Tıkalı Su Borusu Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Tıkalı Su Borusu Açma 14 Aralık 2015

Tıkalı Su Borusu Açma

Yapılarda belirli bir kullanımdan geçtikten sonra gider boruları üzerinden kirli sulara yabancı maddelerin karışması, yağların donması gibi sebeplerle ortaya çıkabilen tıkalı su borusu açma işlemi nasıl gerçekleştirilmektedir?

Kirli suların bina dışına en kısa yoldan atılmasını sağlayan atık su boruları yanlış kullanım, eskime, montaj hatası, darbeler ve diğer sebeplerden ötürü arızalara sebep olabilmektedirler. Atık su tesisatlarıyla ilgili en çok;

  • Tesisattan koku gelmesi
  • Boruların ses yapması
  • Böcek ve fare gibi canlıların gelmesi
  • Sızıntı olması
  • Tıkanıklık olması

sorunları üzerinden şikayetler servislere ulaşmaktadır. Bu kapsamda, sıhhi tesisattan koku gelmesi; sifonlarda işlevsel bir sorunun olması veya sızıntı olması sebebiyle olmaktadır.

Sifonda su kalmaması, bağlantı hataları, borularda büyük delinmeler olması ve atık su tesisatının uzun yıllar kullanımda olması durumlarında böcek ve fare gibi canlıların tesisata sızarak evlere girebilmesi mümkündür.

Boruların ses yapması sorunu da genellikle malzeme hatalarından ve boru içindeki yarı tıkanıklık unsuru olan yabancı maddelerden kaynaklanmaktadır.

Tıkanıklık olması ise yine yabancı maddelerin ve donmuş yağların ortaya çıkardığı bir sorun olduğu gibi darbelere bağlı ezilmelere ve sifondaki işlevsel sorunlara bağlı olarak da meydana gelebilmektedir. Öyleyse bu tarz durumlarda başvurulacak tıkalı su borusu açma uygulamaları nelerdir?

Evlerde yaşanan tıkanıklık sorunlarında, tıkanıklık açıcı özellikteki kimyasallardan yararlanarak geçici çözümler sağlamak mümkündür. Bunun yanında daha yorucu olarak su pompasıyla vakum yapmak veya sarmal bir tel yardımıyla tıkanıklığı meydana getiren unsuru çekmek veya ittirmek yoluyla da sorunu giderme alma yoluna gitmek mümkündür. Uygulanacak bu yöntemler esnasında ise tesisata zarar verilmesi, ek masraflar çıkarılması veya kişinin kendini yaralaması gibi istenmeyen durumlar da gerçekleşebilmektedir.

Bundan dolayı pek çok farklı sebebi olabilen çeşitli tesisat sorunlarıyla baş edebilecek kapasitede olan firma ve uzman tesisatçılara başvurmak tıkalı su borusu açma yöntemleri arasında en akıllıcasıdır. Bu yöntemde bireysel olarak hiçbir uğraş altına girilmeden hızlı ve kesin bir şekilde sorunun halledilmesi mümkün olmaktadır. Yetkin tesisatçılar tarafından uygulanan profesyonel teknikler tamamen güvenilir ve garantili yöntemlerdir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ