkalıysa durum daha zordur. Siz kullanmasınız bile diğer daireler kullandıkça tepme olabilir ve bulunduğunuz ortamı siz varken veya yokken su basabilir. Tıkalı tuvalet açma işlemi gözünüzü korkutmasın ve maliyet açısından da strese sokmasın. Son teknolojiler ile yaşanan arızalar kolay bir şekilde çözülebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ